Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
Podwyżki dla 380 tysięcy emerytów. Co najmniej o 70 zł

16.02.2019 19:12

W Zachodniopomorskiem 380 tysięcy emerytów może liczyć na podwyżki swoich świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdziło wysokość tegorocznego wskaźnika waloryzacji emerytur i rent.  Wskaźnik......

Źródło: www.24kurier.pl

Xiaomi Mi 9 - znamy ceny

16.02.2019 16:11

Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. Xiaomi ujawniło niedawno, że przygotowuje się do premiery smartfona Mi 9. Urządzenie ma zadebiutować już 20 lutego, co oznacza, że o uwagę mediów będzie musiało walczyć z czołowymi modelami Samsunga. Wiele wskazuje jednak na to, ze Chińczycy mają bardzo mocnego asa w rękawie.

Źródło: pclab.pl

Rodzice zaapelowali o zniesienie limitu wyboru szkół przy rekrutacji

16.02.2019 13:32

O przyjęcie zniesienia limitów wyboru przy tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w Kielcach zaapelowali w sobotę rodzice skupieni wokół grupy „Rodzice współdecydują”. Podczas konferencji prasowej inicjatorka akcji, Magdalena Fogiel-Litwinek zwróciła się do kieleckich rajców, by na najbliższej sesji Rady Miasta, przegłosowali ustawę pozwalającą ich dzieciom ubiegać się o miejsce w więcej niż w trzech szkołach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

"Emerytury matczyne to oddanie elementarnej sprawiedliwości". Bartosz Marczuk dla money.pl

16.02.2019 13:13

- Nikt nie zrobił dla systemu emerytalnego więcej niż Mamy, które urodziły i wychowały liczne potomstwo. Dobrze, że wreszcie nie będą za swój trud skazane na stare lata na życie bez grosza - pisze w komentarzu dla money.pl Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, były wiceminister rodziny.

Źródło: www.money.pl

W Białymstoku nie działa karta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym

16.02.2019 11:39


Zawiodły sprawy formalne

Tagi: Rodzice
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wielki turniej dwustu małych sportowców na Politechnice Opolskiej

16.02.2019 11:28


Na Politechnice Opolskiej rozpoczął się Turniej Wojewódzkiej Ligi Mini Piłki Siatkowej. Ponad 200 małych sportowców w wieku od 8 do 13 lat, w tym 90 drużyn m.in. z Kluczborka, Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Komprachcic i Krapkowic, będzie rywalizowało w czterech kategoriach: singli, dwójek, trójek i czwórek.- Chcemy poprzez ten turniej przygotować małych sportowców do eliminacji Mini Piłki Siatkowej Kinder + Sport - mówi Justyna Charaśna-Blachucik, organizatorka imprezy. -Żebyśmy my, jako województwo, również wypadli dość dobrze. Mamy w końcu mistrza świata Bartosza Kurka, który jest z naszego regionu. Chcielibyśmy podążać jego śladem i również naszą młodzież kształcić pod kątem siatkówki. Jest to trudna dyscyplina, bo każdy element musimy wypracować. Dzieci mają satysfakcję, otrzymują puchary, ale też uczą się od siebie i aktywnie spędzają ze sobą czas.Aleksander z PSP 11 w Kędzierzynie Koźlu, w siatkówkę gra od pierwszej klasy podstawówki. - To u nas rodzinne - mówi. - Na treningach dużo gramy. Mamy 10 zajęć wychowania fizycznego tygodniowo, więc jakoś to nam idzie. Mój brat grał w siatkę, ja gram. Taka jest moja pasja. Fajne jest to, że często wygramy i też się poznajemy z innymi kolegami.-To frajda, że możesz zagrać z kimś z innego miasta, że ...

Źródło: radio.opole.pl

Słynne kieleckie pięcioraczki mają rodzeństwo

16.02.2019 10:39

Paulina i Piotr Szymkiewiczowie, rodzice słynnych kieleckich pięcioraczków powitali na świecie swoją kolejną pociechę. Tą wesołą wiadomością rodzice podzielili się dopiero wczoraj wieczorem na portalu społecznościowym.

Tagi: Rodzice
Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Kontakt z nami