Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Budka z poparciem Zdanowskiej i łódzkich polityków PO

04.01.2020 16:16

Kampania wyborcza w PO rozkręca się w ten weekend. W sobotę Borys Budka, szef klubu PO otrzymał poparcie łódzkiej Platformy, w tym prezydent Hanny Zdanowskiej.

Źródło: www.rp.pl

Politycy odwiedzili Pustelnię Złotego Lasu

04.01.2020 14:22

W Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości tego miejsca. Jeden z głównych inicjatorów - poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Pustelnia w Rytwianach to miejsce, w którym można przeprowadzić wiele ambitnych działań.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Jak Polacy oceniają odpowiedź polskich władz na słowa Putina?

04.01.2020 6:00

W ostatnich dniach 2019 roku prezydent Rosji Władimir Putin kilkukrotnie krytykował politykę władz II RP w przededniu II wojny światowej, nazywając m.in. przedwojennego ambasadora Polski w III Rzeszy, Józefa Lipskiego "antysemicką świnią". Putin wypominał też Polsce zajęcie czeskiego Zaolzia po tym jak na mocy tzw. układu monachijskiego doszło do rozbioru Czechosłowacji. Na słowa Putina odpowiedział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Jak tę reakcję polskich władz oceniają Polacy?

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pisze list do premiera

03.01.2020 21:02


Przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego udali się w piątek (3 stycznia) do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, by złożyć tam list do Mateusza Morawieckiego. Piszą w nim m.in., że "prowadzona przez niego polityka klimatyczna jest zgubna dla naszego kraju". Zdaniem młodych aktywistów, szef rządu "całkowicie zignorował stanowisko nauki", nie zobowiązując się na unijnym szczycie do osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej do 2050 r. - Ostatnie decyzje, które zostały podjęte w grudniu, oddalają nas od jakiejkolwiek...

Tagi: Polityka
Źródło: fakty.interia.pl

Aleksandra Kurowska odeszła z Polityki Zdrowotnej. Zakłada własny serwis o zdrowiu, w ekipie Anna Rokicińska

03.01.2020 20:57

Redaktor naczelna PolitykaZdrowotna.pl Aleksandra Kurowska po dwóch latach odeszła z serwisu. Zamierza teraz skupić się na własnym projekcie internetowym i pisaniu do ogólnopolskich wydawnictw medycznych. Z nowym projektem współpracować ma dziennikarka radiowa Anna Rokicińska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Ropa: Narzędzie w rękach polityków

03.01.2020 20:11


Rynki są niezwykle wrażliwe na politykę. Wojny, sankcje, akty terrorystyczne - wszystko to przekłada się na gospodarkę, a w szczególny sposób na rynki surowcowe. Bardzo podatny na kryzysy jest m.in. rynek ropy.

Źródło: fakty.interia.pl

Korwin-Mikke: Polityczni bandyci powinni wisieć

03.01.2020 19:02

Ja nie jestem tfu-demokratą, nie wierzę w demokrację, bo w demokracji wybierają zawsze idioci – mówi Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: www.rp.pl

Sławomir Nitras: „Jestem w szpitalu pod świetną opieką”

03.01.2020 17:05

Sławomir Nitras, szczeciński polityk Platformy Obywatelskiej, jeden z najbardziej rozpoznawalnych działaczy tej partii, ogłosił na Twitterze, że liczy na szybki powrót do zdrowia. - Wszystkich którzy się martwią, piszą, dzwonią spieszę poinformować, że......

Sławomir Nitras komentuje zasłabnięcie. "Nie będę odbierał telefonu"

03.01.2020 14:43

Sławomir Nitras trafił do szpitala. Polityk zasłabł w samolocie na lotnisku Chopina. "Mam nadzieję szybko wyjść i wrócić do zdrowia" - zapowiedział...

Schetyna: Sprawny polityk, który nie został przywódcą

03.01.2020 14:37

Grzegorz Schetyna po czterech latach żegna się ze stanowiskiem przewodniczącego PO. Władzę w Platformie przejmował po wyborczej porażce z 2015 roku. Oddaje ją po wyborczej porażce z 2019 roku w dużej mierze po to, by nie przekreślać szansy kandydatki PO w ostatnim akcie kończącego się wyborczego cyklu. Innymi słowy: odchodzi jako przegrany.

Źródło: www.rp.pl

reklama
Kontakt z nami