Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
dziś, 25 kwi 23:30 (Polsat) - Szkoła uwodzenia 2

25.04.2019 5:03


16-letni Sebastian, wyrzucony ze szkoły, przyjeżdża do rezydencji swego bogatego ojca, gdzie poznaje macochę i jej ambitną córkę Kathryn. Już...

Źródło: teletydzien.interia.pl

TOP 10 pomysłów last minute na rodzinną majówkę

24.04.2019 22:45


Mamy dla Was spontaniczne, ciekawe i niedrogie pomysły na rodzinny wypad w majówkę. Już niebawem rozpocznie się najbardziej oczekiwany weekend w roku! Ci, którzy zdecydują się wziąć 3 dni wolnego, będą mogli cieszyć się w sumie 9 dniami wolnymi od pracy i szkoły. Z kolei biorąc tylko 1 dzień będzie można odpoczywać w sumie 5 dni.…

Źródło: nawalizkach.com.pl

Klasyfikacja uczniów po nowemu. Ekspresowe tempo prac nad poprawkami do ustawy oświatowej

24.04.2019 21:25

W środę propozycja, w piątek podpis prezydenta. W sprinterskim tempie Parlament zajmie się nowelizacją, dzięki której każdy uczeń ostatniej klasy szkoły średniej przystąpi do matury. W sobotę zniknie ryzyko, że część uczniów mogłaby nie zostać dopuszczona do matur.

Źródło: www.money.pl

Smogowy dron, wielkie pianino, gra powstańcza. Znamy zwycięzców Zwolnionych z Teorii

24.04.2019 21:23

Gra planszowa związana z bohaterami Powstania Warszawskiego, cykl szkoleń z języka migowego, dron badający czystość powietrza czy kilkumetrowe pianino dla lokalnej społeczności – to niektóre ze zwycięskich projektów programu Zwolnieni z Teorii. W wielkim finale jej piątej edycji wzięło udział blisko trzy tys. młodych ludzi z całej Polski. Laureaci zostali ogłoszeni dziś podczas wielkiej gali w Warszawie.

Źródło: warszawa.onet.pl

Klasyfikacja uczniów po nowemu. Ekspresowe tempo prac nad poprawkami do ustawy oświatowej

24.04.2019 21:22

W środę propozycja, w piątek podpis prezydenta. W sprinterskim tempie Parlament zajmie się nowelizacją, dzięki której każdy uczeń ostatniej klasy szkoły średniej przystąpi do matury. W sobotę zniknie ryzyko, że część uczniów mogłaby nie zostać dopuszczona do matur.

Źródło: www.money.pl

Opole: kolejna manifestacja wsparcia dla nauczycieli

24.04.2019 21:13


Około 200 osób wyraziło dziś w Opolu poparcie dla strajkujących nauczycieli. Wychowawcy, pedagodzy i uczniowie przynieśli transparenty i wykrzykiwali hasła chcąc pokazać, że nie zgadzają się na działania rządu.'Jedność, godność, edukacja' - to jedno z haseł dzisiejszej manifestacji. - Widzę to, co jest niedoskonałe i chciałabym to zmienić, ale nikt nie chce ze mną, z nami nauczycielami rozmawiać. Dlatego strajkuję i dlatego tu jestem. Od klasyfikacji jest rada pedagogiczna, rozumiem, że rada może nie podjąć w ramach buntu takiej decyzji, ale też rozumiem tych, którzy klasyfikują. Jednak takie decyzje godzą w porządek jaki mamy ustalony - mówi jedna z nauczycielek opolskiego liceum komentując nowelizację prawa oświatowego zaproponowanego przez rząd. Zmiany w prawie zakładają przyznanie dodatkowych uprawnień i kompetencji dyrektorowi szkoły. W wyjątkowych sytuacjach dyrektor będzie miał uprawnienia do dokonania klasyfikacji uczniów i dopuszczenia ich do egzaminu końcowego, czyli matury. Gdyby, z jakiegokolwiek powodu, dyrektor nie był w stanie dokonać klasyfikacji, uprawienie to przejdzie na organ prowadzący szkołę, czyli samorząd.Podczas manifestacji ...

Źródło: radio.opole.pl

Uber przeszkoli kierowców

24.04.2019 19:46

Uber wprowadza Kodeks Postępowania Partnerów, czyli dokument regulujący współpracę między firmą a jej partnerami flotowymi. Kodeks obliguje wszystkich partnerów do przestrzegania przepisów polskiego prawa, a także respektowania innych reguł wymienionych przez markę. Inną zmianą jest wprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla kierowców.

Źródło: di.com.pl

Dyrektor dokona klasyfikacji uczniów. Ekspresowe tempo prac nad poprawkami do ustawy oświatowej

24.04.2019 19:42

Dziś propozycja, w piątek podpis prezydenta. Zgłoszona przez Mateusza Morawieckiego nowelizacja, która przewiduje, że w miejsce rady pedagogicznej, decyzję o klasyfikacji ucznia może wydać dyrektor szkoły, stanie się obowiązującym prawem w sprinterskim tempie.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami