Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
„Z politykami na luzie" w parku

18.08.2019 18:33

W kieleckim Parku Miejskim trwa piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie ma nieformalny charakter. To kontynuacja wakacyjnego cyklu „Z politykami na luzie".

Źródło: www.radio.kielce.pl

Food trucki ciepło przyjęte w Końskich

18.08.2019 17:43

Przy okazji Dni Końskich po raz pierwszy obok koncertów na dużej scenie, odbywa się festiwal food trucków. Rodzinne firmy, które stawiają na jakość jedzenia połączoną z szybką obsługą podbiły serca mieszkańców.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Mateusz Morawiecki: Będzie bezpieczniej, lepiej i piękniej

18.08.2019 16:41


- ​Nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne - mówił premier Mateusz Morawiecki w niedzielę na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie). Podkreślał tez rolę programów społecznych PiS w "budowaniu poziomu życia takiego albo jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej".

Źródło: fakty.interia.pl

Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Rozpoczęły się VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych

18.08.2019 14:18


Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu.W tym roku uczestnicy w sposób szczególny pochylają się nad historią wystawionego w Wójcicach obrazu Matki Bożej Łopatyńskiej, który na Ziemię Otmuchowską trafił po II wojnie światowej wraz z Polakami opuszczającymi dawne tereny II Rzeczpospolitej.- 260 lat już słynie ten obraz cudami. Ludzie nadal tu przyjeżdżają, modlą się i są wysłuchiwani. Ta nasza matka cudami słynąca, już w 1759 roku oficjalnie została uznana, ale ludzie przyjeżdżali do niej dużo, dużo wcześniej. Została przywieziona z Łopatyna. W czasach, kiedy przymusowo musieli mieszkańcy Łopatyna opuszczać swoje rodzinne strony, nie zapomnieli o tej matuchnie - wyjaśnia Anna Ludwa, współorganizatorka Opolskich Dni Madonn Kresowych.- To jest historia dziejów Polski. To, co zabierali ze sobą, najbardziej istotną rzeczą, to były pamiątki, które w pewien sposób były nie tylko elementami kultu. To była też pewna identyfikacja, tam na Kresach. To, co było katolickie, wiązało się z polskości ...

Źródło: radio.opole.pl

Parlamentarzyści i samorządowcy zapraszają do parku na piknik

18.08.2019 11:27

Piknik rodzinny odbędzie się dziś w kieleckim Parku Miejskim. Spotkanie organizują działacze Prawa i Sprawiedliwości. Będzie można porozmawiać z parlamentarzystami i samorządowcami o sprawach, które nurtują społeczeństwo i są ważne dla rozwoju kraju.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Cypr na ferie zimowe za 620 PLN. PLL LOT z Warszawy + 8 noclegów + auto

18.08.2019 10:40

(Aktualizacja) Wybierzcie się w czasie ferii zimowych na jedną z wysp Morza Śródziemnego. To bardzo dobra okazja na rodzinny wypoczynek.

Źródło: www.fly4free.pl

Meghan Markle zaszalała w swoje urodziny! Rodzina królewska nie była zadowolona!

18.08.2019 10:03


4 sierpnia Meghan Markle świętowała swoje 38. urodziny. Jednak dopiero teraz wyszło na jaw, jak spędziła ten wyjątkowy dzień. Okazało się, że nieźle bawiła się na jednej z najpopularniejszych hiszpańskich wysp.

Źródło: www.pomponik.pl

500+. Wniosek nie wymaga składania dodatkowych dokumentów

18.08.2019 9:51

Wniosek o 500 + nie wymaga dołączania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie ma obowiązku m.in. dostarczenia orzeczenia o rozwodzie, separacji czy o miejscu zamieszkania dziecka - przypomina ministerstwo rodziny.

Źródło: www.money.pl

500+. Wniosek nie wymaga składania dodatkowych dokumentów

18.08.2019 9:51

Wniosek o 500 + nie wymaga dołączania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie ma obowiązku m.in. dostarczenia orzeczenia o rozwodzie, separacji czy o miejscu zamieszkania dziecka - przypomina ministerstwo rodziny.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami