Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy

16.02.2019 20:22


18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.Udział w konsultacjach będzie polegał na wypełnieniu specjalnej ankiety i udzieleniu odpowiedzi na zawarte w tej ankiecie pytanie o następującej treści:'Czy jesteś za zmianą granic Gminy Dobrzeń Wielki polegającą na ponownym włączeniu do obszaru Gminy Dobrzeń Wielki terenów byłych sołectw: Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Krzanowice i Świerkle oraz części sołectwa Dobrzeń Mały, które z dniem 1 stycznia 2017r. zostały włączone do obszaru miasta Opola i są obecnie dzielnicami tego miasta?”Formularze ankiety konsultacyjnej będzie można uzyskać i po wypełnieniu złożyć do specjalnie przygotowanych, oznakowanych urn: w Urzędzie  Gminy w Dobrzeniu Wielkim oraz w szkołach na terenie całej gminy. Konsultacje potrwają do 8 marca.

Źródło: radio.opole.pl

Welsh Open: wielka sensacja w ćwierćfinale, świetny powrót Robertsona

16.02.2019 11:41

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w ćwierćfinałowym pojedynku turnieju Welsh Open, w którym zmierzyli się John Higgins i Joe O’Connor. Szkot będący ogromnym faworytem spotkania, przegrał z angielskim outsiderem 3:5. Dla O’Connora, który do tej pory nigdy nie grał nawet w najlepszej szesnastce rankingowych zawodów, to największy sukces w karierze.

Tagi: Szkoły
Źródło: sport.onet.pl

O Powstaniu Styczniowym w Pałacu Dzięki

16.02.2019 7:47

Powstanie Styczniowe na Ziemi Staszowskiej będzie tematem konferencji, która odbędzie się w Pałacu Dzięki w Wiązownicy Kolonii. Jednym z głównych zagadnień będzie bitwa pod Staszowem, do której doszło 17 lutego 1863 roku. Wykład na ten temat wygłosi dr Dariusz Kubalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

Tagi: Szkoły
Źródło: www.radio.kielce.pl

Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego zaprasza na zawody narciarskie dla dzieci o VIII Puchar Misia Stramusia!

16.02.2019 3:00

W sobotę 16 lutego w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w Zakopanem odbędzie się ósma edycja zawodów narciarskich dla dzieci w

Tagi: Szkoły
Źródło: blacksport.pl

Pożyczka szkoła z kuponami Gratis

16.02.2019 0:00

Pożyczka na szkolną wyprawkę z kuponami gratis dla każdego.

Tagi: Szkoły
Źródło: feedproxy.google.com

Nyska 'trójka' od kilku dni ma własną kuchnię. 'Wcześniej korzystaliśmy z cateringu'

15.02.2019 19:00


Kolejna z nyskich szkół doczekała się własnej kuchni. Od kilku dni, przyrządzane na miejscu posiłki mogą jeść uczniowie 'trójki'.W przeszłości szkoła posiadała własną kuchnię, jednak ze względu na oszczędności, przed laty zastąpiono ją cateringiem. Od kilku lat w gminie panuje trend na powrót do obiadów przygotowywanych na miejscu. Te, zdaniem Marii Wiercigroch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, mają zdecydowaną przewagę nad dowożonymi z zewnątrz.- Gorące, prosto z kotła podawane, poza tym mamy też taki realny wpływ na to, jak te posiłki wyglądają, jakie to są konkretnie potrawy. Możemy też uwzględniać zainteresowania i smaki u dzieci. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej dzieci jadło tutaj - tłumaczy.Po odejściu od cateringu, szkoła zatrudniła do pracy w kuchni trzy osoby. Koszty ich wynagrodzenia pokrywa gmina, a rodzice płacą jedynie za tak zwany wsad do kotła. Obecnie to 4,50 zł za jeden obiad.Dodajmy, że samorząd planuje uruchomienie kolejnych szkolnych stołówek. Jeszcze w tym roku mają się one pojawić w 'piątce' i 'jedynce'.

Źródło: radio.opole.pl

Rozgrywki Lig Przedmiotowych

15.02.2019 19:00

Samorząd Województwa Wielkopolskiego wdraża największy w Polsce projekt edukacyjny współfinansowany z funduszy UE pn. "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Źródło: epoznan.pl

Pedofil zaczepia dzieci z podstawówki. Dyrektor ostrzegł rodziców

15.02.2019 16:07

Rodzice uczniów jednej z poznańskich podstawówek dostali od dyrekcji niepokojącą wiadomość. Władze szkoły ostrzegają przed człowiekiem, który...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Bal w szczytnym celu. Policjanci apelują o wsparcie

15.02.2019 15:48

W sobotę 16 lutego, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się Szósty Charytatywny Bal Oficerski. Głównym...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poznań: pedofil grasuje przy poznańskiej szkole?

15.02.2019 14:40

Według informacji "Głosu Wielkopolskiego" pedofil miał niepokoić dzieci w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 17 na osiedlu Chrobrego w Poznaniu.

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami