Wiadomości z tagiem Rodzice  RSS
Adobe kupił Oculus Medium - program do rzeźbienia w wirtualnej rzeczywistości

07.12.2019 20:27

Medium dołącza do rodziny Adobe. Z wpisu na stronie Oculus dowiadujemy się, że Adobe kupił program do rzeźbienia w rzeczywistości wirtualnej, stworzony w 2016 roku przez należącą do Facebooka firmę VR. Nowych aktualizacji doczekamy się już w 2020 roku.

Źródło: www.benchmark.pl

Komu bije dzwonek, czyli improwizowany pokój nauczycielski

07.12.2019 18:06

Zapraszamy na spektakl improwizowany inspirowany życiem ciała pedagogicznego. Wszyscy w szkole byliśmy, prawie wszyscy ją ukończyliśmy, a niektórzy wciąż do niej wracamy – jako rodzice (wtedy to pół biedy) albo jako nauczyciele (najgorzej)… Tego wieczoru zajrzymy do pokoju nauczycielskiego i wejdziemy w szkolne piekiełko frustracji, marzeń, awansów (zawodowych i tych całkiem prywatnych). W końcu nauczyciel też człowiek. Także nie pytaj, komu bije dzwonek, bo nie bije on Tobie.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

„Szlachetna Paczka” trafi do 34 rodzin z powiatu jędrzejowskiego

07.12.2019 17:29

Do 34 rodzin z powiatu jędrzejowskiego trafią dary w ramach tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Jej sztab znajduje się w Domowym Przedszkolu „Karolinka” na Osiedlu Szansa w Jędrzejowie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych...

07.12.2019 16:43


Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują dziś (07.12) uczestnicy rodzinnych warsztatów w Muzeum Wsi Opolskiej.Tego typu zajęcia na trwałe wpisały się już w kalendarz działalności instytucji. Jednym z ich głównych celów jest integracja dzieci z rodzicami. Jak zauważa Agnieszka Pawelczyk z działu udostępniania i edukacji opolskiego skansenu, to także okazja do poznania kultury naszego regionu.- W zeszłym roku tworzyliśmy podłaźniczki, które ozdabialiśmy tradycyjnymi ozdobami świątecznymi, tak zwanymi światami, które są wykonywane z opłatka, łańcuchami ręcznie robionymi. W tym roku postawiliśmy na trochę inną formę, ale, mimo wszystko, cały czas nawiązujemy do świąt Bożego Narodzenia i do naszych tradycji regionalnych - wskazuje.Uczestnicy zajęć zgodnie przyznają, że nie potrafią wyobrazić sobie 'gwiazdki' bez przygotowanych własnoręcznie ozdób. Jak dodają, tego typu elementy mają większą wartość sentymentalną od bombek czy plastikowych figurek dostępnych w sklepach.Dodajmy, że oprócz tworzenia tradycyjnych dekoracji, najmłodsi uczestnicy warsztatów mogli...

Źródło: radio.opole.pl

Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów, ale to wy dostaniecie prezenty! Dziesiątki prezentów!

07.12.2019 15:38

Ależ ten czas leci! Minęło 17 lat od momentu, gdy uruchomiony został portal dobreprogramy.pl. Gdyby nasz portal był osobą, szykowałby się do matury i mógłby pracować za zgodą rodziców. W przyszłym roku mógłby głosować i kupować sobie alkohol. W tym czasie nasza strona przeszła kilka poważnych przeróbek i przynajmniej cztery razy zmieniła logo. Najbardziej zapadł w pamięć ludek zjadający&...

Źródło: feedproxy.google.com

Napisała, że na święta marzy o dżemie i cytrynach. "Czytaliśmy te listy i płakaliśmy"

07.12.2019 15:37

Tak skromne marzenie ma seniorka jednego z warszawskich Domów Opieki Społecznej. Dzięki trzyosobowej rodzinie ze stolicy, a także tysiącom ludzi o wielkich sercach, ona i ponad 2 tys. podopiecznych DPS-ów dostaną w te święta wymarzone prezenty. Wszystko w ramach akcji Święty Mikołaj dla Seniora. - Zawsze wierzyłem w ludzi, ale to jest coś niesamowitego - mówi Mateusz, jeden z inicjatorów. Akcja cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że jej organizatorzy chcą, aby za rok zyskała status ogólnokrajowy

Źródło: warszawa.onet.pl

Napisała, że na święta marzy o dżemie i cytrynach. "Czytaliśmy te listy i płakaliśmy"

07.12.2019 15:37

Tak skromne marzenie ma seniorka jednego z warszawskich Domów Opieki Społecznej. Dzięki trzyosobowej rodzinie ze stolicy, a także tysiącom ludzi o wielkich sercach, ona i ponad 2 tys. podopiecznych DPS-ów dostaną w te święta wymarzone prezenty. Wszystko w ramach akcji Święty Mikołaj dla Seniora. - Zawsze wierzyłem w ludzi, ale to jest coś niesamowitego - mówi Mateusz, jeden z inicjatorów.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Mikołaj odwiedził Jędrzejów

07.12.2019 15:33

Ponad 200 dzieci z rodzin potrzebujących bawiło się podczas drugiego Mikołajkowego Balu Przebierańców w jędrzejowskim Centrum Kultury. Imprezę sfinansowano z Gminnego Funduszu Antyalkoholowego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Beztroskie zabawy wilczej rodziny w rejonie Babiej Góry

07.12.2019 14:42


Beztroską zabawę wilczej rodziny zarejestrowała kamera umieszczona w lasach na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Siódemka drapieżników radośnie hasa i zaczepia jeden drugiego wokół sporej kałuży. Nagranie pochodzi z listopada.

Źródło: fakty.interia.pl

HP Envy x360 13 Wood Edition z procesorem AMD Ryzen 3000 debiutuje na rynku

07.12.2019 13:54

Czekamy teraz na premierę w Polsce. Po wielu tygodniach od zapowiedzi HP rozpoczęło sprzedaż na japońskim rynku komputerów przenośnych Envy x360 13 Wood Edition. Ich cechą charakterystyczną jest obudowa z elementami wykonanymi z drewna, a także dostępne na pokładzie procesory z rodziny Ryzen 3000. Ze względu na specyfikację są to jedne z ciekawszych notebooków z CPU AMD dostępnych na rynku.  

Źródło: pclab.pl

reklama
Kontakt z nami