Wiadomości z tagiem Tomasz Siemoniak  RSS
Siemoniak: “Macierewicz od razu skłamał”

14.11.2019 12:10


Podczas pierwszego inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji poruszenie wywołało złożenie ślubowanie marszałka seniora Antoniego Macierewicza. Były szef MON miał nie powiedzieć “ślubuję” na zakończenie własnej przysięgi poselskiej. – Nie potrafił złożyć ślubowania i skłamał na oczach całej Polski- skomentował Tomasz Siemoniak. – Jak państwo słyszeli zakończyłem moją przysięgę poselską słowami „ślubuję”- tłumaczył się Macierewicz. […]

Źródło: wiadomosci.com

Borys Budka przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej

13.11.2019 10:52


Wiceszef PO Borys Budka został jednomyślnie wybrany przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu klubu KO Tomasz Siemoniak.

Źródło: www.rmf24.pl

Borys Budka został przewodniczącym klubu KO

12.11.2019 20:32


- Wiceszef PO Borys Budka został we wtorek wieczorem jednomyślnie wybrany przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu klubu KO Tomasz Siemoniak.

Źródło: fakty.interia.pl

Siemoniak: To tak naprawdę stary rząd. Góra urodziła mysz

08.11.2019 22:46


"To jest tak naprawdę stary rząd, bo poszczególne resorty obejmują ministrowie, których znamy raczej ze słabości niż jakichś atutów" – tak wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak skomentował ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego składu nowego rządu. "Po ponad trzech tygodniach od wyborów góra urodziła mysz" – ocenił.

Źródło: www.rmf24.pl

Premier przedstawił skład nowego rządu. Pierwsze komentarze

08.11.2019 21:10


"Nie wiążę żadnych nadziei z nowym składem Rady Ministrów" - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Krytycznie odniosła się do pozostawienia w rządzie ministrów edukacji, zdrowia, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości czy spraw zagranicznych. Z kolei Tomasz Siemoniak stwierdził, że "góra urodziła mysz".

Opozycja domaga się zmiany decyzji prezydenta ws. Macierewicza

07.11.2019 13:52


Lewica apeluje do Prezydenta o cofnięcie decyzji w sprawie powołania Antoniego Macierewicza na Marszałka Seniora nowego Sejmu. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Kancelarii Andrzeja Dudy. Uzasadniając decyzję posłowie lewicy piszą, że jest on znany z używania wykluczającego języka, działań na szkodę debaty publicznej i jest autorem licznych kłamstw na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Podobny protest złożyli posłowie PO. "Ta nominacja jest obraźliwa dla Polek i Polaków, którym leży na sercu dobro Ojczyzny" - mówi Tomasz Siemoniak.

Źródło: www.rmf24.pl

Siemoniak: Macierewicz skrzywdził wielu ludzi w MON i służbach

06.11.2019 14:41

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który wyznaczył Antoniego Macierewicza do roli marszałka seniora Sejmu. - Macierewicz to nie postać, jak Gargamel, z której można się pośmiać, bo opowiada głupoty. To człowiek, który skrzywdził realnie wiele ludzi w ministerstwie obrony i służbach. Degradował, wyrzucał, obrażał – powiedział w programie „Onet Rano”.

reklama
Kontakt z nami