Wiadomości z tagiem Energia  RSS
Orlen ciężarem dla WIG20. Energa ratuje mWIG

06.12.2019 17:35


Zapowiedziane przez Orlen wielkie giełdowe przejęcie przynosi spore spadki na GPW. Jednymi z niewielu szczęśliwych mogą być akcjonariusze mającej być przejmowanej Energi.

Źródło: www.bankier.pl

UE bliżej nowych regulacji ws. opodatkowania energii

06.12.2019 15:19

Rada Unii Europejskiej ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), w skład której wchodzą ministrowie finansów krajów członkowskich, przyjęła nowe konkluzje dotyczące opodatkowania energii. Podczas grudniowego posiedzenia ECOFIN polskie Ministerstwo Finansów wskazywało, że oczekuje m.in. równych możliwości przy stosowaniu obniżonych stawek podatku VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Technik Obiektu / Energetyk / Mechanik

06.12.2019 14:08

Gegenbauer Polska Sp. z o.o.
Firma Gegenbauer Polska Sp. z o.o zatrudni od zaraz pracownika na stanowisko: Wymagania: Wykształcenie zawodowe
Lokalizacja: podkarpackie, Jasionka k. Rzeszowa
Obszar zawodowy: Inżynieria / Projektowanie

Źródło: www.praca.pl

Orlen uważa, że węglowy projekt Ostrołęka C "nie jest najlepszy"

06.12.2019 12:05


Wytwarzanie energii oparte na węglu nie jest ulubioną technologią dla PKN Orlen - poinformowali przedstawiciele koncernu podczas telekonferencji dla inwestorów. Spółka mogłaby w ciągu pięciu lat wybudować w Ostrołęce blok gazowy, zastępując istniejący blok węglowy Ostrołęka B. Oparty na węglu projekt Ostrołęka C "nie jest najlepszy".

Źródło: www.bankier.pl

U ujścia rzek kryją tyle energii, co 2000 elektrowni atomowych. Ludzkość może ją pozyskać

06.12.2019 11:45

Jednym ze sposobów na pozyskiwanie odnawialnej energii jest wykorzystanie różnicy chemicznych pomiędzy słodką i słoną wodą. Jeśli naukowcom uda się opracować metodę skalowania stworzonej przez siebie nich, będą mogli dostarczyć olbrzymią ilość energii milionom ludzi mieszkających w okolica ujścia rzek do mórz i oceanów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Kuczyński: Orlen nie został sponsorem rajdu św. Mikołaja

06.12.2019 10:30


W tym tygodniu porozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim o zapowiedzi przejęcia Energi przez Orlen, zmianach w systemie emerytalnym oraz międzynarodowych wydarzeniach rynkowych.

Tagi: Energia
Źródło: www.bankier.pl

Mieszkańcy Prudnika wspierają rodaków na Kresach. Transport z darami wyruszy w poniedziałek

06.12.2019 8:00


Zakończyła się zbiórka darów organizowana pod hasłem „Święty Mikołaj z Prudnika dla Nadwórnej”. Ta przedświąteczna akcja charytatywna ma już 20-letnią tradycję. Dary przewiezione zostaną do ukraińskiego miasta partnerskiego Prudnika. Trafią do naszych rodaków, domu dziecka oraz partnerskich szkół.- Jesteśmy mile zaskoczeni, tak znaczącymi efektami tej zbiórki - mówi Wanda Jakimko z prudnickiego Klubu „Kresowiak”. - Głównymi darczyńcami jak zawsze są dzieci ze szkół naszego powiatu. Mamy mnóstwo słodyczy i dużo artykułów spożywczych, czyli to, co tym ludziom tam jest najbardziej potrzebne. Na Ukrainie wszystko poszło w górę. Zdrożała żywność oraz opłaty za energię elektryczną i gaz. - Naszemu miastu partnerskiemu podarujemy też agregat prądotwórczy z reflektorami - mówi burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, który z transportem świątecznych darów pojedzie do Nadwórnej. - Ułatwią strażakom z tamtego rejonu życie. Chcemy pokazać tym mieszkańcom, że my też o nich pamiętamy. Nam też swego czasu pomagali inni. Przyszedł czas pomagania partnerom, którzy są w gorszej sytuacji ekonomicznej, niż my. Chcemy w ten sposób pokazać, że nie jest dla nas najważniejsza polityka, tylko taka zwykła, ludzka współpraca. W przedświąteczną zbiórkę dla Nadwórnej...

Źródło: radio.opole.pl

PKN Orlen chce przejąć Energę i stworzyć koncern typu multi-utility

06.12.2019 6:35


PKN Orlen wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Energi - podał pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP.

Źródło: www.bankier.pl

Orlen chce przejąć Energę. Obajtek: Chcemy stworzyć multienergetyczny koncern

05.12.2019 23:57


"Nie będzie żadnych zmian dla obecnych klientów Energi. Nie zmieni się nic w procesach takich jak fakturowanie. Ta decyzja oznacza dla klientów duży plus, czyli stabilność cen. Jeżeli będziemy bilansować między tym, co my wytwarzamy a tym, co wytwarza Energa, a także tym, co sprzedaje, będziemy automatycznie skuteczniej zachowywać stabilność cen. Jest to korzystne dla klientów" - podkreśla w rozmowie z RMF FM prezes zarządu i dyrektor zarządzający PKN Orlen Daniel Obajtek, który wieczorem ogłosił, że ten największy koncern naftowy w Polsce...

Źródło: www.rmf24.pl

Planowane na piątek wyłączenia prądu w Poznaniu i okolicach

05.12.2019 22:10

Na piątek spółka Enea Operator zapowiedziała przerwy w dostawach energii elektrycznej w kilku punktach na terenie Poznania i okolic.

Źródło: epoznan.pl

reklama
Kontakt z nami