Wiadomości dnia  RSS
Pogrzeb zamordowanej dziennikarki z wezwaniem o pokój w Irlandii Płn.


Setki mieszkańców Belfastu oraz czołowi brytyjscy i irlandzcy politycy wzięli w środę udział w pogrzebie zamordowanej w ubiegły czwartek dziennikarki Lyry McKee. Zginęła ona postrzelona przez członka Nowej Irlandzkiej Armii Republikańskiej (Nowa IRA).

Źródło: www.deon.pl

Obrońcy praw człowieka potępili egzekucję 37 Saudyjczyków. Była to największą egzekucja od stycznia 2016 roku


Wysoka komisarz NZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet oraz Amnesty International i HRW potępiły przeprowadzoną we wtorek w Arabii Saudyjskiej egzekucję poprzez ścięcie głów 37 Saudyjczykom. Głos zabrała też szefowa dyplomacji UE.

Szef KPRM: rząd przyjął projekt noweli prawa oświatowego ws. matur. Takie są jego założenia

#zrodlo
Rząd przyjął w środę projekt noweli prawa oświatowego dot. zabezpieczenia klasyfikacji uczniów i przebiegu matur - poinformował w środę na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów szef KPRM Michał Dworczyk.

Źródło: www.deon.pl

Krakowscy radni chcą, by na terenie Kazimierza powstał park kulturowy. "Zasługuje na taką samą ochronę jak Stare Miasto"


Krakowscy radni postulują, by na terenie dzielnicy Kazimierz - chętnie i tłumnie odwiedzanej przez mieszkańców i turystów - powstał park kulturowy. W ten sposób chcą zlikwidować chaos reklamowy, uporządkować funkcjonowanie punktów gastronomicznych i kawiarnianych ogródków.

Tagi: TVP Sport
Źródło: www.deon.pl

Izrael z uznaniem o reakcjach w Polsce na "sąd nad Judaszem", który odbył się w Wielki Piątek w miasteczku Pruchnik


Izraelskie MSZ z uznaniem wypowiedziało się w środę o oficjalnych polskich reakcjach na "sąd nad Judaszem" w Pruchniku. Wyrażono ubolewanie z powodu tego "antysemickiego zajścia", ale też podkreślono "zdecydowaną reakcję polskiego Kościoła, władz i wysokich rangą przedstawicieli polskiego rządu" na ten incydent.

Źródło: www.deon.pl

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości. "Szkocja powinna kwitnąć i być istotną siłą w Europie"


Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała w środę do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.

Źródło: www.deon.pl

Minister środowiska: zagrożenie pożarowe w Puszczy białowieskiej jest ogromne; trzeba działać

#zrodlo
Zagrożenie pożarowe w Puszczy Białowieskiej jest ogromne i konieczne jest działanie, usuwanie suchych drzew - uważa minister środowiska Henryk Kowalczyk. Przyszłą wycinkę krytykują ekolodzy, którzy twierdzą, że może być ona niezgodna z rekomendacjami UNESCO.

Źródło: www.deon.pl

Putin uprościł uzyskiwanie obywatelstwa przez mieszkańców Donbasu "w celu obrony praw i swobód człowieka i obywatela"


Prezydent Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych w ukraińskim Donbasie. Ich wnioski o obywatelstwo powinny być rozpatrywane nie dłużej niż trzy miesiące - stanowi dekret.

Źródło: www.deon.pl

Hiszpania: Facebook blokuje przed wyborami 17 stron sympatyków prawicy. “To zamach na wolność słowa"

#zrodlo
Na cztery dni przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Hiszpanii Facebook zablokował 17 stron sympatyków prawicy w tym kraju. Korzysta z nich prawie 1,5 mln internautów.

Źródło: www.deon.pl

Świnoujście: podpisano umowę na rozbudowę terminalu LNG

#zrodlo
Umowę o dofinansowanie rozbudowy terminala LNG podpisano w środę w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). "Polska będzie wkrótce suwerenna w zakresie dostaw gazu" - powiedział podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Źródło: www.deon.pl

Mazurek: rozszerzenie "Rodziny 500 plus" chcemy przeprocedować w czwartek


Projekt dot. rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko chcemy przeprocedować na czwartkowym posiedzeniu Sejmu - oświadczyła wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS). Zrobimy wszystko zgodnie z procedurami i prawem - zadeklarowała.

Źródło: www.deon.pl

Ukraina: ekipa Zełenskiego wzywa do rozmów z MFW o obniżce cen gazu


Ekipa prezydenta elekta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wezwała rząd i państwową firmę paliwową Naftohaz do przeprowadzenia konsultacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) na temat obniżenia cen gazu dla konsumentów indywidualnych.

Tagi: Ukraina
Źródło: www.deon.pl

Warszawa: rozpoczęła się Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły

#zrodlo
Po godz. 9 przy Rondzie Dmowskiego rozpoczęła się Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły organizowana przez Komitet Strajkowy przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 177 w Warszawie. Protestujący przemaszerują przed siedzibę Sejmu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Źródło: www.deon.pl

Dworczyk: premier przedłoży w środę Radzie Ministrów projekt noweli prawa oświatowego dot. matur


Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego, który pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się, a wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sri Lanka / Policja: było dziewięciu zamachowców. Większość zidentyfikowano


Policja na Sri Lance poinformowała w środę, że serię ataków na kościoły i hotele w tym kraju przeprowadziło w niedzielę dziewięciu zamachowców, a tożsamość ośmiu z nich już ustalono. Według władz jeden ze sprawców studiował w Wielkiej Brytanii i Australii.

Źródło: www.deon.pl

Podkarpackie: policja podejmuje działania ws. "sądu nad Judaszem"


W związku ze zdarzeniem w Pruchniku nazywanym "sądem nad Judaszem" policja podjęła decyzję o przeprowadzeniu czynności mających wyjaśnić incydent. Decyzje konsultowane są z prokuraturą - poinformowała we wtorek wieczorem podkarpacka policja.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Nowa IRA bierze odpowiedzialność za zabójstwo dziennikarki. Apeluje o "staranność w trakcie podejmowania walki z wrogiem"


Nowa Irlandzka Armia Republikańska (Nowa IRA) wzięła we wtorek odpowiedzialność za śmierć dziennikarki Lyry McKee, która zginęła od postrzału podczas zamieszek w Londonderry w Irlandii Płn. Bojówka przeprosiła za jej śmierć tłumacząc, że celem byli policjanci.

Tagi: Policja
Źródło: www.deon.pl

Bułgaria: niebezpiecznie wysoka liczba zachorowań na odrę. "Istnieją warunki do wybuchu epidemii"


W Bułgarii odnotowano już 463 zachorowania na odrę - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. W związku z niebezpiecznie wysoką liczbą zachorowań w ostatnich dwóch miesiącach powołano radę koordynacyjną ds. kontroli nad rozprzestrzenieniem tej choroby.

Tagi: Bułgaria
Źródło: www.deon.pl

Podkarpackie: prokuratura zleciła policji zgromadzenie dowód ws. sądu nad Judaszem


Prokuratura w Jarosławiu (Podkarpackie) zleciła policji zgromadzenie dowodów w związku z wydarzeniami w Pruchniku, gdzie w Wielki Piątek odbył się tzw. sąd nad Judaszem.

Źródło: www.deon.pl

Rosja walczy ze Świadkami Jehowy. Wyznawcy informują o rewizjach i zatrzymaniach

#zrodlo
W Rosji przed kilkoma dniami służby przeprowadziły rewizje w domach wyznawców Świadków Jehowy i zatrzymały pięć osób, z których dwie nadal pozostają w areszcie śledczym - poinformowała we wtorek ta organizacja religijna na swojej stronie internetowej.

Źródło: www.deon.pl

Japońscy parlamentarzyści odwiedzili świątynię uznawaną za symbol imperializmu przez Chiny i Koreę Pd.


Około 70 japońskich parlamentarzystów odwiedziło we wtorek świątynię Yasukuni w Tokio, gdzie upamiętniono ofiary drugiej wojny światowej, w tym także japońskich zbrodniarzy wojennych - podała agencja Kyodo. Może to zaszkodzić relacjom Tokio z Pekinem i Seulem.

Źródło: www.deon.pl

Piotr Żyłka: są tacy, którzy dziś nie mają co jeść. Pomóżmy im właśnie teraz


Nie marnujmy po świętach żywności i weźmy udział w akcjach Potrzebne Resztki i Podzielmy się - apeluje redaktor naczelny DEON.pl Piotr Żyłka.

Źródło: www.deon.pl

Prezes NIK: będą kontrole inwestycji drogowych pod kątem przestrzegania norm hałasu


W całym kraju przeprowadzimy kontrole nowych inwestycji drogowych pod kątem przestrzegania norm hałasu i prawidłowego ich weryfikowania - podał we wtorek prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski.

Źródło: www.deon.pl

Trump walczy o zablokowanie prób ujawnienia jego dokumentow finansowych

#zrodlo
Prezydent Donald Trump wystąpił w poniedziałek do sądu o zablokowanie prób demokratycznych kongresmenów ujawnienia jego dokumentow finansowych. Prawnicy prezydenta utrzymują, że próby te mają charakter wyłącznie polityczny. Demokraci oskarżają Trumpa o obstrukcję.

Źródło: www.deon.pl

Państwo Islamskie bierze odpowiedzialność za zamachy na Sri Lance


Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za niedzielne zamachy terrorystyczne na Sri Lance - poinformowała we wtorek powiązana z tą organizacją agencja prasowa Amaq. Nie podała ona jednak żadnych dowodów na to.

Źródło: www.deon.pl

Prawie 200 tysięcy pszczół z dachu katdery Notre-Dame przeżyło pożar

#zrodlo
Około 180 tys. pszczół z uli umieszczonych na dachu katedry Notre-Dame przeżyło niedawny wielki pożar tej świątyni. Oznajmił o tym 19 kwietnia pszczelarz świątyni Nicolas Géant w rozmowie z amerykańską agencją Associated Press.

Źródło: www.deon.pl

Sri Lanka: bilans ofiar śmiertelnych ataków wzrósł do 310


Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance - poinformowała we wtorek policja. Jak dodano, w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań.

Źródło: www.deon.pl

ZNP: we wtorek ogólnopolska manifestacja nauczycieli przed MEN

#zrodlo
ZNP zapowiada, że we wtorek przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) o godz. 11 rozpocznie się ogólnopolska manifestacja nauczycieli. Po niej Prezydium ZG ZNP zadecyduje, co dalej ze strajkiem w oświacie.

Źródło: www.deon.pl

Wielka Brytania: policja zatrzymała 963 uczestników protestów klimatycznych


Londyńska policja poinformowała w niedzielę wieczorem, że liczba aktywistów zatrzymanych w związku z trwającymi protestami klimatycznymi w brytyjskiej stolicy wzrosła do 963 osób. Demonstrujący planują teraz zmianę taktyki i wystosowanie żądań politycznych.

Źródło: www.deon.pl

Ukraina: Zełenski zapowiada wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie


Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zapowiedział wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie na wschodzie kraju, a za priorytetowe zadanie uznał uwolnienie jeńców znajdujących się w rękach przeciwnika.

Źródło: www.deon.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami