Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Listy poparcia sędziów KRS poznamy 30 lipca?

22.07.2019 14:02


Wiele wskazuje na to, że dopiero pod koniec lipca poznamy w końcu listy sędziów, którzy poparli kandydatów do KRS. Wyrok w tej sprawie uprawomocnił się wprawdzie już 28 czerwca, ale dopiero 30 lipca miną dwa tygodnie od doręczenia postanowienia w tej sprawie. Jeśli Kancelaria Sejmu go do tego czasu nie zrealizuje – ewidentnie złamie prawo i zaprzeczy własnym słowom.

Tagi: Sejm
Źródło: www.rmf24.pl

MPiT zapowiada nowelizację ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców

22.07.2019 13:21

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zwrócił się do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) z wnioskiem o nowelizację ustawy o rzeczniku MŚP, poinformowało biuro rzecznika MŚP. Ministerstwo zapowiedziało uwzględnienie postulatów rzecznika jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Tagi: Sejm
Źródło: www.money.pl

Wenta nie chce do sejmu

22.07.2019 12:05

Bogdan Wenta nie zamierza kandydować w jesiennych wyborach do parlamentu. Prezydent Kielc poinformował o tym, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Droga Czerwona: Sejm znowelizował ustawę

22.07.2019 12:00

Sejm przyjął nowelizację ustawy o portach i przystaniach morskich. - Droga Czerwona w Gdyni w końcu może być zbudowana - zapowiada Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Tagi: Sejm
Źródło: www.trojmiasto.pl

Komornik ma być jak listonosz. Sam poszuka dłużnika. Pomogą mu w tym sąsiedzi

22.07.2019 11:51


Pisma z sądu będzie odpłatnie doręczał komornik. Ma to położyć kres „fikcji doręczeń”. W ustaleniu adresu dłużnika pomoże ZUS, bank lub nawet sąsiad. Za roszczenia w postępowaniu uproszczonym do wartości 20 tys. zł opłaty sądowe wyniosą nawet 1000 zł. To nowelizacje w postępowaniu cywilnym, które w lipcu uchwalił Sejm. Zmiany czekają na podpis prezydenta. Mają […]

Tagi: Banki, Sejm, ZUS
Źródło: wiadomosci.com

Obraduje Sejmik. Radni zdecydują o przyszłości sandomierskiego muzeum

22.07.2019 11:23

Radni Sejmiku głosują nad przyjęciem regulaminu przyznawania unijnych stypendiów dla uczniów szkół ogólnokształcących i zawodowych. Mają też powołać komisje, które wybiorą dyrektorów placówek medycznych w regionie.

Tagi: Sejm
Źródło: www.radio.kielce.pl

Ustawa o marnotrawieniu żywności wzbudza sprzeciw branży handlowej

22.07.2019 10:21

Sejm przegłosował ustawę o przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności. Według jej zapisów sklepy o powierzchni powyżej 250 m kw. będą zmuszone do nieodpłatnego przekazania niesprzedanych produktów na cele społeczne, inaczej zapłacą karę. Nie podoba się to przedstawicielom branży.

Tagi: Sejm, Sklepy
Źródło: www.money.pl

Muzeum w Sandomierzu i uchwały od obywateli. Dziś obraduje sejmik województwa

22.07.2019 9:34

Radni Sejmiku mają dziś głosować nad przyjęciem regulaminu przyznawania unijnych stypendiów dla uczniów szkół ogólnokształcących i zawodowych oraz powołać komisje, które wybiorą dyrektorów placówek medycznych w regionie.

Tagi: Sejm
Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Kontakt z nami