Wiadomości dnia  RSS
Jan Olszewski spoczął na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie


Po godz. 16 w sobotę trumna z ciałem byłego premiera Jana Olszewskiego została złożona do grobu na cmentarzu na Wojskowych Powązkach. W pogrzebie uczestniczyli m.in. przedstawiciele najwyższych władz, rodzina i przyjaciele zmarłego, a także tłumy warszawiaków.

Źródło: www.deon.pl

Prezydent na mszy pogrzebowej J. Olszewskiego: był on nie tylko świadkiem historii RP, ale jej kreatorem

#zrodlo
Jan Olszewski był nie tylko świadkiem historii RP, ale jej kreatorem; walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo - podkreślił podczas mszy pogrzebowej b. premiera prezydent Andrzej Duda. Był świadectwem tego, że nawet będąc pokonanym, można pozostać wiernym swym ideałom - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: m.deon.pl

Mike Pence w Monachium: USA znów są liderem na światowej scenie

#zrodlo
Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że USA pod przywództwem Donalda Trumpa znów stały się liderem na światowej scenie. Wśród osiągnięć amerykańskiej administracji wymienił m.in. rozwój gospodarczy, walkę z IS i podpisanie porozumienia z Koreą Północną.

Źródło: m.deon.pl

Merkel ostrzega w Monachium przed izolowaniem Rosji


Angela Merkel na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC) przyznała, że prowadzona przez Rosję wojna hybrydowa jest odczuwana w Europie, ale ostrzegła przed izolowaniem Moskwy. Ukraina musi pozostać krajem tranzytowym dla rosyjskiego gazu - oświadczyła.

Źródło: m.deon.pl

Przerażające badanie polskich uczelni. Ponad 70% studentek doświadczyło molestowania


Z pewnością brak bezpieczeństwa młodych Polek na uczelniach będzie miało poważne konsekwencje społeczne. Przeczytajcie wyniki najnowszych badań.

Źródło: m.deon.pl

Rozpoczęły się główne uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego


Po godz. 11 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpoczęły się w główne uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego. Olszewski spocznie na cmentarzu na Wojskowych Powązkach.

Tagi: Wojsko, Azyl
Źródło: m.deon.pl

USA: w strzelaninie w stanie Illinois zginęło 5 funkcjonariuszy


Szef policji w mieście Aurora w stanie Illinois, Kristen Ziman poinformował podczas zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej, że w strzelaninie do jakiej doszło w Aurorze, zginęło 5 policjantów, a 5 innych odniosło poważne rany.

Tagi: Policja, USA, Zima
Źródło: m.deon.pl

USA protestują przeciw udziałowi przedstawiciela rządu Maduro w konferencji rozbrojeniowej


Stany Zjednoczone wyraziły w piątek sprzeciw wobec udziału przedstawiciela rządu dotychczasowego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro w Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie, kwestionując legalność jego mandatu.

Źródło: m.deon.pl

Błaszczak: więcej wojsk USA w Polsce to bezpieczniejsza flanka wschodnia

#zrodlo
Zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce będzie miało znaczenie dla całej wschodniej flanki NATO; jeśli będzie trzeba, Pentagon dostanie więcej czasu na przedstawienie Kongresowi opinii w tej sprawie - powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.

Źródło: www.deon.pl

Kancelaria Premiera Izraela: wypowiedź Netanjahu została źle zrozumiana


Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie; jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie - oświadczyła w piątek kancelaria szefa izraelskiego rządu.

Źródło: www.deon.pl

Pence: Niech Auschwitz przypomina, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf


Niech Auschwitz będzie przypomnieniem dla wszystkich ludzi wszystkich czasów, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf - napisali w czwartek w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz wiceprezydent USA Mike Pence oraz jego małżonka Karen Pence.

Źródło: m.deon.pl

CBOS: PiS - 40 proc., PO - 15 proc., Wiosna - 10, Kukiz'15 i PSL po 5 proc.


Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w lutym na PiS, wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, głosowałoby 40 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów, na PO - 15 proc., na partię Wiosna - 10 proc. Ruch Kukiz'15 i PSL mogłyby liczyć na 5-proc. poparcie - wynika z sondażu CBOS.

Źródło: www.deon.pl

Łukaszenka: rozmawialiśmy z Putinem o przyszłości obu krajów


Manewr podatkowy nie był tematem rozmów z Władimirem Putinem - powiedział w piątek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, podsumowując trzydniową wizytę w Soczi. Oświadczył, że Białoruś jest gotowa integrować się z Rosją na tyle, na ile gotowa jest Moskwa.

Źródło: m.deon.pl

Andrzej Duda i Mike Pence złożyli wieńce przed Ścianą Straceń

#zrodlo
Andrzej Duda i Mike Pence złożyli wieńce przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. w byłym obozie Auschwitz I oddając hołd wszystkim ofiarom.

Źródło: www.deon.pl

Nowoczesna złoży wniosek do prokuratury o przesłuchanie J. Kaczyńskiego w roli podejrzanego


W związku z piątkowymi doniesieniami "Gazety Wyborczej" Nowoczesna złoży wniosek do prokuratury o bezzwłoczne przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego w roli podejrzanego oraz przesłuchanie ks. Rafała Sawicza i Karoliny Tomaszewskiej w roli świadków - poinformował w piątek poseł Adam Szłapka(.N)

Źródło: m.deon.pl

Media o istotnym znaczeniu konferencji warszawskiej dla stabilizacji Bliskiego Wschodu


Światowe media zwracają uwagę na istotę spotkania przedstawicieli Izraela i państw arabskich podczas bliskowschodniej konferencji w Warszawie. Niektóre odczytują to jako początek zmian klimatu politycznego na Bliskim Wschodzie.

Źródło: m.deon.pl

Łódzkie: trzech policjantów rannych w nocnym pościgu; padły strzały


Cztery osoby, w tym trzech policjantów zostało rannych w nocnym pościgu za kierowcą Toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Warty (Łódzkie). Funkcjonariusze oddali strzały.

Tagi: Policja
Źródło: m.deon.pl

Szczerski: otrzymaliśmy oficjalne wyjaśnienie ws. rzekomych słów premiera Izraela


Otrzymaliśmy oficjalne wyjaśnienia strony izraelskiej dotyczące rzekomego cytatu słów premiera Izraela; wygląda na to, że artykuł w "Jerusalem Post" to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej - napisał na Twitterze szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Źródło: m.deon.pl

Raport z Włoch: mozzarella wybielana sodą i inne oszustwa w produkcji żywności


Mozzarella wybielana sodą, chemicznie odświeżane stare ryby, mięso z nielegalnego uboju i chleb z pieców opalanych przez toksyczne drewno- takie oszustwa przy produkcji żywności we Włoszech wymieniono w raporcie związku rolników. Przytacza go prasa w piątek.

Tagi: ZUS, Oszustwa
Źródło: www.deon.pl

W.Brytania: parlament odrzucił neutralną uchwałę rządu ws. brexitu


Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w czwartek projekt uchwały ws. poparcia dla rządowego stanowiska wobec brexitu. Za projektem głosowało 258 posłów; przeciw - 303. Parlament pozostaje głęboko podzielony na 43 dni przed terminem wyjścia W. Brytanii z UE.

Źródło: m.deon.pl

Włochy: tłumy zakochanych w bazylice św. Walentego w Terni


Tłumy zakochanych przybyły w obchodzone w czwartek walentynki do bazyliki św. Walentego w mieście Terni we Włoszech, którego jest on patronem. Wśród par są te, które przyjechały z pielgrzymką, by odnowić przysięgę przy relikwiach świętego, i turyści ze świata.

Tagi: Włochy, Azyl
Źródło: m.deon.pl

Ambasada Iranu: USA próbują w Warszawie demonizować Iran

#zrodlo
Stany Zjednoczone próbują przejąć konferencję bliskowschodnią w Warszawie, by demonizować rolę Iranu na Bliskim Wschodzie - informuje w przekazanym w czwartek PAP stanowisku Iranu ambasada tego państwa w Polsce.

Źródło: m.deon.pl

W piątek i sobotę uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego

#zrodlo
Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę, 16 lutego, w Warszawie. Główna Msza pogrzebowa odprawiona zostanie w archikatedrze Jana Chrzciciela. Były szef polskiego rządu zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Tagi: Wojsko, MSZ
Źródło: m.deon.pl

Putin: Rosja, Turcja i Iran mogą dać impuls uregulowaniu w Syrii


Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek na spotkaniu z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, że wspólne rozmowy rosyjsko-turecko-irrańskie, które odbędą się w Soczi, mogą "nadać nowy impuls normalizacji sytuacji w Syrii".

Źródło: m.deon.pl

Morawiecki, Pence i Netanjahu złożyli wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta


Premier Mateusz Morawiecki, wiceprezydent USA Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu złożyli wspólnie w czwartek wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Pompeo: bez konfrontacji z Iranem nie będzie pokoju na Bliskim Wschodzie

#zrodlo
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w czwartek na międzynarodowej konferencji w Warszawie, że Iran stanowi największe zagrożenie na Bliskim Wschodzie i bez konfrontacji z Teheranem nie będzie możliwe osiągnięcie pokoju w regionie.

Tagi: USA, Kreta, Iran
Źródło: m.deon.pl

Netanjahu: największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie jest Iran i irański reżim

#zrodlo
Wczorajszy dzień to był historyczny punkt zwrotny; izraelski premier i kilku ministrów spraw zagranicznych z czołowych krajów arabskich zgodzili się, że największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie jest Iran i irański reżim - mówił w czwartek premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Źródło: m.deon.pl

Ambasada RP reaguje na słowa dziennikarki MSNBC o powstaniu w getcie


Ambasada Polski w USA zareagowała w środę na Twitterze na słowa amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell z telewizji MSNBC, która w swej relacji z Warszawy powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi "walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

Źródło: m.deon.pl

"NYT": zmarł David Forden, oficer prowadzący Ryszarda Kuklińskiego


W wieku 88 lat zmarł były pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) David Forden, który w latach 1973-1978 był oficerem łącznikowym pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - poinformował dziennik "New York Times".

Źródło: www.deon.pl

Premier Morawiecki spotka się w czwartek z wiceprezydentem USA i premierem Izraela


Premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Warszawie spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem oraz premierem Izraela Benjaminem Netanjahu - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Spotkanie z Pencem ma dotyczyć m.in. partnerstwa w obszarze bezpieczeństwa, a z Netanjahu - stosunków dwustronnych.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami