Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Gliwice czekają na nowego prezydenta

04.01.2020 18:21

W niedzielę 5 stycznia odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gliwic. Kandydatów jest czterech, a to, który z nich zostanie prezydentem, powinno się okazać jutro późnym wieczorem. Przedterminowe wybory prezydenta Gliwic są konieczne, bo sprawujący tę funkcję przez 26 lat Zygmunt Frankiewicz w jesiennych wyborach parlamentarnych został wybrany na senatora. Gliwiczanie będą mogli wybierać spośród

Źródło: katowice24.info

Gawłowski: Strażakom zabraknie pieniędzy

04.01.2020 15:53

– Wszędzie w regionie planowane budżety są niższe o kilkaset tysięcy złotych – stwierdził Stanisław Gawłowski, senator niezależny. Koszaliński parlamentarzysta zapowiedział, że do premiera RP zwróci się o autopoprawkę w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa......

Źródło: 24kurier.pl

Putinowski łowca antysemitów: „Polska oficjalnie stanie na równi z nazistami”

04.01.2020 14:35

– Jeśli polski prezydent nie przyjedzie do Izraela, będzie to dodatkowe potwierdzenie, że współczesna Polska nie chce uznać nazistowskich zbrodni przeciwko ludzkości, i zbrodni przeciwko Żydom – powiedział rosyjski senator Oleg Morozow, członek komitetu ds. międzynarodowych izby wyższej rosyjskiego parlamentu. W piątek Kancelaria Prezydenta Polski Andrzeja Dudy postawiła warunki wobec organizatorów Światowego Forum Holocaustu, które...

Źródło: wolna-polska.pl

Rosyjski senator atakuje Andrzeja Dudę. "Polska stanie w jednym szeregu z nazistami"

04.01.2020 12:00

Prezydent Andrzej Duda nie pojedzie na obchody rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau do Izraela, jeśli nie będzie mógł tam zabrać głosu....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Senator Rubio: Sulejmani planował przewrót w Iraku

03.01.2020 19:43


"Irański generał Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Al-Kuds, planował przeprowadzenie zamachu stanu w Iraku na polecenie duchowo-politycznego przywódcy Iranu ajatollaha Alego Chameneia" - oświadczył w piątek amerykański republikański senator Marco Rubio.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna nie startuje. Cymański: Szlag by trafił

03.01.2020 19:02

- Co oni robią? Czy oni rozum postradali? Przecież on im zapewnił dobry wynik, Senat odbił. Przecież chwalili go - powiedział poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, w TVN24 komentując fakt, że Grzegorz Schetyna nie wystartuje w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej.

Komisja Wenecka otrzymała list Grodzkiego ws. nowelizacji ustaw sądowych

03.01.2020 16:22


Komisja Wenecka potwierdziła w piątek, że wpłynął do niej list marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, w którym prosi on o opinię w sprawie nowelizacji ustaw sądowych. Nieznany jest jeszcze termin prac nad przepisami Komisji, organu doradczego Rady Europy.

Źródło: fakty.interia.pl

Sensor ma być lepszy, a nie mieć więcej pikseli, czyli czego oczekiwać po lustrzance Nikon D780

03.01.2020 15:50

Następca nie bez powodu wychwalanego Nikona D750, lustrzanki, która podbiła serca zarówno amatorów jak i profesjonalistów, ujrzy światło dzienne prawdopodobnie za kilka dni. Czego można po nim się spodziewać?

Tagi: Senat
Źródło: www.benchmark.pl

Politycy komentują decyzje Grzegorza Schetyny

03.01.2020 13:33


- Tomasz Siemoniak ma wszelkie kompetencje do tego, aby zwieńczyć dzieło rozpoczęte przez Grzegorza Schetynę - w taki sposób wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL,UED) skomentował rezygnację Schetyny z ponownego ubiegania się o funkcję szefa PO i wskazanie na tę funkcję Siemoniaka. - Będziemy mieli starcie obozu Schetyny i obozu młodych gniewnych z klubu PO - prognozuje natomiast Tomasz Trela (Lewica).

Źródło: fakty.interia.pl

Michał Kamiński: Siemoniak zwieńczy dzieło Schetyny

03.01.2020 13:03


- Tomasz Siemoniak ma wszelkie kompetencje do tego, aby zwieńczyć dzieło rozpoczęte przez Grzegorza Schetynę - w taki sposób wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL,UED) skomentował rezygnację Schetyny z ponownego ubiegania się o funkcję szefa PO i wskazanie na tę funkcję Siemoniaka.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami