Wiadomości z tagiem Rada Europy  RSS
Nowe regulacje unijne poważnie zagrożą branży transportowej?

16.12.2019 14:30

Rada Europy i Parlament Europejski uzgodniły wstępne założenia nowych regulacji, które od 2021 r. mają obowiązywać przewoźników w Unii Europejskiej. Przyjęte rozwiązania bardzo krytycznie ocenia polski biznes. Branża transportowa twierdzi, że akceptacja pakietu mobilności w obecnej postaci mogłaby doprowadzić do upadku tysięcy przedsiębiorstw.

Białostocki sąd ma wydać wyrok ws. gróźb pod adresem podlaskiego posła Krzysztofa Truskolaskiego

26.11.2019 10:32


32-letek pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, a na stałe mieszka w Holandii. Jesienią 2017 r. wysłał do posła Truskolaskiego wulgarną wiadomość. Miało to związek z przyjętą przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy rezolucją w sprawie praworządności w Polsce. Poparł ją m.in....

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Wybory na Białorusi są nieważne? Wątpliwości obserwatorów

18.11.2019 14:22


Zdaniem niezależnych obserwatorów w 5 z 9 okręgów, w których działali, frekwencja wyborcza nie osiągnęła progu 50 proc., będącego warunkiem ważności głosowania. Także przedstawiciele Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) OBWE, Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE uznali wybory za niedemokratyczne.

Źródło: fakty.interia.pl

"Sieci": Polscy śledczy w Smoleńsku

12.11.2019 9:12


Tygodnik "Sieci" opisują wizytę polskich śledczych na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz zamieszczają zdjęcia fragmentów szczątków polskiego tupolewa. "W październiku miała miejsce trzecia już wizyta śledczych na miejscu katastrofy, ale przesadzone do granic rozsądku rosyjskie środki ostrożności nie zmieniły się ani trochę" – czytamy. Magazyn pisze również o tajemniczym emisariusz Rady Europy, który został wyznaczony do mediacji między Polską a Rosją.

Źródło: fakty.interia.pl

Rada Europy: Sytuacja migrantów na greckich wyspach "na skraju katastrofy"

31.10.2019 11:29


Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatovic powiedziała, że sytuacja migrantów w obozach na greckich wyspach jest "na skraju katastrofy".

Źródło: fakty.interia.pl

Wielkie pieniądze na rozwój regionu

24.10.2019 13:32

Województwo świętokrzyskie będzie mogło do 2021 roku zaciągnąć pożyczkę w wysokości do 144 mln zł. Władze regionu podpisały umowę z przedstawicielami Banku Rozwoju Rady Europy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Grzegorz Schetyna w Radzie Europy. Rozmawiał o wynikach wyborów

23.10.2019 22:48


Lider PO Grzegorz Schetyna rozmawiał w Strasburgu z przedstawicielami Rady Europy o wynikach wyborów w Polsce. Jak mówił, przekazał im informacje o "próbie zmiany werdyktu wyborczego" w Polsce.

Źródło: www.rmf24.pl

​Schetyna: Rada Europy zaskoczona protestami wyborczymi PiS

23.10.2019 13:38


Przedstawiciele Rady Europy są zaskoczeni procesem ponownego liczenia głosów i protestami, które zgłasza partia rządząca w Polsce - powiedział w środę w Strasburgu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Źródło: fakty.interia.pl

Grzegorz Schetyna w Strasburgu o "próbie zmiany werdyktu wyborczego"

23.10.2019 11:59


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział dziennikarzom w środę, wchodząc do siedziby Rady Europy w Strasburgu, że przyjechał do tej instytucji, aby rozmawiać o - jak zaznaczył - "próbie zmiany werdyktu wyborczego" w Polsce.

reklama
Kontakt z nami