Wiadomości z tagiem Uniwersytety  RSS
Jedna z najstarszych uczelni świata zakazuje dań z wołowiny

17.09.2019 23:51


Władze uniwersytetu w Coimbrze, jednego z najstarszych na świecie, zakazały serwowania dań z wołowiny w kilkunastu placówkach gastronomicznych na terenie uczelni. Ogłoszona we wtorek decyzja jest - według rektora - formą walki ze zmianami klimatycznymi.

Źródło: fakty.interia.pl

Uniwersytet w Coimbrze zakazuje serwowania dań z wołowiny

17.09.2019 19:25


Władze uniwersytetu w Coimbrze, jednego z najstarszych na świecie, zakazały serwowania dań z wołowiny w kilkunastu placówkach gastronomicznych na terenie uczelni. Ogłoszona we wtorek decyzja według rektora jest formą walki ze zmianami klimatycznymi.

Źródło: www.rmf24.pl

Czytelnik z Kielc jak profesor z Harvardu!

17.09.2019 17:19

Kielczanie zyskają dostęp do największych bibliotek w Polsce - Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Stanie się tak za sprawą nowoczesnego systemu informatycznego, który od wtorku oficjalnie już działa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia Witolda Gombrowicza w Kielcach. Z takiego samego korzystają też między innymi biblioteki uniwersyteckie w Oxfordzie, Cambridge czy Harvardzie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Likopen lepiej spożywać bez żelaza

17.09.2019 12:56

Jedzenie sosu pomidorowego z mięsem, może nie być dobrym pomysłem. Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio stwierdzili bowiem, że żelazo może znacząco zmniejszyć wychwyt likopenu - barwnika pomidorów, któremu przypisuje się m.in. przeciwnowotworowe właściwości.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Eksperci: nowa przełomowa terapia antynowotworowa – wkrótce w Polsce

17.09.2019 7:27

Po raz pierwszy w Polsce wkrótce zostanie zastosowana nowa przełomowa metoda przeciwnowotworowa o nazwie CAR-T, ma ona pomóc w leczeniu jednej z odmian opornych na terapię chłoniaków – poinformowała PAP prof. Lidia Gil z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Dieta bezmięsna zwiększa ryzyko udaru mózgu, ale...

16.09.2019 15:44

Badania przeprowadzone na szeroka skale na uniwersytecie w Oxfordzie obrazują wpływ wegetarianizmu na serce i mózg.

Źródło: nauka.wiara.pl

F1: "świadomość" Michaela Schumachera nic nie zmienia. "To ciągle są eksperymenty"

16.09.2019 11:35

- To ciągle są eksperymenty - powiedział Juhana Fronen, szef neurochirurgii w szpitalu uniwersyteckim w fińskim Tampere, o leczeniu Michaela Schumachera. Były mistrz świata F1 przed tygodniem trafił do szpitala w Paryżu, gdzie poddał się leczeniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kara za ostrą i bezkompromisową krytykę LGBT? Nauka z przypadku prof. Nalaskowskiego

13.09.2019 21:31


Politycy Zjednoczonej Prawicy skrytykowali decyzję rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Andrzeja Tretyna, który zawiesił w obowiązkach wykładowcy profesora Aleksandra Nalaskowskiego. Naukowiec został ukarany za słowa, których użył w felietonie “Wędrowni gwałciciele”, opublikowanym przez tygodnik “Sieci”. W tekście profesor krytycznie odniósł się do członków społeczności LGBT. Zdaniem pełnomocnika wyborczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego zawieszenie profesora Aleksandra […]

Źródło: wiadomosci.com

Fundacja apeluje o odsunięcie Hartmana od zajęć ze studentami

13.09.2019 17:51

Krakowska Fundacja im. Zygmunta Starego zaapelowała do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Jana Hartmana.

Źródło: www.rp.pl

GRA MIEJSKA „Przypieczętuj niepodległość”

13.09.2019 16:05

Rozwiązuj zagadki – poznaj historię UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO – zdobądź odciski XIX-wiecznych pieczęci w indeksie!
start: Brama Główna UW
14.09.2019, między godz. 10.00 a 14.00
udział bezpłatny

Źródło: kulturalnie.waw.pl

reklama
Kontakt z nami