Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Prezydent Białegostoku: Politycy PiS blokowali marsz?

22.07.2019 12:52


​Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS w organach władzy samorządowej podczas Marszu Równości w Białymstoku. Według niego, brali oni czynny udział w ustawianiu blokad marszu.

Źródło: fakty.interia.pl

Schetyna: Nie godzimy się na politykę nienawiści

22.07.2019 12:41


„Poszerzymy naszą szóstkę programową o punkt dotyczący bezpieczeństwa wszystkich obywateli, dziś polityka PiS zagraża naszemu bezpieczeństwu” - oświadczył lider PO Grzegorz Schetyna nawiązując do sobotnich wydarzeń w Białymstoku.

Źródło: www.rmf24.pl

Marsz równości w Białymstoku. Prezydent miasta oskarża polityków PiS

22.07.2019 11:32


Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie samorządowców z PiS. Według Truskolaskiego politycy brali czynny udział w ustawianiu blokad podczas marszu równości.

Źródło: fakty.interia.pl

Kumulacja roczników zdających do szkół średnich. Jak poradziły sobie samorządy?

22.07.2019 11:04


Kumulacja roczników zdających do szkół średnich była wyzwaniem dla samorządów, które odpowiadają za edukację. Mówiła o tym na antenie Polskiego Radia 24 posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Mirosława Stachowiak-Różecka. Zdaniem polityk, w wielu miejscach lokalne władze dobrze przygotowały się do pojawienia się w szkołach podwójnego rocznika. Mirosława Stachowiak-Różecka podziękowała samorządom, które zadbały o odpowiednią organizację nauki […]

Źródło: wiadomosci.com

Za kilka lat inwestycje będą zamierać z powodu sytuacji na rynku pracy

22.07.2019 8:17


Na polskim rynku pracy już brakuje kilku milionów pracowników, inni z kolei narzekają na brak zatrudnienia. Wynika to z jednej strony z niedopasowania umiejętności pracowników i potrzeb pracodawców, z drugiej z sytuacji demograficznej oraz niskiej aktywności zawodowej Polaków. Zdaniem eksperta rynku pracy z Konfederacji Lewiatan potrzebna jest zachęcająca do podejmowania pracy polityka, dostosowanie programów kształcenia do wymagań rynku i odpowiedzialna polityka migracyjna.

Źródło: praca.interia.pl

Bandyci na ulicach Białegostoku: Prawica nie może milczeć

21.07.2019 23:21

Po tym, co wydarzyło się w Białymstoku wszyscy polscy politycy, którzy uważają się za konserwatystów i przedstawicieli tradycyjnej prawicy, powinni jednoznacznie zadeklarować, że bandyci, którzy na ulicach stolicy Podlasia palili tęczowe flagi, bili ludzi i rzucali w uczestników Marszu Równości kamieniami z prawicą mają co najwyżej tyle wspólnego, że czasem zdarza im się skręcić w prawo.

Źródło: www.rp.pl

Politycy ruszyli na poszukiwanie elektoratu

21.07.2019 23:21

Politycy wszystkich ugrupowań ruszyli na poszukiwanie elektoratu. Przekonują do swoich pomysłów i mobilizują zwolenników.

Tagi: Polityka
Źródło: www.rp.pl

Platforma przestanie bojkotować TVP?

21.07.2019 19:07

Gdy kampania wyborcza nabierze tempa, politycy Platformy Obywatelskiej prawdopodobnie zaczną się znów pojawiać w studiach Telewizji Polskiej - donosi Onet, powołując się na kilka źródeł w PO.

Źródło: www.rp.pl

F1: polityka i pieniądze psują wyścigi. Mocne słowa kierowców Mercedesa

20.07.2019 20:02

- Powinniśmy unikać sytuacji, w których polityka i pieniądze decydują o wyścigach F1 - mówią zgodnie kierowcy Mercedesa. Zdaniem Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa, to do zawodników powinien należeć głos, gdzie organizować F1.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami