Wiadomości z tagiem Poznań  RSS
Porażka PSZ Poznań w pierwszej odsłonie półfinału. U siebie trzeba będzie gonić

18.08.2019 19:20

W niedzielę rozegrano pierwsze mecze półfinałów fazy play-off 2. Ligi Żużlowej.

Tagi: Poznań
Źródło: epoznan.pl

Każdy może zostać bohaterem karykatury. VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim

18.08.2019 19:09


Od piątku nad Jeziorem Nyskim trwa VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury, w trakcie którego można wziąć udział w plenerze prowadzonym z udziałem rysowników z obu stron granicy.Jednym z głównych celów imprezy jest promocja walorów pogranicza polsko-czeskiego ze szczególnym uwzględnieniem Jeziora Nyskiego i Czeskich Jeseników. Jak zauważa jedna ze współorganizatorek Małgorzata Biedroń, to także świetna okazja do zrozumienia, czym tak naprawdę jest współczesna satyra i jak wygląda praca karykaturzystów.- Może nie wszyscy znamy ich nazwiska, ale reprezentują nasz kraj bardzo pozytywnie i to naprawdę na całym świecie. Swoje prace mają wystawione na różnych konkursach i fajnie poznać takich ludzi, którzy gdzieś w świecie istnieją - dodaje.Jedną z głównych atrakcji jest wystawa prac uczestników imprezy. Ponadto każdy z odwiedzających może wzbogacić się o własną podobiznę w krzywym zwierciadle. Jak mówi Ryszard Kudzian, karykaturzysta z Rzeszowa, przy tworzeniu prac najważniejsza jest dobra zabawa.- My mamy tak zwane przetwarzanie, którego nikt nie rozumie. Jak ja pana widzę, to już pana widzę w krzywym zwierciadle. Tu chodz ...

Źródło: radio.opole.pl

Żużel. Kolejarz - PSŻ: Opolanie lepsi po raz trzeci. Zadecydował kolektyw i słabszy dzień Bellego (relacja)

18.08.2019 19:01

Po raz trzeci w tym sezonie OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał Power Duck Iveston PSŻ Poznań, tym razem w pierwszym starciu półfinału play-off 2.LŻ na swoim torze - 49:41. Najlepszym zawodnikiem na placu boju okazał się Hubert Łęgowik.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ATP Cincinnati: o największy tytuł w karierze. Danił Miedwiediew zmierzy się z Davidem Goffinem

18.08.2019 18:33

W niedzielę poznamy tenisistę, który po raz pierwszy w karierze sięgnie po tytuł zawodów rangi ATP World Tour Masters 1000. O triumf w Cincinnati powalczą Danił Miedwiediew i David Goffin.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku

18.08.2019 17:00

Od nowego tygodnia trzeba się liczyć z utrudnieniami między innymi na Drodze Dębińskiej, ul. Kazimierza Wielkiego i na Krzesinach.

Tagi: Poznań
Źródło: epoznan.pl

Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci

18.08.2019 13:15


Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu.W trakcie nocy muzealnej poznają historię swojej gminy, ale również spotkają się z gościem. Tym razem będzie to arcybiskup Alfons Nossol, który opowie im m.in. jak wyglądały czasy jego dzieciństwa.- Zapraszamy na niezwykłe nocne spotkanie - mówi Izabela Waloszek z urzędu gminy w Walcach. - Jest to noc, gdy chcemy pokazać młodzieży jakie były kiedyś zawody. Osoby, które są u nas w gminie znane, przebiorą się za ludzi, którzy wykonywali stare zawody. Będą mieli odpowiednie ubrania i wytłumaczą, na czym ta praca polegała. Później będą bajki, animacje muzealne, no i te wszystkie dzieciaki, 30 osób, będzie nocowało w spichlerzu.Noc w spichlerzu będzie można spędzić z 29 na 30 sierpnia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętni powinni się zgłaszać do urzędu gminy.

Źródło: radio.opole.pl

Poznań stał się stolicą dobrego smaku. Dziś ostatni dzień festiwalu na Starym Rynku

18.08.2019 12:30

Niedziela jest ostatnim dniem Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku.

Tagi: Poznań
Źródło: epoznan.pl

Dziś ulicami Poznania przejdzie Pokutny Marsz Różańcowy

18.08.2019 10:31

Marsz wyruszy o godzinie 13:30.

Tagi: Poznań
Źródło: epoznan.pl

Poznań: nieznana substancja w stawie

18.08.2019 9:33

Akcja służb trwa na ul. Nad Przeźmierką.

Tagi: Poznań
Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami