Wiadomości z tagiem Rosja  RSS
Rosja wznowiła dostawy ropy na Białoruś rurociągiem Przyjaźń

04.01.2020 18:03


Wznowiono dostawy ropy do białoruskich rafinerii - poinformował wiceprezes koncernu Biełnaftachim Uładzimir Sizau, cytowany przez agencję BiełTA. Przedsiębiorstwo planuje do końca stycznia wznowić eksport produktów naftowych - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch: Kubackiemu nic nie trzeba doradzać

04.01.2020 16:25


​ Po kolejnym świetnym występie Dawida Kubackiego rosną apetyty na triumf Polaka w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Pozycję lidera i szansę na końcowe zwycięstwo swojego kolegi skomentował mistrz olimpijski, Kamil Stoch.

Źródło: sport.interia.pl

Siatkówka. Kluby walczą o Wilfredo Leona. Perugia chce go zatrzymać, Rosjanie kuszą wielką kasą

04.01.2020 14:15

W styczniu ma się wyjaśnić przyszłość Wilfredo Leona. Siatkarz z polskim paszportem nie może narzekać na brak ofert. Najlepsze kluby mocno się nim interesują, oferując gigantyczne pieniądze. Sir Safety Conad Perugia chce go zatrzymać na dłużej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tour de Ski. Lampicz i Klaebo znów najlepsi w sprincie

04.01.2020 14:04


Słowenka Anamarija Lampicz i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w Val di Fiemme sprint techniką klasyczną, przedostatni etap Tour de Ski. Prowadzenie w klasyfikacji cyklu utrzymali Norweżka Therese Johaug i Rosjanin Aleksander Bolszunow.

Źródło: sport.interia.pl

Tour de Ski: Lampic i Klaebo znów najlepsi w sprincie, Kamil Bury odpadł w ćwierćfinale

04.01.2020 14:02

Słowenka Anamarija Lampic i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w Val di Fiemme sprint techniką klasyczną, przedostatni etap Tour de Ski. Prowadzenie w klasyfikacji cyklu utrzymali Norweżka Therese Johaug i Rosjanin Aleksander Bolszunow.

Źródło: sport.onet.pl

Białoruś nie doszła do porozumienia z Rosją ws. cen ropy. Mińsk planuje jednorazowy zakup

04.01.2020 13:13


Białoruś stara się o jednorazowy zakup ropy naftowej od niezależnych rosyjskich firm. Od początku roku Rosja nie dostarcza surowca Mińskowi. Oba kraje nie doszły do porozumienia w sprawie cen ropy. Nie podpisano nowego kontraktu.

Źródło: www.rmf24.pl

Góra kartonów, czyli brak ludzkiej przyzwoitości

04.01.2020 11:54

Przed świętami, po świętach, przed sylwestrem i po nim, rosła góra kartonów przy pojemnikach na papier i... kartony. Przykry widok, co tu kryć, który nie tylko razi wizualnie. Bo przecież ktoś tą górą musi się zająć. Ten ktoś to oczywiście ludzie, pracownicy......

Źródło: 24kurier.pl

Jak Polacy oceniają odpowiedź polskich władz na słowa Putina?

04.01.2020 6:00

W ostatnich dniach 2019 roku prezydent Rosji Władimir Putin kilkukrotnie krytykował politykę władz II RP w przededniu II wojny światowej, nazywając m.in. przedwojennego ambasadora Polski w III Rzeszy, Józefa Lipskiego "antysemicką świnią". Putin wypominał też Polsce zajęcie czeskiego Zaolzia po tym jak na mocy tzw. układu monachijskiego doszło do rozbioru Czechosłowacji. Na słowa Putina odpowiedział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Jak tę reakcję polskich władz oceniają Polacy?

Legia Warszawa może wypożyczyć Damiana Szymańskiego

03.01.2020 19:11

W Legii liczba Szymańskich musi się zgadzać. Pół roku temu ze stołecznym klubem pożegnał się Sebastian Szymański, na którym wicemistrzowie Polski zarobili potężne jak na polskie warunki pieniądze – 5,5 miliona euro. Tyle za pomocnika zapłacili Rosjanie z Dynamo Moskwa. Ale jest wielce prawdopodobne, że wkrótce w barwach stołecznej jedenastki występy rozpocznie Szymański, lecz Damian. Ma on obrać kierunek przeciwny od Sebastiana i z Rosji przeprowadzić się do Polski.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami