Wiadomości z tagiem Europa  RSS
Kurs dolara blisko dwuletniego szczytu. Euro wciąż po 4,30 zł

21.05.2019 9:24


Notowania dolara amerykańskiego ponownie zbliżyły się do poziomu 3,86 zł, atakując dwuletnie maksimum.

Źródło: www.bankier.pl

„Strajkuj, zanim zrobi się gorąco!” Zielonogórski protest młodzieży w obronie klimatu

21.05.2019 9:15


Po raz kolejny młodzież zjednoczy się w walce o przyszłość swoją i planety. Młodzi zwracają uwagę na poważne zagrożenie, jakim jest globalne ocieplenie. Na całym świecie, również w Zielonej Górze, wezmą udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Strajk odbędzie się w piątek, dokładnie 2 dni przed wyborami do europarlamentu. – Dla Europy nadchodzi bardzo ważny czas … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

Ostatni mecz Xaviego. Hiszpan przechodzi na piłkarską emeryturę. Wideo

21.05.2019 9:10


Meczem Persepolis - Al-Sadd swoją karierę zakończył Xavi. Hiszpański piłkarz w katarskim Al-Sadd grał od 2015. Największe sukcesy święcił z Barceloną, której był wychowankiem. Z reprezentacją Hiszpanii dwa razy wygrywał mistrzostwo Europy (2008, 2012) i raz mistrzostwo świata (2010)

Źródło: sport.interia.pl

Katowicki GPP Business Park ze wsparciem BOŚ Bank. Wkrótce kolejne energooszczędne biurowce

21.05.2019 8:32

Energooszczędny kompleks biurowo-magazynowy w Katowicach - to flagowa realizacja GPP Business Park. Dzięki udzielonemu przez bank wsparciu w wysokości 35 mln euro, będzie mogła stawiać kolejne budynki o podobnym charakterze.

Źródło: www.propertynews.pl

Elektrownia Bełchatów truje coraz bardziej. Ekolodzy biją na alarm

21.05.2019 8:14

Gdy Europa dąży do zmniejszenia emisji CO2, elektrownia Bełchatów idzie w przeciwnym kierunku. Spala coraz więcej węgla. Ekolodzy biją na alarm, a spółka przekonuje, że to tylko odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na energię, któremu nie są w stanie sprostać "chimeryczne źródła odnawialne".

Źródło: www.money.pl

Światło to OSRAM [Felietonik Marcina Z. Brody]

21.05.2019 8:14

Jeśli zrobić konkurs na najgorszą nazwę ubezpieczyciela, mielibyśmy kilku kandydatów. Na początek mój faworyt: Uniqa. Potem też.. Warta i Europa. Niespecjalnie przyjazne jest chyba Unum. Dla mnie takie bardzo niepokojąco brzmi. Choć może być to tylko moje wrażenie. Niespecjalnie szczęśliwe są też: Aegon, Vienna Life, Colonnade. Problem mają też TUW-y: TUW i TUZ. Gdzieś w środku stawki będzie też najnowszy nabytek rynku: Wiener.

Tagi: Europa
Źródło: feedproxy.google.com

Wybory do Europarlamentu 2019. Frans Timmermans znów w Polsce. Znamy szczegóły

21.05.2019 8:01

Wiemy więcej na temat wizyty wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Warszawie. Z zapowiedzi członków Wiosny wynika, że stanowić ma...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Oferta on demand Europy jeszcze w tym roku [Rynek]

21.05.2019 7:49

Jeszcze w tym roku Europa ma wprowadzić ubezpieczenie na żądanie. Aplikacja do zakupu krótkoterminowych ubezpieczeń majątkowych ma ruszyć w IV (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Kryzysu nie ma!!! [Felietonik Marcina Masnego]

21.05.2019 7:29

Monstrualne są pasywa banków centralnych. Wszyscy wiedzą, że coś tu jest nie tak. Ale skoro machina jakoś działa, to działa. Tak zapewne uważają prezesi. Redukcja bilansów postępuje, ale powoli. W piątek Fed opublikował kwartalny raport. Zobowiązania na 24 kwietnia wynoszą 3,889 bln dolarów i przez rok spadły o 445 mld. Ale te 4 biliony z górą (i ponad drugie tyle z EBC i banków strefy euro, nie wspominając o pomniejszych bankach centralnych) wpłynęły już do instytucji finansowych i stały się podstawą akcji kredytowej, która może prowadzić do załamania rynków.

Źródło: feedproxy.google.com

Frans Timmermans w Warszawie wesprze kandydatów Wiosny do PE

21.05.2019 6:52


​Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas swojej wizyty w Warszawie udzieli mocnego wsparcia Wiośnie i jej kandydatom do europarlamentu - powiedział PAP Dariusz Standerski, dyrektor programowy partii Roberta Biedronia.

reklama
Kontakt z nami