Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Jarosław Krzywosz: Kręci go jego dziewczyna, adrenalina i walka (kwestionariusz Pivota)

16.02.2019 21:15

Chcesz wiedzieć, jaki jest naprawdę Jarosław Krzywosz? Czego nie lubi, jakiego zawodu chciałby spróbować? Sprawdź, jak zawodnik OK Kolejarza Opole odpowiedział na pytania kwestionariusza Pivota.

Tagi: Opole
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy

16.02.2019 20:22


18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.Udział w konsultacjach będzie polegał na wypełnieniu specjalnej ankiety i udzieleniu odpowiedzi na zawarte w tej ankiecie pytanie o następującej treści:'Czy jesteś za zmianą granic Gminy Dobrzeń Wielki polegającą na ponownym włączeniu do obszaru Gminy Dobrzeń Wielki terenów byłych sołectw: Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Krzanowice i Świerkle oraz części sołectwa Dobrzeń Mały, które z dniem 1 stycznia 2017r. zostały włączone do obszaru miasta Opola i są obecnie dzielnicami tego miasta?”Formularze ankiety konsultacyjnej będzie można uzyskać i po wypełnieniu złożyć do specjalnie przygotowanych, oznakowanych urn: w Urzędzie  Gminy w Dobrzeniu Wielkim oraz w szkołach na terenie całej gminy. Konsultacje potrwają do 8 marca.

Źródło: radio.opole.pl

Opolskie: Pięciolatek ciężko ranny po wypadku przy wycince drzew

16.02.2019 18:10


Pięcioletni chłopiec został ranny w czasie wycinki drzew. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, jego stan określa się jako ciężki. Dziecko było pod opieką ojca.

Źródło: www.rmf24.pl

​Opolskie: Na dziecko spadł konar drzewa

16.02.2019 17:21


Pięcioletni chłopiec został ranny w czasie wycinki drzew w woj. opolskim. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, jego stan określa się jako ciężki.

Źródło: fakty.interia.pl

5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki

16.02.2019 16:41


Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.- Z naszych wstępnych ustaleń wynikało, że tym 5-latkiem opiekował się jego 28-letni ojciec. Był trzeźwy. Prowadzona przez mężczyznę wycinka była legalna. Cała rodzina mieszka nieopodal, mężczyzna szybko przeniósł dziecko do domu i stamtąd już zadzwonił po karetkę pogotowia i po policję. Ten 5-latek cały czas jest pod opieką lekarzy. Niestety, jego stan jest wciąż określany jako ciężki - mówi Dariusz Świątczak. Policja prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia na utratę życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Źródło: radio.opole.pl

Malują dziecięce przychodnie. 'Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech'

16.02.2019 16:10


Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie dla małych pacjentów, maluje wnętrza poradni chirurgii dziecięcej, okulistycznej i pedodoncji. Uliczni artyści postawili sobie jeden cel: ma być optymistycznie i kolorowo.- Sporo dzieciaków kręci się po tych salach, czekając na konsultacje z lekarzem. Te ściany są przerażające i nudne. Pomijając już dzieci, to dorośli też zasługują na to, żeby zobaczyć coś dobrego. Postanowiliśmy, że przyjedziemy i zrobimy coś, zwłaszcza, że jesteśmy poza sezonem. Trochę się nudzimy i farby nam zastygają, zatem musimy to wszystko odświeżyć, ruszyć, a to jest bardzo dobra okazja - mówi Patrycja z grupy Murki. - Maluję zwierzątka, które sobie wymyśliłam. To są wiewiórki, ale takie nietypowe, bo różowe. Tworzę jeszcze małpę z wielkimi uszami. Robimy to za darmo. Największą nagrodą jest dla nas uśmiech dziecka - dodaje Karolina z grupy Murki. Dzieła grupy Murki możemy zobaczyć także na moście nad kanałem Ulgi w Opolu, nad Młynówką na tyłach Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, przy ul. 1 Maja, czy w Parku Nadodrzańskim.Sobotnie malowanie, to wspólna inicjatywa szpitala, artystów oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek.

Tagi: Opole, Ulgi, Azja, Tyga
Źródło: radio.opole.pl

Wielki turniej dwustu małych sportowców na Politechnice Opolskiej

16.02.2019 11:28


Na Politechnice Opolskiej rozpoczął się Turniej Wojewódzkiej Ligi Mini Piłki Siatkowej. Ponad 200 małych sportowców w wieku od 8 do 13 lat, w tym 90 drużyn m.in. z Kluczborka, Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Komprachcic i Krapkowic, będzie rywalizowało w czterech kategoriach: singli, dwójek, trójek i czwórek.- Chcemy poprzez ten turniej przygotować małych sportowców do eliminacji Mini Piłki Siatkowej Kinder + Sport - mówi Justyna Charaśna-Blachucik, organizatorka imprezy. -Żebyśmy my, jako województwo, również wypadli dość dobrze. Mamy w końcu mistrza świata Bartosza Kurka, który jest z naszego regionu. Chcielibyśmy podążać jego śladem i również naszą młodzież kształcić pod kątem siatkówki. Jest to trudna dyscyplina, bo każdy element musimy wypracować. Dzieci mają satysfakcję, otrzymują puchary, ale też uczą się od siebie i aktywnie spędzają ze sobą czas.Aleksander z PSP 11 w Kędzierzynie Koźlu, w siatkówkę gra od pierwszej klasy podstawówki. - To u nas rodzinne - mówi. - Na treningach dużo gramy. Mamy 10 zajęć wychowania fizycznego tygodniowo, więc jakoś to nam idzie. Mój brat grał w siatkę, ja gram. Taka jest moja pasja. Fajne jest to, że często wygramy i też się poznajemy z innymi kolegami.-To frajda, że możesz zagrać z kimś z innego miasta, że ...

Źródło: radio.opole.pl

O czym opowie serialowy "Władca Pierścieni"?

16.02.2019 10:59

Chociaż na serialową produkcję osadzoną w świecie tolkienowskiego "Władcy Pierścieni" jeszcze sobie poczekamy, już teraz fani starają się dociec, kiedy i gdzie będzie rozgrywać się jej akcja. Wczoraj pojawił się nowy trop.  Konto Twitterowe serialu produkowanego przez Amazon powstało w listopadzie, lecz dopiero w środę doczekaliśmy się pierwszego wpisu i zarazem cytatu z autora cyklu: "Pisanie

Tagi: Opole, Amazon
Źródło: www.filmweb.pl

Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju

15.02.2019 20:30


Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji bez konieczności wyłączania. Ma także gwarantować jeden z najwyższych stopni niezależności.Certyfikat przyznał American National Standard Institute, a wszystko poprzedziły wielotygodniowe testy. W Centrum zastosowano nowoczesne metody chłodzenia i systemy bezpieczeństwa. My być to zalążkiem do tworzenia chmur obliczeniowych, czy systemów sztucznej inteligencji. Dodatkowo każdy z elementów serwerowni został zdublowany, aby ewentualne problemy nie wpłynęły na jej pracę.Opolskie Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego jest jedynym w Polsce, które zostało oznaczone takim certyfikatem.

Źródło: radio.opole.pl

Opel Astra - 1.8i*125*KM*climatronic*1*WŁ*ESP*serwis*stan*bdb

15.02.2019 18:36

• WITAMY! NA STRONIE BEZPOŚREDNIEGO IMPORTERA AUT UŻYWANYCH Z NIEMIEC! MRCARS! W OFERCIE: • OPEL ASTRA H W BARDZO BOGATEJ WERSJI WYPOSAŻENIA • SILNIK 1.8i WOLNOSSĄCY NAJLEPSZY POD INSTALACJE GAZOWĄ • NOWE OPONY ZIMOWE • OD NOWOŚCI SERWIS TYLKO ASO • KLIMATYZACJA AUTOMATYCZNA • ELEKTRYCZNE SZYBY,…

Źródło: motosprzedaz.pl

reklama
Kontakt z nami