Wiadomości z tagiem Dodge  RSS
Rzecznik praw obywatelskich apeluje o zmianę pierwszeństwa na pasach

17.11.2019 9:14


Musimy pamiętać o wszystkich, którzy ucierpieli w wypadkach drogowych; o bólu rodzin i przyjaciół tych, którzy na drogach zginęli - podkreślił Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Dodał, że to wspomnienie jest okazją do zastanowienia nad koniecznymi zmianami.

Źródło: www.bankier.pl

Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. 'Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców'

16.11.2019 13:59


Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać rodziny, którym chcą przygotować paczkę. - W naszym województwie jest wiele osób, którym warto pomóc. Co ważne, odpowiadamy na konkretne potrzeby i łączymy ze sobą różne środowiska - mówi Filip z rady wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w regionie. - Można wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/ i tam wybrać rodzinę. Darczyńcą nie musi być tylko jedna osoba. Bardzo często pomoc dla jednej rodziny przygotowuje grupa 20-30 osób. To ma otworzyć taką perspektywę na integrację wszystkich tych, którzy chcą pomóc. Potrzeby rodzin najczęściej są związane z żywnością lub z takimi potrzebami dnia codziennego, ale zdarzają się też potrzeby troszeczkę droższe np. opał na zimę.Na Opolszczyźnie w bazie jest około 200 rodzin, dla których można przygotować paczkę. - Warto podkreślić, że wolontariusze jeszcze odwiedzają potrzebujące rodziny, więc ta baza będzie się powiększać - dodaje Karolina Sakwińska-Fortuna, wolontariuszka ze Strzelec Opolskich. - Wśród rodzin, które odwiedzamy, spotykamy często seniorów...

Źródło: radio.opole.pl

Grodzki dla "GW": Aborcja na życzenie jest złym pomysłem

16.11.2019 13:12


Aborcja na życzenie jest złym pomysłem - mówi w rozmowie z sobotnią "Gazetą Wyborczą" marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO). Dodaje, że jest za utrzymaniem kompromisu ws. aborcji, który obowiązuje w polskim prawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Tomasz Grodzki: Aborcja na życzenie jest złym pomysłem

16.11.2019 9:33


Aborcja na życzenie jest złym pomysłem - mówi w rozmowie z sobotnią "Gazetą Wyborczą" marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO). Dodaje, że jest za utrzymaniem kompromisu ws. aborcji, który obowiązuje w polskim prawie.

Źródło: www.rmf24.pl

Pawłowicz i Piotrowicz kandydatami do TK. Żukowska: Nastąpi mocna degrengolada

15.11.2019 21:42


"Zgłaszanie swoich kandydatur byłoby legitymizowaniem tego organu. Jego prestiż upadł w sposób znaczący i też jego pracowitość upadła" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska - rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej pytana o to, dlaczego Lewica nie zgłosiła swoich kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "Jeżeli tam się znajdzie takie grono nowych sędziów TK jak pan Piotrowicz czy pani prof. Pawłowicz to nastąpi mocna degrengolada. Nie chcielibyśmy tego legitymizować" - dodała.

Pawłowicz i Piotrowicz kandydatami do TK. Żukowska w RMF: Nastąpi mocna degrengolada

15.11.2019 20:34


"Zgłaszanie swoich kandydatur byłoby legitymizowaniem tego organu. Jego prestiż upadł w sposób znaczący i też jego pracowitość upadła" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pytana o to, dlaczego Lewica nie zgłosiła swoich kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "Jeżeli tam się znajdzie takie grono nowych sędziów TK jak pan Piotrowicz czy pani prof. Pawłowicz, to nastąpi mocna degrengolada. Nie chcielibyśmy tego legitymizować" - dodała.

Prezydent Rosji planuje przyjechać do Turcji w styczniu

15.11.2019 19:45


Prezydent Rosji Władimir Putin planuje złożyć wizytę w Turcji w pierwszym tygodniu stycznia - przekazał w piątek Ibrahim Kalin, doradca tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Ankara nie zamierza wycofywać się z zakupu od Moskwy systemu S-400 - dodał.

Źródło: www.bankier.pl

Niemiecki rząd ostrzega, że dmuchawy do liści są szkodliwe dla owadów

15.11.2019 18:21

Niemiecki rząd przestrzega przed używaniem dmuchaw do liści i odkurzaczy ogrodowych. Ministerstwo Środowiska podkreśla, że są one głośne (wydając dźwięki o głośności rzędu 90-120 decybeli, dmuchawy dorównują niekiedy piłom łańcuchowym), zanieczyszczają powietrze spalinami i szkodzą owadom. Silvia Bender, ministerialna ekspert ds. ochrony gatunków, dodaje, że stosowanie tych urządzeń zaburza biologię gleby i negatywnie oddziałuje na jej bioróżnorodność.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

reklama
Kontakt z nami