Wiadomości z tagiem Śmieci  RSS
Śmierć na drodze. Nie żyje rowerzysta

04.01.2020 17:48

Śmiertelny wypadek na trasie krajowej nr 74 między Opatowem i Łagowem. W Baćkowicach samochód osobowy potrącił rowerzystę.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Papież reaguje na śmierć generała Kasema Sulejmaniego. Prosi o pokój

04.01.2020 16:32

Franciszek zaapelował o dar pokoju dla świata. Wezwanie pojawiło się na oficjalnym papieskim koncie na Twitterze po ostatnich wydarzeniach i ataku...

Tagi: Śmieci
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Gennaro Gattuso. Nieobliczalny i waleczny do granic. Wideo

04.01.2020 14:03


Gennaro Gattuso słynął z niezwykłej waleczności. Każdy mecz był dla niego sprawą życia i śmierci. Nie było na niego mocnych, kiedy puszczały mu nerwy.

Tagi: Śmieci
Źródło: sport.interia.pl

Śmierć Sulejmaniego. W Bagdadzie trwają uroczystości pogrzebowe

04.01.2020 13:55


W Bagdadzie trwają uroczystości pogrzebowe ku czci irańskiego generała Kasema Sulejmaniego i osób, które zginęły wraz z nim. W pogrzebie biorą udział liczni dostojnicy państwowi związani ze środowiskiem szyickim, w tym były premier Adil Abd al-Mahdi - podaje AFP.

Źródło: www.rmf24.pl

Zmarł Władysław Kiraga – wieloletni burmistrz Nowego Warpna

04.01.2020 13:13

Zmarł Władysław Kiraga – wieloletni burmistrz Nowego Warpna (2006-2018). Miał 69 lat. O śmierci samorządowca poinformował marszałek Olgierd Geblewicz na swoim profilu na Facebooku. - Swą pracą zbudował blask tego uroczego miejsca na końcu świata i początku......

Źródło: 24kurier.pl

Mieszkańcy spółdzielni mogą wyrzucać śmieci tylko przez 2 godziny dziennie, pod okiem pracownika

04.01.2020 11:18

Absurd rodem z filmów Barei zafundowała mieszkańcom prezes jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w województwie lubelskim.

Źródło: epoznan.pl

Stawki za śmieci w Głuchołazach są najniższe, bo gmina ma korzystną umowę z odbiorcą odpadów

03.01.2020 21:00


Wyższe opłaty za odbiór śmieci wprowadzono od nowego roku w wielu gminach Opolszczyzny. Tłumaczone jest to rosnącymi kosztami zagospodarowania odpadów komunalnych. W gminach z południa województwa miesięczne stawki oscylują wokół 20 złotych od osoby. Wyjątkiem są Głuchołazy, gdzie podwyżka jest najmniej dotkliwa w regionie.- System odbioru śmieci ma się bilansować - mówi wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor. - W związku z tym, że koszty mamy stałe, a część klientów nam odpadła, stąd była konieczność podniesienia opłat z 10 na 12 złotych. Przetarg na odbiór odpadów był przed dwa i pół roku. W tamtych realiach poprzednia stawka była rynkowa. W umowie są takie zapisy, że praktycznie nyski „EKOM” nie ma za bardzo możliwości podnieść nam cenę. Od tego czasu koszty poszły radykalnie do góry i obciążają wykonawcę. Śmieci odbiera z Głuchołaz nyska firma komunalna, która ma swoje składowisko odpadów. Natomiast konflikt wokół cen za takie usługi wybuchł w Opolu. Firma Remondis proponuje za zagospodarowanie tony śmieci 486 zł brutto. Obecnie otrzymuje 311 złotych. Na tak drastyczną podwyżkę nie zgadzają się władze Opola. Dla mieszkańców oznaczałaby wzrost opłat z 19 do nawet 30 zł miesięcznie. W konsekwencji braku porozumienia Opole jest teraz bez umowy na zagospodarowanie odpadów...

Źródło: radio.opole.pl

Żużel. Podwyżki cen prądu i za wywóz śmieci uderzą także w kluby. Koszty wzrosną o kilka tysięcy

03.01.2020 20:00

W 2020 rok wchodzimy z podwyżkami cen. Dotkną one także żużlowe kluby. Oczywiście te, które mają na utrzymaniu obiekt. Koszty związane z prądem wzrosną o 20 procent, a wywózki śmieci nawet o 100 procent.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Biała Podlaska: pracownik spółdzielni grzebie w śmieciach

03.01.2020 19:58

Na jednym z osiedli w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim spółdzielnia mieszkaniowa zamknęła śmietniki i otwiera je tylko na dwie godziny dziennie. A i tak odpady można wyrzucać tylko pod okiem pracownika administracji.

Źródło: www.rp.pl

reklama
Kontakt z nami