Wiadomości z tagiem Ratownik medyczny  RSS
Ratownicy symbolicznie pogrzebali SOR przy Katowickiej. 'Chcemy zwrócić uwagę, że nie jest za późno, by uratować oddzi ...

13.10.2019 21:45


Przed Szpitalem Wojewódzkim w Opolu odbył się dziś (13.10) symboliczny pogrzeb tamtejszego SOR-u. Zniczami i żałobnymi wiązankami, ratownicy medyczni chcieli kolejny raz zwrócić uwagę na możliwe konsekwencje decyzji oraz zaapelować do wojewody, jak i samorządu województwa o rozwiązanie problemu.Wybór daty manifestacji nie jest przypadkowy. To właśnie 13 października przypada dzień ratownika medycznego. Jak mówi przewodniczący międzyzakładowego związku zakładowego NSZZ Solidarność Marcin Laskowski, oddział można jeszcze uratować.- Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to SOR na Witosa ugotuje się. Nie ma takiej możliwości, żeby fizycznie podołać temu zadaniu. SOR chowamy jeszcze za życia, aby uświadomić społeczeństwu, że jeszcze nie jest za późno i możemy odkręcić tę sytuację. Nadzieja tkwi do samego końca. Jeżeli byśmy nie wierzyli, to byśmy nie podejmowali żadnych inicjatyw - zapewnia.- Likwidacja oddziału spowoduje znaczne wydłużenie czasu oczekiwania na pomoc w jedynym wówczas SOR-ze w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - dodaje ratownik medyczny Szpitala Wojewódzkiego Magdalena Paroń.- Po zamknięciu tego SOR-u, Opole i jego mieszkańcy pozostaną bez opieki. Jeżeli zostanie jeden SOR, pacjenci w nieokreślonym czasie będą czekać na pomo ...

Analiza akcji i klub małego ratownika. W Krakowie trwa Kongres Ratowników Medycznych

05.10.2019 10:24


Od czwartku w Krakowie trwa Kongres Ratowników Medycznych. To już siódma edycja spotkania, w czasie którego specjaliści medycyny ratunkowej wymieniają się niezbędną wiedzą z zakresu ratownictwa, ale także uczą najmłodszych zasad pierwszej pomocy.

Źródło: www.rmf24.pl

Tragiczny wypadek koło Radomska. Zginęły cztery osoby

04.10.2019 6:32


Tragiczny wypadek w Bobrach, koło Radomska w Łódzkiem. Cztery osoby nie żyją, dwie są pod opieką ratowników medycznych po czołowym zderzeniu dwóch samochodów.

Źródło: www.rmf24.pl

Wypadek karetki w Puszczykowie: Akt oskarżenia wobec kierowcy pogotowia

01.10.2019 14:05


Za wypadek karetki w Puszczykowie, do którego doszło w kwietniu, oskarżony został kierowca karetki. W akcie oskarżenia, który prokuratura wysłała do poznańskiego sądu, zarzucono mu spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Po tym, jak przy opadających szlabanach wjechał karetką na przejazd kolejowy, wskutek uderzenia pociągu zginęli jego dwaj koledzy z pracy: lekarz oraz ratownik medyczny. […]

Źródło: wiadomosci.com

Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku karetki w Puszczykowie

01.10.2019 13:17

Sebastian S., ratownik medyczny i kierowca ambulansu, został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której zginęły dwie osoby.

Źródło: epoznan.pl

Lekarz i ratownik medyczny zginęli. Akt oskarżenia ws. wypadku karetki

01.10.2019 10:52


Poznańska prokuratura złożyła akt oskarżenia ws. wypadku karetki w Puszczykowie w Wielkopolsce. Kierowca ambulansu został oskarżony o spowodowanie w kwietniu katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której zginęły dwie osoby.

Źródło: www.rmf24.pl

Ratownik Medyczny z prawem jazdy kat. B

25.09.2019 12:12

ALAB laboratoria Sp. z o.o.
Alab Laboratoria Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy na
Lokalizacja: mazowieckie
Obszar zawodowy: Medycyna / Opieka zdrowotna

Źródło: www.praca.pl

Rozpoczął się proces mężczyzny, który zniszczył karetkę i groził ratownikom

23.09.2019 11:40


W Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich rozpoczął się dzisiaj (23.09) proces Adama M., który pod koniec marca zdemolował karetkę i groził śmiercią ratownikowi medycznemu i pielęgniarce. Przestępstwo takie jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.Akt oskarżenia odczytała sędzia Małgorzata Kalemba, przytaczając zarzuty prokuratury: - Prokuratura zarzuca, że Adam M. groził pozbawieniem życia ratownikowi medycznemu, jak również pielęgniarce, stanowiącym załogę pogotowia ratunkowego, działając w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej czynności służbowej związane z udzieleniem pomocy medycznej. Dokonując nadto, poprzez uderzanie w pojazd mercedes sprinter uszkodzenia szyby w oknie drzwi bocznych ambulansu.Oskarżonego nie było dzisiaj w sądzie. Stawili się za to poszkodowany ratownik medyczny i świadkowie, w tym policjanci, którzy interweniowali w czasie tego zdarzenia.

Nietrzeźwy mężczyzna brutalnie pobił ratownika na SOR-ze

20.09.2019 11:04

Nietrzeźwy mężczyzna, który przebywał na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach brutalnie pobił ratownika medycznego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama
Kontakt z nami