Wiadomości z tagiem Tauron  RSS
MŚ w SuperEnduro. Tadeusz Błażusiak drugi w Krakowie

07.12.2019 21:28


Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął drugie miejsce w pierwszej w tym sezonie rundzie mistrzostw świata w SuperEnduro. Wygrał Brytyjczyk Billy Bolt. Zawody odbyły się w sobotę Tauron Arenie Kraków, a na trybunach zasiadło ok. 14 tysięcy widzów.

Źródło: sport.interia.pl

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro rusza już za 24 godziny!

06.12.2019 14:43

Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw Świata wkracza w końcową fazę. Już za nieco ponad 24 godzin, 89 najlepszych zawodników globu zawita ponownie do TAURON Areny Kraków, aby zawalczyć o pierwsze punkty w nowym sezonie zmagań.

Źródło: www.scigacz.pl

MŚ w SuperEnduro. W sobotę komplet widzów w Tauron Arenie Kraków

06.12.2019 11:44


Komplet 14 tysięcy osób ma zasiąść w sobotę na trybunach Tauron Areny Kraków podczas pierwszej eliminacji mistrzostw świata w SuperEnduro. W stolicy Małopolski zawody zostaną rozegrane po raz czwarty. Wystartują m.in. Tadeusz Błażusiak, Grzegorz Kargul i okradziony niedawno ze sprzętu Emil Juszczak.

Źródło: sport.interia.pl

Aerosmith ogłasza daty 2020 European Tour z okazji 50-lecia istnienia zespołu

06.12.2019 10:00


Świeżo po odbyciu serii fenomenalnych koncertów Deuces are Wild w Las Vegas amerykański rockowy zespół wszech czasów AEROSMITH przyjedzie do Europy z ekskluzywną trasą koncertową. 12 lipca zespół wystąpi w Krakowie w Tauron Arena.

Źródło: www.rmf24.pl

umowa o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej - tauron - a brak budynku

04.12.2019 11:13

dzień dobry Proszę o poradę, wymianę doświadczeń. Posiadam działkę przeznaczoną w miejscowym planie jako Rola. Wystąpiłem do tauronu z wnioskiem...

Tagi: Tauron
Źródło: forum.muratordom.pl

Pearl Jam zagra w Krakowie

03.12.2019 20:22

Pearl Jam zagrają 13 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Błażusiak, Walker, Bolt, Gomez, Hoare... Znamy wstępną obsadę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie

27.11.2019 16:17

Wielkie odliczanie do inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro wkroczyło właśnie w decydującą fazę. Już za 10 dni, 7 grudnia, TAURON Arena Kraków rozbrzmi dopingiem 14-tysięcznej widowni oraz warkotem silników topowych zawodników tej wymagającej dyscypliny.

Źródło: www.scigacz.pl

Będzie szybszy internet w Łubnianach? Wszystko zależy od mieszkańców

22.11.2019 15:00


Łubniany chcą mieć szybsze łącze internetowe. Gmina podpisała umowę na instalację światłowodu. Problem w tym, że nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Nie chodzi o szybki transfer, a o ewentualną ingerencję przy instalacji takiego światłowodu.Jak informuje Paweł Wąsiak, wójt Łubnian o informatyczny przeskok w gminie starano się wiele miesięcy. Gdy udało się znaleźć firmę, która zdecydowała się światłowód położyć, to pojawiły się problemy ze strony mieszkańców.- Światłowód będzie przebiegał po słupach tauronowskich, więc zgody mieszkańców są nam niezbędne, ponieważ niejednokrotnie takie słupy stoją na terenach prywatnych - informuje Wąsiak. - Dochodzą do mnie informacje od sołtysów, że ludzie boją się podpisywać takich zgód, bo do końca nie wiedzą o co chodzi i z czym to się będzie wiązało. Chcę jednak uspokoić, że nie będzie żadnej ingerencji ziemnej na tych terenach. Montaż światłowodu w gminie Łubniany został podzielony na dwa etapy. Pierwszy przewiduje podłączenie - Kępy, Luboszyc, Biadacza, Kolanowic, Masowa, Łubnian i Dąbrówki Łubniańskiej. Ma to potrwać pół roku. Następnie światłowód trafi do pozostałych miejscowości gminy.

Źródło: radio.opole.pl

Prąd z wiatraków pod Kamiennikiem popłynie nawet przy niewielkich podmuchach. Tauron buduje pilotażowy system magazynowania...

20.11.2019 18:30


Gigantyczny magazyn energii, który zapewni stabilny przepływ prądu z elektrowni wiatrowej powstaje właśnie w Cieszanowicach pod Kamiennikiem.To pierwsza tak duża tego typu instalacja w Polsce. Jak mówi rzecznik prasowy spółki Tauron Dystrybucja Ewa Groń, całość można w uproszczeniu porównać do wielkiego powerbanku.- Odnawialne źródła energii mają to do siebie, że są źródłami trudnymi do przewidzenia, czyli uzależniona jest ich moc i produkcja energii elektrycznej właśnie od warunków atmosferycznych. Producenci energii nie są w stanie precyzyjnie określić, ile tej energii i w którym momencie będzie wpływało do sieci elektroenergetycznej - dodaje.Wójt Kamiennika Kazimierz Cebrat zauważa, że ogniwa elektrochemiczne o pojemności 774 kWh umożliwią korzystanie z prądu wyprodukowanego przez farmę wiatrową w Lipnikach nawet przy niewielkim wietrze.- Wiatrak kręci i produkuje prąd wtedy, gdy prędkość wiatru wynosi powyżej 4 m/s. Jeżeli jest mniejszy to nie produkuje prądu. Będzie to kumulowało tę energię i później, jak nie będą pracować wiatraki, to będzie energia oddawana - wskazuje.Uruchomienie...

Źródło: radio.opole.pl

CD Projekt wart tyle, co "wielka" energetyczna czwórka razem wzięta

20.11.2019 5:40


Energetyka to strategiczny sektor każdej gospodarki, na polskiej giełdzie akcje PGE, Energi, Enei oraz Taurona nie należą jednak w ostatnim czasie do najlepszych inwestycji. Z obliczeń Bankier.pl wynika, że giełdowa kapitalizacja wspomnianej czwórki łącznie wynosi tyle, co CD Projektu w pojedynkę.

Tagi: Banki, Tauron
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami