Wiadomości z tagiem Wyroki  RSS
Umowa "frankowa" Dziubaków nieważna. Przełomowy wyrok sądu

04.01.2020 15:35


Warszawski sąd okręgowy zdecydował w piątek o unieważnieniu umowy kredytu indeksowanego państwa Dziubaków. W związku z tą sprawą TSUE wydał wyrok na początku października.

Źródło: www.bankier.pl

Frankowicze kontra bank. Zapadł wyrok w głośnej sprawie kredytu państwa Dziubaków

03.01.2020 18:02


Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną umowę frankowego kredytu hipotecznego państwa Dziubaków. Chodzi o najbardziej znaną "frankową sprawę", w której 3 października głośny wyrok wydawał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Orzeczenie wydane przez warszawski sąd może okazać się przełomowe dla wielu ludzi zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Przełomowy wyrok ws. frankowiczów

03.01.2020 16:02

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że umowa kredytu państwa Dziubaków jest nieważna - podaje rp.pl.

Źródło: warszawa.onet.pl

Umowa "frankowa" Dziubaków nieważna. Jest wyrok sądu

03.01.2020 15:40


Warszawski sąd okręgowy zdecydował w piątek o unieważnieniu umowy kredytu indeksowanego państwa Dziubaków. W związku z tą sprawą TSUE wydał wyrok na początku października.

Źródło: www.bankier.pl

Wznawianie postępowań podatkowych - wkrótce minie ważny termin

03.01.2020 15:10

17 grudnia 2019 r. rozpoczął bieg miesięczny termin dla złożenia wniosku o wznowienie postępowań podatkowych w sprawach, które zakończyły się ostatecznymi decyzjami podatkowymi. Jak tłumaczą eksperci Business Centre Club, ma to związek z niedawnym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE). Podatnicy mają czas do połowy stycznia br. na wznowienie postępowań w oparciu o ten wyrok.

Źródło: www.podatki.biz

Rabka Zdrój: Nad zakopianką będzie przerzucona kładka dla pieszych?

03.01.2020 8:49


Wszystko wygląda na to, że za kilkanaście miesięcy przy zakopiance na obrzeżach Rabki-Zdrój wyrośnie małe centrum komunikacyjne. Lokalny samorząd informuje, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodziła się na budowę w rejonie osiedla Możdżeniówka w Chabówce nie tylko dwóch przystanków dla autobusów, ale też parkingów oraz kładki dla pieszych przerzuconych nad biegnąca tu dwupasmówką. […]

Źródło: wiadomosci.com

Wyrok sądu: Michelin nie musi tłumaczyć, dlaczego zabrał gwiazdkę

03.01.2020 8:12

Twórcy słynnego przewodnika kulinarnego Michelin nie muszą informować szefa kuchni Marca Veyrata o powodach, dla których odebrali jego restauracji jedną z trzech gwiazdek - orzekł francuski sąd. Spór był jedną z najgłośniejszych kulinarnych afer, którą okrzyknięto cheddargate.

Źródło: podroze.onet.pl

Lekarz lub pielęgniarka potwierdzą zlecenie na wyroby medyczne. Koniec z wizytami pacjentów w siedzibie NFZ-u

03.01.2020 8:00


Nowy rok przyniósł zmiany w sposobie realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Do tej pory, aby otrzymać częściową refundację zakupu pampersów, okularów czy ortezy, zlecenie trzeba było potwierdzić w NFZ osobiście lub listownie. Teraz, obowiązek ten przejmie wystawiający je lekarz lub pielęgniarka.- To duże zmiany zwłaszcza dla pacjentów niepełnosprawnych i tych, którzy mieszkają w oddalonych zakątkach Opolszczyzny i ciężko im było specjalnie przyjeżdżać kilka razy w roku do naszej siedziby potwierdzić zlecenie - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Ta informatyzacja jest zupełnie poza pacjentem, ona dotyczy głównie lekarzy. NFZ udostępnił lekarzom specjalny program, w którym mogą potwierdzać takie zlecenia. Lekarz zleca i potwierdza, a pacjent bezpośrednio udaje się z takim zleceniem do sklepu medycznego. Zdania opolskich lekarzy są podzielone. - W ciągu roku doszło do rewolucji elektronicznej, ale dla większości z nas będzie to dodatkowa praca i mniej czasu dla pacjentów - mówi Czesław Soków z NZOZ ARS-MED w Lubszy. - Na razie to jest po prostu w portalu świadczeniodawcy, co nie może być na razie wprowadzone w program przychodniany. To zwiększa po prostu znowu godziny pracy dla lekarza, który musi...

Źródło: radio.opole.pl

dziś, 3 sty 22:00 (TLC) - Matki za kratami

03.01.2020 5:03


Marzenę skazano za zabójstwo męża. Twierdzi, że została wrobiona i nie pogodzi się z wyrokiem. Dorotę latami maltretował psychopata zafascynowany Stalinem

Tagi: Wyroki, TLC, Psy
Źródło: teletydzien.interia.pl

"To odwet za to, że jestem twarzą reformy sądownictwa"

02.01.2020 23:21

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest uderzeniem w moją osobę za to, że jestem twarzą reformy wymiaru sprawiedliwości - uznał dziś sędzia TK Stanisław Piotrowicz, który wyrokiem sadu ma przeprosić I Prezes SN Małgorzatę Gersdorf i Krzysztofa rączkę.

Źródło: www.rp.pl

reklama
Kontakt z nami