Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
'Chcemy poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach'. Radny Opola apeluje w imieniu mieszkańców Gosławic do prezydenta

06.12.2019 20:45


Mieszkańcy Gosławic chcą, żeby miasto ulicę Wiejską i Wygonową objęło strefą spokojnego ruchu i wprowadziło zakaz poruszania się tam samochodów ciężarowych powyżej 5 ton. Wniosek w tej sprawie do opolskiego ratusza złożył radny miasta Przemysław Pospieszyński.- Codziennie przejeżdża tamtędy około 6 tysięcy aut, a jest to ulica w środku dzielnicy domów jednorodzinnych - mówi Przemysław Pospieszyński, radny Opola. - W niektórych miejscach chodnik ma mniej niż metr szerokości. Wzmożony ruch samochodów powoduje, że mieszkańcy, którzy poruszają się tam pieszo, czy rowerem czują się niebezpiecznie. Kilka lat temu ograniczenia prędkości i tonażu wprowadzano na ulicach Grudzickiej i Tysiąclecia. Mieszkańcy dzielnicy liczą, że i tym razem miasto zapewni im bezpieczeństwo.- Były już poczynione prace, takie jak wzniesione przejście dla pieszych przy szkole podstawowej, ale to jest za mało. Pozostałe przejścia są nieoświetlone i po zmroku mieszkańcy sygnalizują, że jest tam ciężko przechodzić - podkreśla radny. - Interpelacja jest w trakcie rozpatrywania. Odpowiedź podamy za kilka dni - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza.

Źródło: radio.opole.pl

jutro, 7 gru 17:30 (HBO) - Harry Potter i Komnata Tajemnic

06.12.2019 17:26


W Hogwarcie rozpoczął się rok szkolny. Harry Potter i jego przyjaciel Ron przybywają do szkoły latającym samochodem. Nie jest tam już bezpiecznie, jak...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Już cztery ofiary śmiertelne pożaru w szkole w Odessie

06.12.2019 17:12


Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w szkole policealnej w Odessie na południu Ukrainy wzrosła do czterech - poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Spod zwałów spalonego budynku wydobyto ciała dwóch osób.

Źródło: fakty.interia.pl

Małopolskie: Uszkodzony gazociąg w Gdowie. Ewakuacja 205 przedszkolaków

06.12.2019 16:12


205 dzieci z przedszkola w Gdowie oraz 26 osób dorosłych zostało ewakuowanych w wyniku uszkodzenia gazociągu przy ul. Szkolnej w tej miejscowości. Nikomu nic się nie stało – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Źródło: fakty.interia.pl

Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK

06.12.2019 15:52


Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Powód, to oczywiście mikołajki. Oddział pediatrii odwiedziło bowiem kilku mikołajów.Z prezentami przybyli policjanci oraz studenci Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Opolskiego. - Taki dzień pozwala zapomnieć o największych troskach - uważa Janusz Zaryczański, zastępca kierownika oddziału pediatrii. - Święty Mikołaj przychodzi do nas co roku. Uśmiech na twarzy dziecka pozwala im szybciej wrócić do zdrowia. Wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci i będą wspominać, że w szpitalu dostali prezenty od św. Mikołaja. Nie ma lepszego leku, jak uśmiech na twarzy dziecka.Mikołajów w szpitalu pojawiło się kilku, więc każdy z młodych pacjentów odebrał też wiele prezentów. - Dostaliśmy prezenty, śpiewaliśmy kolędy, było fajnie - wymieniają pacjenci. - Mamy pluszaki, koparkę, auto, śmieciarkę i do tego czołg i koło zapasowe do czołgu. Opolska policja wraz ze studentami oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego odwiedza regularnie. - To czwarty rok, kiedy jesteśmy, aby podarować przede wszystkim uśmiech, ale nie tylko - zaznacza...

Źródło: radio.opole.pl

"Pomoc Rodakom na Białorusi" - akcja studentów Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży

06.12.2019 15:23


Przedświąteczną akcję "Pomoc Rodakom na Białorusi", która trwać będzie do 10 grudnia, koordynuje pełnomocnik rektora WSA Małgorzata Frąszczak.
Każdy, kto zechce włączyć się w tę akcję i pomóc, może znaleźć jej szczegóły na stronie...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Olga Tokarczuk odwiedzi szkołę w imigranckiej dzielnicy. Peter Handke nie został zaproszony

06.12.2019 14:33


Laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk odwiedzi szkołę w imigranckiej dzielnicy Tensta w Sztokholmie. Polska pisarka bierze udział w tygodniu noblowskim. W piątek podpisała krzesło w kawiarni Muzeum Nobla. We wtorek 10 grudnia odbierze z rąk króla Szwecji złoty medal oraz dyplom.

Źródło: www.rmf24.pl

Dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli / Dyrektora Szkoły Artystyczne

06.12.2019 14:30

HR Support
Obowiązki zarządzanie niepubliczną placówką oświatową / podstawową szkołą artystyczną (dzienną dla dzieci) nadzór pedagogiczny nad działalnością
Lokalizacja: śląskie, Bielsko-Biała, Cieszyn, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kłobuck, Mikołów, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Zabrze, Zawiercie
Obszar zawodowy: Edukacja / Nauka / Szkolenia

Źródło: www.praca.pl

Uszkodzony gazociąg w Gdowie: Ewakuowano 205 przedszkolaków

06.12.2019 14:07


205 dzieci z przedszkola w Gdowie i 26 dorosłych zostało ewakuowanych w wyniku uszkodzenia gazociągu przy ul. Szkolnej w tej miejscowości. Według ustaleń strażaków, gazociąg średniego ciśnienia uszkodziła podczas prac ziemnych koparka.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami