Wiadomości z tagiem Opole  RSS
Liga Narodów Kobiet: święto siatkówki w Opolu. Wicemistrz świata pierwszym rywalem reprezentacji Polski

21.05.2019 7:00

Reprezentacja Polski siatkarek z wysokiego "c" rozpoczyna rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego na inaugurację zmierzą się z wicemistrzyniami świata Włoszkami.

Tagi: Opole
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do opolskich starostów i prezydenta Opola

20.05.2019 20:13


Ponad 14 milionów złotych są warte dofinansowania przekazane dziś (20.05) opolskim starostom i prezydentowi Opola w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.W urzędzie wojewódzkim przekazano symboliczne czeki i podpisano stosowne umowy z sześcioma powiatami oraz miastem Opole, które działa na prawach powiatu. Starostwu opolskiemu, oleskiemu i kędzierzyńsko-kozielskiemu udało się sięgnąć po pieniądze na dwa remonty, a pozostałe samorządy mają około 50 procent dotacji na jedną przebudowę.- Szanse były równe, a jesienią ogłosimy kolejny nabór - mówi wojewoda Adrian Czubak.- Ja nie złożę wniosku w imieniu samorządu. To druga strona musi wykazać się, mieć pomysł na inwestycję i przygotować wniosek zgodnie z wytycznymi określonymi przez ministerstwo. Fundusz Dróg Samorządowych jest ciałem bardzo płynnym. To oznacza, że jeśli Opolszczyzna nie wykorzysta całej puli ze względu na zbyt małą liczbę wniosków lub niespełnienie kryteriów, opolskie pieniądze wrócą do worka centralnego i zostaną skonsumowane przez kogoś innego. Józef Swaczyna, starosta strzelecki, odebrał czek z dofinansowaniem na poziomie prawie ...

Źródło: radio.opole.pl

Opole: Zmarł ksiądz Jan Bagiński

20.05.2019 20:12


W wieku 87 lat zmarł biskup Jan Bagiński, emerytowany biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Zmarły w niedzielę duchowny zostanie pochowany przy kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

Tagi: Opole
Źródło: fakty.interia.pl

Trzy lata więzienia za wielokrotne gwałcenie pasierbicy

20.05.2019 19:51


Na karę trzech lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 45-letniego Romana P. oskarżonego o wielokrotne zgwałcenie małoletniej pasierbicy. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: www.rmf24.pl

Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu

20.05.2019 19:45


Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z tradycją, igrzyska w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu rozpoczęły się od zapalenia znicza olimpijskiego i wygłoszenia przysięgi.Mali zawodnicy wspólnie z podopiecznymi Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu rywalizowali pod okiem zawodowych sportowców.- Udział w takich zawodach dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami przede wszystkim uspołecznia - mówi Grażyna Malina, nauczyciel-terapeuta osób z autyzmem. - Nasi dwaj zawodnicy są rewelacyjni, co nie zaczniemy ćwiczyć, czy to w pływaniu, czy w bieganiu to mają sukcesy i biorą udział w Olimpiadach Specjalnych.- Zuzia brała udział w konkurencji biegowej, trenuje od przedszkola. Jest bardzo wysportowaną dziewczynką, a przy tym ma bardzo duże zdolności plastyczne - dodaje nauczycielka.W igrzyskach wzięło udział ponad stu zawodników. Mała Olimpiada Fair Play OK jest jedną z największych w regionie imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: radio.opole.pl

Opole. Roman P. skazany za wielokrotne zgwałcenie małoletniej pasierbicy

20.05.2019 18:33

45-letni Roman P. został skazany przez Sąd Okręgowy w Opolu na karę trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadał za wielokrotne zgwałcenie...

Tagi: Opole
Źródło: wiadomosci.wp.pl

jutro, 21 maj 20:00 (nSport) - Piłka ręczna mężczyzn: PGNiG Superliga - mecz o 3. miejsce: MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole

20.05.2019 17:36


MMTS Kwidzyn w półfinale rywalizował z Orlenem Wisłą Płock, z którą przegrał oba spotkania. KPR Gwardia Opole o finał rozgrywek walczyła z Vive Kielce....

Źródło: teletydzien.interia.pl

Gwałcił małoletnią pasierbicę. Wyrok sądu w Opolu

20.05.2019 16:59


Na karę trzech lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 45 letniego Romana P. oskarżonego o wielokrotne zgwałcenie małoletniej pasierbicy. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: fakty.interia.pl

Gwałcił małoletnią pasierbicę. Wyrok sądu w Opolu

20.05.2019 16:59


Na karę trzech lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 45 letniego Romana P. oskarżonego o wielokrotne zgwałcenie małoletniej pasierbicy. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami