Wiadomości z tagiem Sztokholm  RSS
W centrum Sztokholmu znaleziono fragment kadłuba transportowca z XVI w.

31.12.2019 12:41

W centrum Sztokholmu znaleziono fragment XVI-wiecznego statku. Od jakiegoś czasu w rejonie Kungsträdgården (Ogrodów Królewskich) prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem fundamentów budynku należącego do Riksbankens Jubileumsfond. Podczas badań archeologicznych, które należy przy takich okazjach wdrożyć, pod podwórzem natrafiono na drewniany kadłub.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Żużel. Od straganu pod stadionem na wykład noblowski Olgi Tokarczuk

26.12.2019 16:13

Paweł Ruszkiewicz to barwna postać. Niektórzy kojarzą go z żużlowymi gadżetami sprzedawanymi na straganach, a inni z ice speedwayem. Obecnie Ruszkiewicz jest dyrektorem Instytut Polskiego w Sztokholmie, a ostatnio trafił na wykład noblowski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pomnik Zlatana Ibrahimovicia znów uszkodzony. Tym razem wandale odcięli mu nos

23.12.2019 10:21

Zlatan Ibrahimović pod koniec listopada zakupił udziały w sztokholmskim klubie Hammarby, czym rozwścieczył kibiców Malmoe FF. Od tego czasu ultrasi zespołu, w którym "Ibra" rozpoczynał seniorską karierę, już kilkakrotnie niszczyli pomnik Szweda. Tym razem wandale odcięli od statuy nos piłkarza.

Źródło: sport.onet.pl

PiS zablokował projekt uchwały w sprawie uczczenia przez Sejm noblistki Olgi Tokarczuk

13.12.2019 14:25

Olga Tokarczuk 10 grudnia otrzymała literacką Nagrodę Nobla w Sztokholmie z rąk króla Szwecji. PiS nie chciał gratulować pisarce, opozycja zrobiła...

Źródło: ksiazki.wp.pl

PiS odrzucił projekt uchwały w sprawie uczczenia przez Sejm Noblistki Olgi Tokarczuk

12.12.2019 20:39

Olga Tokarczuk 10 grudnia otrzymała literacką Nagrodę Nobla w Sztokholmie z rąk króla Szwecji. Polski Sejm jej nie pogratuluje.

Źródło: ksiazki.wp.pl

Dobre newsy się nie kończą. Kolejka po autograf Tokarczuk

12.12.2019 19:05

Olga Tokarczuk świeci triumfy. Pisarka dalej jest w Sztokholmie. Spotyka się teraz z czytelnikami. Po autograf stoją w długich kolejkach. Zobaczcie.

Źródło: ksiazki.wp.pl

Wandale po raz kolejny uszkodzili pomnik Zlatana Ibrahimovicia

12.12.2019 19:02

Zlatan Ibrahimović pod koniec listopada zakupił udziały w sztokholmskim klubie Hammarby, czym rozwścieczył kibiców Malmoe FF. Od tego czasu ultrasi zespołu, w którym "Ibra" rozpoczynał seniorską karierę, już kilkakrotnie wyładowali swą złość na pomniku piłkarza. Po ostatnim akcie wandalizmu istnieje ryzyko, że rzeźba się przewróci.

Źródło: sport.onet.pl

Sztokholm: Gigantyczna kolejka po podpis Tokarczuk. "Jestem bardzo szczęśliwa, opłacało się tyle czekać!"

12.12.2019 17:03


Laureatka literackiego Nobla Olga Tokarczuk przez dwie i pół godziny podpisywała swoje książki w domu towarowym Nordiska Kompaniet (NK) w Sztokholmie. Kolejka czytelników wychodziła poza budynek.

Źródło: www.rmf24.pl

Bliźniaczki? Internauci zachwyceni zdjęciem Tokarczuk

12.12.2019 14:42


Polska noblistka Olga Tokarczuk spotkała się podczas pobytu w Sztokholmie ze szwedzką minister kultury, demokracji i sportu Amandą Lind. Zdjęcie ze spotkania robi furorę w sieci. "Bliźniaczki?" - pytają internauci. Rzeczywiście, panie są do siebie wyjątkowo podobne.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami