Wiadomości z tagiem ZUS  RSS
Co po OFE: IKE czy ZUS?

04.01.2020 17:43

20 grudnia do Sejmu trafił projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne przewidujący przeniesienie reszty środków zgromadzonych na OFE na indywidualne konta emerytalne (IKE).

Tagi: Sejm, ZUS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Można już szusować. Warunki są jednak trudne

04.01.2020 16:35

Trudny początek sezonu dla miłośników białego szaleństwa w Krajnie. Tutejszy stok dzięki naśnieżaniu dziś po raz pierwszy został udostępniony dla narciarzy i snowboardzistów.

Tagi: ZUS
Źródło: www.radio.kielce.pl

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły ucieczki Ghosna z Japonii

04.01.2020 9:54


Turecka firma lotnicza MNG Jet poinformowała, że oskarżony o oszustwa finansowe były prezes Nissana Carlos Ghosn skorzystał z dwóch jej samolotów, aby uciec z Japonii przez Stambuł do Libanu. Turecka policja aresztowała siedem osób w związku z tą sprawą.

Źródło: www.bankier.pl

Nd, 5 sty 16:30 (TVN) - Maverick

03.01.2020 17:15


Na parowcu kursującym po Missisipi organizowane są mistrzostwa pokerowe. Do turnieju zgłasza się znany hazardzista - czarujący oszust Bret Maverick...

Tagi: TVN24, TVN, ZUS, Hazard
Źródło: teletydzien.interia.pl

Które stoki w regionie czynne?

03.01.2020 15:35

Szwajcaria Bałtowska już czynna dla narciarzy i snowboardzistów, jutro szusować będzie można też w Krajnie. Jak informowaliśmy, właściciele stoków przygotowują się do sezonu. Armatki działały już w czwartek, w większości ośrodków w regionie, dziś uruchomiono stok w Bałtowie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Były prezes Korony Kielce skazany

03.01.2020 15:11

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat został skazany Tomasz Chojnowski (zgodził się na podawanie w mediach swego nazwiska), były prezes Korony Kielce. Oskarżono go o przywłaszczenie 180 tys. zł i oszustwo na kwotę ponad 21 tys. zł.

Tagi: Kielce, ZUS
Źródło: sport.onet.pl

Pracownicy 'Wagonówki' walczą o zaległe wynagrodzenia. Sprawa trafiła do inspekcji pracy i prokuratury

03.01.2020 15:00


Ponad 100 pracowników firmy Wagon Opole od października nie otrzymuje wynagrodzenia. Słowacki właściciel przedsiębiorstwa obiecywał wypłaty 17 grudnia, teraz przedłużył ten okres do 17 stycznia. Pracownicy zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy i prokuraturę.- Firma jest mi winna ponad 8 tysięcy złotych. Część pracowników skorzystała z pomocy opieki społecznej, ale to nie jest rozwiązanie. Mamy do właściciela dwa żądania - mówi Sebastian Sajdak, pracownik firmy Wagon Opole. - Chcemy, żeby godnie się z nami pożegnał i przedstawił nam jakieś propozycje, jeśli ma. Podstawową rzeczą jest wynagrodzenie, bo jak można z kimkolwiek podchodzić do rozmów, jeżeli się nie rozliczyło z jednej sprawy. Wtedy my będziemy decydować, co dalej będziemy robić, a nie narzuca nam się przejście do firmy zewnętrznej, która funkcjonuje tutaj w zakładzie. Pracownicy 31 grudnia złożyli do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego w Opolu wniosek o upadłość firmy. Dodatkowo, część załogi Wagonu Opole skierowała sprawę do prokuratury.- Z imienia i nazwiska złożyłam zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, ponieważ nie wypłacanie wynagrodzenia, a tym samym nie opłacenie składek względem ZUS-u i urzędu skarbowego...

Źródło: radio.opole.pl

Figurka Dzieciątka znów w żłóbku

03.01.2020 14:03

Znalazła się figurka Jezusa, która zniknęła wczoraj z bożonarodzeniowej szopki na opatowskim Rynku. O zdarzeniu poinformował na portalu społecznościowym, przejęty całym zajściem, burmistrz Grzegorz Gajewski.

Tagi: USA, ZUS
Źródło: www.radio.kielce.pl

Masz konto w SKOK-u? Poinformuj ZUS o numerze rachunku

03.01.2020 11:30


W lecie 2019 r. zmianie uległy numery rachunków płatniczych w SKOK-ach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wkrótce skończy się okres przejściowy i należy zaktualizować informacje o kontach, by otrzymywać na nie świadczenia

Tagi: ZUS, SKOK
Źródło: www.bankier.pl

Masz konto w SKOK-u? Poinformuj ZUS o numerze rachunku

03.01.2020 11:30


W lecie 2019 r. zmianie uległy numery rachunków płatniczych w SKOK-ach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wkrótce skończy się okres przejściowy i należy zaktualizować informacje o kontach, by otrzymywać na nie świadczenia

Tagi: ZUS, SKOK
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami