Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Raport o Turcji – gospodarka w recesji, lira zagrożona atakiem spekulacyjnym

19.06.2019 16:24


Turecka gospodarka może powrócić na ścieżkę wzrostu w przyszłym roku, ale pod warunkiem dokonania reform strukturalnych i niepopełnienia kolejnych błędów w polityce gospodarczej – oceniają ekonomiści. Jednocześnie zwracają uwagę, że lira jest wystawiona na ryzyko ataku spekulacyjnego.

Źródło: www.bankier.pl

Miliardy płyną do polskich producentów gier. Koło zamachowe gospodarki czy nowa bańka

19.06.2019 14:25

Zainteresowanie polskimi spółkami z branży gamingowej jest olbrzymie. Choć cała giełda spada, to nie one. Kapitał płynie szerokim strumieniem. Czy można mówić o bańce? Na razie wygląda na to, że wszystko ma sensowne podparcie w potencjalnych zyskach.

Źródło: www.money.pl

Orły Biznesu - wręczenie nagród dla najlepiej rozwijających się firm Lubelszczyzny

19.06.2019 13:53

Lubelski Orzeł Biznesu Pracowników Ziemi Lubelskiej jest prestiżową nagrodą przyznawaną co roku w najbardziej dynamicznych dziedzinach gospodarki.

Źródło: www.lubelska.tv

El. Ligi Europejskiej. Cracovia w pierwszym meczu jednak na Słowacji

19.06.2019 12:44


Europejska Unia Piłkarska dokonała zmiany gospodarza pierwszego meczu w I rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej pomiędzy Cracovią a DAC Dunajską Stredą. Odbędzie się na Słowacji.

Źródło: sport.interia.pl

Pożyczka od rodziny. Skutki w PIT

19.06.2019 12:04

Pytanie: Mój ojciec udzielił mi nieoprocentowanej pożyczki. Kwota pożyczki została przelana na mój rachunek bankowy. Zaciągnięcie pożyczki nie miało związku z działalnością gospodarczą. W dalszej kolejności zawarliśmy porozumienie, na mocy którego ojciec zwolnił mnie z obowiązku zwrotu kwoty pożyczki pod tytułem darmym, a ja przyjąłem ww. zwolnienie z długu. Czy ewentualny przychód uzyskany z tytułu otrzymania pożyczki oraz następnie zwolnienia z obowiązku zwrotu kwoty tej pożyczki jest zwolniony z opodatkowania PIT?

Źródło: www.podatki.biz

Do sprzedania małe gospodarstwo

19.06.2019 12:04

Do sprzedania małe gospodarstwo rolne – siedlisko z zabudowaniami o obszarze 7,55 ha położone w miejscowości Kuźnica Błońska gm. Klonowa woj. łódzkie. W części siedliskowej

Źródło: www.drobne.fm

W czterech województwach zagrzmi. IMGW ostrzega

19.06.2019 9:22


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami