Wiadomości z tagiem Szpitale  RSS
Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa

24.04.2019 21:30


Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadził z nimi Zarząd Powiatu Prudnickiego przy udziale rady nadzorczej spółki. Z kierowania spółką zrezygnowała Wiesława Gajewska, która pozostawia PCM z dodatnim wynikiem finansowym.- Dariusz Brzeziński wyróżnił się m.in. bogatą wiedzą na temat funkcjonowania naszego szpitala - mówi wicestarosta prudnicki Janusz Siano. - Jest to człowiek, który oprócz starannego wykształcenia z zakresu prawa, administracji, zarządzania i marketingu pisze projekty restrukturyzacji, programy naprawcze dla różnych jednostek medycznych. Ma duże doświadczenie dotyczące zarządzania szpitalami. Był prezesem zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie oraz kierował szpitalem w Kwidzynie - dodaje Siano. Dariusz Brzeziński ma 54 lata i jest mieszkańcem Dolnego Śląska. O posadę prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego ubiegali się też Józef Kuliński, były wicedyrektor Centrum Terapii Nerwic w Mosznej oraz Paweł Licznar, prudnicki menadżer z branży telekomunikacyjnej.

Źródło: radio.opole.pl

W Suwałkach znaleziono ciało noworodka - prawdopodobnie porzuconego przez 14-letnią matkę

24.04.2019 18:59


Z nieoficjalnych informacji wynika, że zwłoki znaleziono kilkaset metrów od kamienicy w centrum miasta, gdzie mieszka nastolatka. 14-latka jest wciąż w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach. We wtorek (23.04) dziewczyna zgłosiła się do suwalskiego szpitala z bólem...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Śmiertelny wypadek w regionie. Droga jest zablokowana

24.04.2019 17:29

Do tragicznego wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Marianki. Jedna osoba nie żyje, a kolejna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Służby ratownicze otrzymały informację o zderzeniu daewoo tico i kii sorento na drodze wojewódzkiej nr 560 po godzinie […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Chwila strachu podczas finałów w Brazylii. Jaqueline zemdlała podczas wywiadu

24.04.2019 16:47

Chyba nikt się nie spodziewał, że po pierwszym meczu finałów Superligi siatkarzy najwięcej będzie mówiło się o Jaqueline Carvahlo. Siatkarka i żona Murilo Endresa zemdlała podczas wywiadu i szybko została zabrana do szpitala.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali?

24.04.2019 16:30


Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych oddziałów.- Widzimy, że niektóre powiaty, jako organy zarządzające, już na to reagują - mówi Jerzy Pilarski, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych w opolskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Niektóre już widzą, że nie opłaca się utrzymywać pewnych oddziałów. Na przykład położniczych, na których odbywa się 200, niepełnych 300 porodów w skali roku. Czyli poród odbywa się co drugi dzień i trudno jest wtedy zbilansować koszty z przychodami. Jeżeli szpital ma ujemny bilans za miniony miesiąc, wówczas może liczyć na pomoc funduszu.- Pomagamy utrzymać finansową płynność takiej placówki - informuje Pilarski. - Staramy się tym zadłużonym szpitalom pomóc w szybszym przekazywaniu środków za dany miesiąc, co umożliwia im spłacenie ZUS-u, KRUS-u czy pokrycia wynagrodzeń. To nasz oddział z własnej inicjatywy realizuje od jakiegoś czasu. To jest dodatkowy instrument, który pozwala szpitalom realizować wymagane płatności. Jest już pomysł, że ...

Źródło: radio.opole.pl

Dodatkowe miliony złotych od NFZ. Zyskają nie tylko szpitale

24.04.2019 14:37

Dodatkowe ponad 182 milionów złotych przekazało Ministerstwo Finansów świętokrzyskiej służbie zdrowia. 32 miliony złotych będą przekazane dla szpitali na realizacje kontraktów a reszta na podwyżki płac.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pierwsze w Polsce nerkoserce dla małych pacjentów trafiło do Krakowa

24.04.2019 14:32


Pierwszy w Polsce aparat "Carpe diem" trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Urządzenie zwane nerkosercem będzie ratować życie najmniejszych pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. Fundacja Tesco przekazała aparat na rzecz szpitala, dzięki środkom zebranym w ramach 7. Charytatywnego Biegu Tesco.

Źródło: www.rmf24.pl

13 mln zł więcej trafi do podlaskich szpitali w związku z rosnącymi kosztami świadczeń

24.04.2019 14:07


Dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński wyjaśnił, że zwiększono wyceny świadczeń w chirurgii ogólnej i leczeniu chorób wewnętrznych.

Była potrzebna decyzja do tego, by były to zmiany wycen w tych zakresach, które...

Tagi: Szpitale, NFZ, BBC
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Na "jedynce" w Koziegłowach zderzyły się dwie ciężarówki

24.04.2019 12:29

Do zderzenia dwóch ciężarówek doszło we wtorek, 23 kwietnia na DK-1 w Koziegłowach. Jeden z kierowców śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. 

Źródło: www.wczestochowie.pl

Czwarty dyrektor wywołał burzę

24.04.2019 12:21

Informacja o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora do spraw ekonomicznych w sanockim szpitalu wywołała burzliwą dyskusję na temat kondycji finansowej lecznicy. Opozycyjni radni pytają o zasadność tej decyzji w kontekście kiepskiej sytuacji finansowej szpitala. – Mnożenie wydatków nie jest nam teraz potrzebne i może zaważyć na przyszłości szpitala – uważa radny Sebastian Niżnik. Dyrektor i […]

Tagi: Szpitale
Źródło: supernowosci24.pl

reklama
Kontakt z nami