Wiadomości z tagiem Czasopisma  RSS
Męczy cię życie w mieście? To nic nowego...

18.06.2019 20:50


Jeśli życie w zatłoczonym i zanieczyszczonym mieście zaczyna ci się już nieco przejadać, pomyśl, że to uczucie znane ludzkości od... tysięcy lat. Przekonują o tym wyniki badań archeologicznych pozostałości neolitycznego miasta Çatalhöyük w Turcji. Miasto zamieszkane przez ponad tysiąc lat od mniej więcej 7100 roku przed naszą erą, w okresie rozkwitu mogło liczyć nawet do 8000 mieszkańców, zostało jednak porzucone, być może także z powodu przeludnienia, zanieczyszczenia i przestępczości. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo...

Źródło: www.rmf24.pl

Eliksir młodości? Białko z krwi młodych myszy odmładza stare...

13.06.2019 17:56


Enzym, obecny obficie we krwi młodych myszy, może opóźnieć efekty starzenia i przedłużać życie starszych zwierząt - przekonują na łamach czasopisma "Cell Metabolism" naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis. Wyniki ich badań pokazują, że białko eNAMPT, istotne dla przebiegających w komórkach procesów energetycznych, pomaga u młodych myszy utrzymać dobry stan zdrowia. Podanie tego białka starszym myszom pozwalało wydłużyć im życie nawet o 16 proc.

Źródło: www.rmf24.pl

Wyjdżże na pole. Choć przez dwie godziny w tygodniu...

13.06.2019 15:00


Spędzanie czasu na łonie natury słusznie uchodzi za dobry sposób poprawy naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Naukowcy z University of Exeter i Uppsala University postanowili sprawdzić, czy można wskazać jakiś minimalny czas, który pozwala nam odnosić widoczną korzyść. Wyniki badań, opublikowane na łamach czasopisma "Scientific Reports" wskazują, że tygodniowo muszą to być co najmniej dwie godziny. Nie ma przy tym znaczenia, czy wypełniamy normę za jednym razem, czy w kilku częściach. Nieistotny jest też poziom naszej aktywności. Możemy...

Źródło: www.rmf24.pl

ZMIANOWE, SPRAWDZONE ZLECENIE NA 6 TYG. DO MOBILNEGO SENIORA

13.06.2019 12:14

Oferta nr: 4194 Wynagrodzenie: 1300 EURO Poziom znajomości Języka: Dobry Ważne Informacje: Wyjazd na 6 tygodni. PLANOWANY TERMIN WYJAZDU: 16-06-2019 MIEJSCE WYKONYWANIA PRACY: Stuttgart i okolice OPIS OSOBY DO OPIEKI: Podopieczny w wieku 60 lat, który z racji upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim potrzebuje wsparcia w prowadzeniu domu. Podopieczny jest bardzo miły, spokojny, czyta chętnie, ogląda czasopisma, dobrze przesypia noce. Mieszka samotnie w domu jednorodzinnym. Dla Opiekunki komfortowy pokój z internetem. WARUNKI ZAKWATEROWANIA: pokój jest w domu jednorodzinnym opiekunka ma komfortowe warunki zamieszkania do dyspozycji własna łazienka pokój z Internetem ZAKRES CZYNNOŚCI: dotrzymywanie towarzystwa prowadzenie domu przygotowanie posiłków robienie zakupów AMBERCARE24 Zadzwoń do koordynatora telefon +48 730 49 77 70 lub +48 730 49 77 71 wybierz wewnętrzny „1 „ Wyślij wiadomość na adres: rekrutacja@ambercare24.pl „ Proszę o rezerwacje oferty nr 4194 „ na numer: 535 340 311 Odwiedź naszą stronę internetową i zobacz inne nasze oferty pracy (70 aktualnych każdego dnia!). Uwaga ! zadzwoń z rana do godziny 12.00 a przedstawimy Ci najnowsze oferty jeszcze nie publikowane na portalach. Wszystkie atrakcyjne, dobrze płatne z całych Niemiec, których nigdzie nie znajdziesz – tylko w Ambercare24, bo z nami zawsze opłaca się najbardziej!

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Życie poza Ziemią? Nie tak szybko

11.06.2019 19:35


Poszukiwania życia poza Ziemią mogą być trudniejsze, niż nam się wydawało. Wszystko dlatego, że szanse na to, że poza naszą planetą jakieś złożone życie mogło się rozwinąć wydają się mniejsze, niż do tej pory szacowano. Piszą o tym na łamach czasopisma "The Astrophysical Journal" naukowcy z University of California w Riverside, University of Chicago i Columbia University. Ich zdaniem, uznawana za kluczowe kryterium obecność ciekłej wody, wystarczy tylko najprostszym formom życia. Te bardziej złożone mają znacznie większe wymagania, dotyczące...

Źródło: www.rmf24.pl

Z sowy stać się skowronkiem? To możliwe...

10.06.2019 15:33


Jesteś sową, kładziesz się spać bardzo późno i rano czujesz się zmuszona/ny do aktywności, na którą nie masz ochoty? Doniesienia brytyjskich i australijskich naukowców są właśnie dla ciebie. Okazuje się, że przy odrobinie starań można z sowy przemienić się w skowronka. I to bez szkody, a nawet z pożytkiem dla naszego zdrowia. Piszą o tym na łamach czasopisma "Sleep Medicine" naukowcy z University of Birmingham, University of Surrey i Monash University.

Źródło: www.rmf24.pl

„Prehistoryczny komiks” odkryty we Francji!

07.06.2019 21:41


Prehistoryczny pierwowzór… komiksu - sprzed 12 tysięcy lat – został odkryty we Francji! Według archeologów chodzi o kamienną płytę, wielkości współczesnych czasopism, na której zostały wyryte historyjki obrazkowe z udziałem zwierząt.

Źródło: www.rmf24.pl

„Prehistoryczny komiks” odkryty we Francji!

07.06.2019 21:41


Prehistoryczny pierwowzór… komiksu - sprzed 12 tysięcy lat – odkryty został we Francji! Według archeologów chodzi o kamienną płytę, wielkości współczesnych czasopism, na której wyryte zostały historyjki obrazkowe z odziałem zwierząt.

Źródło: www.rmf24.pl

Przemysł emituje znacznie więcej metanu, niż myśleliśmy

07.06.2019 15:29


Przemysłowe emisje groźnego gazu cieplarnianego, metanu, są prawdopodobnie znacznie większe niż do tej pory szacowano - alarmują na łamach czasopisma "Elementa" naukowcy z Cornell University. Badania przeprowadzone z pomocą precyzyjnych czujników metanu zainstalowanych na samochodach Google Street View pokazały, że emisje metanu z fabryk nawozów sztucznych w Stanach Zjednoczonych nawet 100 razy przekraczają granice emisji, do których same te zakłady się przyznają. Problem może się zresztą do zakładów przemysłowych nie ograniczać.

Źródło: www.rmf24.pl

Pies denerwuje się, gdy ty się denerwujesz

06.06.2019 19:29


Pies czuje stres swojego opiekuna i też się denerwuje - piszą na łamach czasopisma "Scientific Reports" naukowcy z Linköping University. Szwedzcy badacze wykazali, że emocje człowieka i czworonoga podążają swoim śladem, ale to zwierze reaguje na stres człowieka, a nie odwrotnie. Badania prowadzono na przestrzeni wielu miesięcy, korzystając z możliwosci analizy poziomu hormonu stresu, zapisanego we włosach opiekunów, a właściwie opiekunek i ich pociech.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami