Wiadomości dnia  RSS
Do Sejmu trafił projekt ws. potępienia "nienawiści i pogardy antykatolickiej"


Projekt uchwały "w sprawie potępienia wszelkich aktów nienawiści i pogardy antykatolickiej" trafił do Sejmu. O przyjęcie uchwały wnioskują posłowie Kukiz`15, a jej autorem jest poseł Prawicy RP Jan Klawiter.

Źródło: www.deon.pl

Warszawa: Teatr Powszechny apeluje o wywieszenie flag z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

#zrodlo
Teatr Powszechny w Warszawie już po raz drugi zachęca polskie i zagraniczne instytucje publiczne do symbolicznego wsparcia akcji organizowanej z okazji Światowego Uchodźcy, który obchodzony jest 20 czerwca - poinformował PAP rzecznik prasowy tego teatru Mateusz Węgrzyn.

Źródło: www.deon.pl

Szef MEN do uczniów: życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku


Życzę dzieciom, by dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań; życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku - powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Ogrodniczkach (Podlaskie).

Źródło: www.deon.pl

Szef MON: wzmacnianie polskiej armii jest reakcją na agresywna politykę Rosji


Wzmacnianie polskiej armii jest reakcją na agresywna politykę Rosji - mówił w środę szef MON Mariusz Błaszczak. W tym kontekście wymienił zakup nowoczesnego uzbrojenia od USA, zwiększanie liczebności polskich sił zbrojnych, a także zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

Źródło: www.deon.pl

IMGW: Burze z gradem na południu kraju

#zrodlo
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.

Tagi: Burze
Źródło: www.deon.pl

USA: Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii o reelekcję w 2020 roku

#zrodlo
Donald Trump ogłosił oficjalnie we wtorek rozpoczęcie swojej kampanii o reelekcję na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump zadeklarował ponowny start w wyborach podczas wiecu w Orlando na Florydzie, na który przybył wraz ze swoją żoną Melanią.

Źródło: www.deon.pl

Centrum Informacyjne Rządu: prace nad utworzeniem urzędu ds. walki z pedofilią na ukończeniu


Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, prace legislacyjne nad projektem ustawy są na ukończeniu. "Trwa opracowywanie niezbędnych jego elementów, m.in. oceny skutków regulacji (OSR), związanych z utworzeniem odrębnego urzędu, przewidzianego w projekcie aktu" - dowiedziała się KAI.

Źródło: www.deon.pl

KE wzywa kraje Unii Europejskiej do większych wysiłków, by osiągnąć cele klimatyczne

#zrodlo
KE wezwała kraje UE, by zwiększyły wysiłki zmierzające do osiągnięcia celów klimatycznych UE na 2030 r. Choć wspólnota jest na dobrej drodze do ograniczenia emisji o 40 proc., to jednak musi zintensyfikować działania m.in. w kwestii celów dotyczących OZE i efektywności energetycznej.

Źródło: www.deon.pl

USA: Pentagon udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln USD

#zrodlo
Pentagon ogłosił we wtorek, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów; środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów, służąc wzmocnieniu zdolności ukraińskiej armii na morzu oraz lądzie.

Tagi: Pentagon, USA
Źródło: www.deon.pl

D. Trump: "odbyłem bardzo dobrą rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin, spotkam się z nim na szczycie G20"


Prezydent USA Donald Trump potwierdził, że podczas szczytu G20 w przyszłym tygodniu w Japonii odbędzie spotkanie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Przywódcy rozmawiali we wtorek przez telefon.

Źródło: www.deon.pl

Demokratyczna Republika Konga: ebola staje się międzynarodowym zagrożeniem

#zrodlo
Epidemia eboli wyszła poza granice Demokratycznej Republiki Konga. Pierwsze śmiertelne przypadki wirusa odnotowano w Ugandzie. Rwanda i Sudan Południowy wprowadzają na granicy specjalne kontrole medyczne.

Źródło: www.deon.pl

Wielka Brytania: Dwaj młodzi Polacy skazani za terroryzm


19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. zostali skazani we wtorek na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu, m.in. za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.

Źródło: www.deon.pl

Kreml apeluje do wszystkich stron o powściągliwość na Bliskim Wschodzie


Po zapowiedzi USA dotyczącej wysłania na Bliski Wschód dodatkowego tysiąca żołnierzy z powodu zagrożenia ze strony Iranu, Rosja zaapelowała we wtorek do wszystkich stron o powściągliwość, ostrzegając przed destabilizującymi działaniami i eskalacją w regionie.

Źródło: www.deon.pl

Włochy: więcej migrantów odsyłanych z innych krajów niż przybyłych morzem


Więcej migrantów przybywa obecnie do Włoch z innych krajów Europy, z których są odsyłani, niż drogą morską - pisze we wtorek dziennik "La Repubblica", przytaczając dane MSW. Wynika z nich, że co miesiąc Włochy przyjmują ok. 1000 migrantów z dziewięciu państw.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent Andrzej Duda zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych

#zrodlo
Współpraca Polski Z USA jest "absolutnie strategiczna" w bardzo wielu dziedzinach - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podsumowując swoją sześciodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych, którą rozpoczął od spotkania w ubiegłą środę w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.

Źródło: www.deon.pl

Donald Trump zapowiada "usuwanie" milionów nielegalnych imigrantów

#zrodlo
Prezydent Donald Trump zapowiedział w poniedziałek, że władze rozpoczną w przyszłym tygodniu "usuwanie" milionów imigrantów, którzy dostali się do USA nielegalnie.

Źródło: www.deon.pl

Niemcy/ Prokuratura: zabójstwo chadeka prawdopodobnie o skrajnie prawicowym podłożu

#zrodlo
Prokuratura federalna Niemiec podała w poniedziałek, że wychodzi z założenia, iż zabójstwo chadeckiego polityka Waltera Luebcke miało podłoże skrajnie prawicowe. Na razie wyklucza, by sprawca miał wspólników lub działał w skrajnie prawicowej organizacji przestępczej.

Źródło: www.deon.pl

Egipt: były prezydent Mohammed Mursi zmarł w sądzie

#zrodlo
Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w poniedziałek po zasłabnięciu w sądzie - przekazała państwowa egipska telewizja. Ten związany z Bractwem Muzułmańskim polityk stał na czele Egiptu w latach 2012-2013.

Tagi: Egipt
Źródło: www.deon.pl

Tusk: problem z wyłudzeniami VAT-u był i jest


Wyłudzenia VAT-u były i są nadal, tylko obecna ekipa boi się rozmawiać o tych problemach - mówił w poniedziałek przed komisją śledczą ds. VAT były premier Donald Tusk. Zarzucił rządzącym manipulacje i kłamstwa, które "zatrują umysły na długie lata", a których ofiarą będzie Polska.

Źródło: www.deon.pl

Premier: jesteśmy otwarci na dalsze zmiany usprawniające system oświaty

#zrodlo
Jesteśmy otwarci na dalsze zmiany, które usprawnią funkcjonowanie całego systemu edukacji narodowej - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas kolejnej tury rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym. Zapewnił, że pomysły zgłoszone i uzgodnione podczas obrad będą w miarę możliwości wdrażane.

Źródło: www.deon.pl

UE: Czaputowicz proponuje, by sankcje wobec Rosji przedłużano o rok


Polska chce, by sankcje wobec Rosji za agresję na Ukrainę były przedłużane nie o 6, ale o 12 miesięcy - mówił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz, który Luksemburgu brał udział w spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Źródło: www.deon.pl

Tusk o listach Falenty: to sytuacja niebywała i domagająca się wyjaśnienia


To sytuacja niebywała i domagająca się wyjaśnienia - tak Donald Tusk odniósł się do sprawy listów Marka Falenty. Dodał, że wolałby, by to nie była prawda, bo z tych listów wynikałoby, że nielegalne podsłuchy były nie tylko akceptowane, ale współorganizowane przez dzisiaj rządzących Polską.

Źródło: www.deon.pl

Kraj, który umiera na naszych oczach. Możesz pomóc jego mieszkańcom


Tragiczna sytuacja humanitarna w ogarniętym wojną Jemenie. Pracownicy Polskiej Akcji Humanitarnej na własne oczy obserwują dramat z jakim mierzą się Jemeńczycy.

Źródło: www.deon.pl

Ziobro ws. zabójstwa 10-latki: uczynię wszystko, by w tej sprawie zapadł najsurowszy wyrok


Jako prokurator generalny uczynię wszystko, by w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki zapadł najsurowszy z możliwych wyroków - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że we wtorek prokuratorzy wystąpią z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo.

Źródło: www.deon.pl

Założyciel Huawei: przychody firmy będą niższe o 30 mld USD


Przychody Huawei w tym i przyszłym roku będą o 30 mld dolarów niższe od prognoz - ocenił w poniedziałek założyciel koncernu Ren Zhengfei, porównując firmę do uszkodzonego samolotu. Sankcje USA zmniejszą przychody Huawei, ale "nie powstrzymają" go - dodał.

Tagi: Huawei, USA, Firmy
Źródło: www.deon.pl

Irańska agencja atomowa: Iran przekroczy limity zapasów uranu w ciągu 10 dni


W ciągu dziesięciu dni Iran przekroczy limity zapasów nisko wzbogaconego uranu, ustalone w porozumieniu nuklearnym ze światowymi mocarstwami z 2015 roku - poinformował w poniedziałek rzecznik irańskiej agencji energii atomowej Behruz Kamalwandi.

Źródło: www.deon.pl

Komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska


Sejmowa komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła w poniedziałek przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska. Wiceszef komisji Kazimierz Smoliński (PiS) powiedział PAP, że chce spytać go m.in. o wyłudzenia VAT, o których miały wiedzę kontrolowane przez niego służby. Członek komisji Zbigniew Konwiński (PO-KO) powiedział, że chce przypomnieć o działaniach uszczelniających ściągalność VAT wprowadzanych przez koalicję PO-PSL.

Źródło: www.deon.pl

Minister środowiska Kowalczyk: śmieci mają być cenne

#zrodlo
Każdy będzie mógł oddać do skupu papier, szkło, plastik. Dostanie za to pieniądze pochodzące z opłaty recyklingowej - mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Piłkarskie MME - Polska - Belgia 3:2


Piłkarze reprezentacji Polski wygrali z Belgią 3:2 (1:1) w Reggio Emilia w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych we Włoszech i San Marino. W środę biało-czerwoni zagrają z Włochami, a w sobotę z Hiszpanią (oba mecze w Bolonii).

Źródło: www.deon.pl

Pompeo: USA nie chcą wojny z Iranem, ale będą bronić swobody żeglugi


Choć nie ma wątpliwości, że to Iran jest odpowiedzialny za czwartkowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej, Stany Zjednoczone nie chcą wojny z tym krajem - oświadczył w niedzielę amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami