Wiadomości z Polski  RSS
Prezes NRL ws. zmarłego Szymona: Należy uszanować majestat śmierci


Należy uszanować majestat śmierci - podkreślił w środę w rozmowie z PAP prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja, odnosząc się do zmarłego we wtorek w warszawskim szpitalu 11-miesięcznego Szymona.

Źródło: fakty.interia.pl

Po raz pierwszy przyznano Virtus et Fraternitas

#zrodlo

Prezydent odznaczył medalami Virtus et Fraternitas - za ratowanie obywateli polskich przed zbrodniami sowieckimi, niemieckimi, wojennymi itp. w latach 1917-90. - To odznaczenia za niezwykły dar serca - mówił Andrzej Duda. Przyznano je po raz pierwszy.

Źródło: fakty.interia.pl

​MKIDN: Rozmowy o Westerplatte pod jednym warunkiem


Rozmowy z prezydent Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz na temat przyszłości Westerplatte, będą możliwe po wycofaniu decyzji sprzed trzech dni o wyrzuceniu archeologów z półwyspu. "W przeciwnym razie spotkanie zaplanowane na wtorek 25 czerwca nie odbędzie się" - podaje MKiDN w środę.

Tagi: Gdańsk
Źródło: fakty.interia.pl

Dolnośląskie: 35-latka wyrzuciła szczenięta na śmietnik

#zrodlo

Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszała 35-letnia mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej, która wyrzuciła w torbie foliowej na śmietnik pięć szczeniąt. Trzy z nich zdechły, dwa trafiły pod opiekę weterynarza.

Źródło: fakty.interia.pl

Setki śniętych ryb w jeziorze Jamno. Wstępne przyczyny


Po ujawnieniu setek śniętych ryb w jeziorze Jamno w środę WIOŚ rozpoczął kontrolę w Oczyszczalni Ścieków "Jamno". To z ostrożności - powiedział zachodniopomorski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Andrzej Miluch, gdyż wstępne wyniki badań wskazują na tzw. przyduchę.

Źródło: fakty.interia.pl

​Zdjęcie podejrzanego o zabójstwo 10-latki w sieci. Dr Liedel: To niebezpieczny trend


Policja i prokuratura badają sprawę wycieku zdjęcia Jakuba A., podejrzanego o brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Dr Krzysztof Liedel, prawnik oraz dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zauważa, że ujawnianie tego typu informacji staje się "niebezpiecznym trendem". - To całkowity brak profesjonalizmu ze strony funkcjonariuszy - komentuje w rozmowie z Interią.

Źródło: fakty.interia.pl

Lider PSL: Opozycja w jednym bloku nie ma szans na wygraną z PiS

#zrodlo

Opozycja w jednym bloku nie ma szans wygrać wyborów parlamentarnych z PiS; jest na to szansa tylko w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim - PSL będzie tworzyć ten drugi blok - podkreślił w środę prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzecznik rządu: Pomysł państwa europejskiego niezgodny z konstytucją


"Pomysł wpisania Polski do ponadnarodowego państwa europejskiego, który przytoczył poseł klubu PO-KO Krzysztof Mieszkowski, jest niezgodny z konstytucją" - tak rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z PAP skomentował wypowiedź Mieszkowskiego dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Źródło: fakty.interia.pl

"Rzecznik katów". Opozycja domaga się dymisji RPD


- Różnicowanie przemocy fizycznej wobec dzieci jest czymś haniebnym i świadczy o braku kwalifikacji moralnych do pełnienia urzędu rzecznika praw dziecka – ocenili w środę posłowie PO-KO, odnosząc się do słów RPD Mikołaja Pawlaka na temat klapsów.

Tagi: Praca, Katar
Źródło: fakty.interia.pl

Szef KRS krytycznie o pracach nad nowelą Kodeksu Karnego


- Wszystko wskazuje na to, że przy uchwalaniu nowelizacji Kodeksu karnego przez Sejm doszło do złamania regulaminu Sejmu - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim sędzia Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. Jak przyznaje - nowe przepisy mogą być z tego powodu podważane.

Tagi: Sejm, Praca
Źródło: fakty.interia.pl

Kukiz: Bierz pan w ciemno, powiększą IQ waszego "zakonu"


"Panie Terlecki, jeśli rzeczywiście są tacy, którzy, jak pan twierdzi, "aplikują" do PiS, to bierz pan w ciemno, bo z pewnością w ogromnej mierze podwyższą poziom IQ waszego 'zakonu'" – napisał w środę na Facebooku Paweł Kukiz.

Źródło: fakty.interia.pl

Szymański: Niskie szanse na obsadę kluczowych stanowisk w UE na najbliższym szczycie


Szanse na obsadę kluczowych stanowisk w UE na najbliższym szczycie są niskie - ocenił wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. W kwestii polskich kandydatów Szymański podkreślił, że interesy Polski w UE są zbyt szerokie, by sprowadzić je do jednej teki.

Źródło: fakty.interia.pl

Dziś zakończenie roku szkolnego. Minister edukacji składa uczniom życzenia

#zrodlo

Życzę dzieciom, by dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań; życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku - powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Ogrodniczkach (Podlaskie). Zapewnił też nauczycieli, że "będzie starał się pomóc, aby ta ciężka praca nauczyciela była doceniana, także pod względem materialnym".

Źródło: fakty.interia.pl

Lubnauer o adopcji dzieci przez pary homoseksualne


Nie jestem za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Uważam, że w sytuacji, w której nie ma na to akceptacji społecznej, adoptowane dzieci byłyby dotknięte pewnym ostracyzmem - podkreśliła w środę szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Źródło: fakty.interia.pl

Polacy ocenili pracę prezydenta. Sondaż CBOS


60 proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, a źle - 29 proc. - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.

Źródło: fakty.interia.pl

Były prezydent Olsztyna uniewinniony. Prokuratura złożyła apelację


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku złożyła apelację od wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Apelację rozpozna Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Źródło: fakty.interia.pl

W jakiej formule opozycja pójdzie do wyborów? Politycy komentują


Nieformalna kampania przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi już trwa. Nadal jednak nie wiadomo, w jakiej formule wystartują partie opozycyjne. O kształt przyszłej koalicji pytani byli w porannych programach m.in. szef klubu PO-KO Sławomir Neumann, lider SLD Włodzimierz Czarzasty czy Piotr Zgorzelski z PSL.

Źródło: fakty.interia.pl

Niedźwiedź brunatny po pól wieku powrócił do Białowieży

#zrodlo

Naukowcy z Białowieży i leśnicy z regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku potwierdzili obecność w polskiej części Puszczy Białowieskiej niedźwiedzia brunatnego. Według naukowców z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, niedźwiedzia w polskiej części puszczy nie widziano od 1963 r.

Źródło: fakty.interia.pl

Czy Polacy popierają rząd? Sondaż CBOS


W czerwcu 41 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego; 26 proc. respondentów określa się jako przeciwnicy, a 29 proc. jako obojętni - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.

Źródło: fakty.interia.pl

Kiedy "500 plus" dla niepełnosprawnych? Deklaracja wiceministra

#zrodlo

MRPiPS kończy już prace nad projektem w sprawie 500 zł dla osób niepełnosprawnych, w lipcu projekt trafi do Sejmu - zapowiedział wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że projekt ma być realizowany od jesieni.

Tagi: Sejm, Plus
Źródło: fakty.interia.pl

Rzecznik Praw Dziecka: Trzeba rozróżnić czym jest klaps, a czym jest bicie

#zrodlo

"Trzeba rozróżnić, czym jest klaps, a czym jest bicie" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. "Absolutnie nie wolno bić dzieci" - dodaje RPD.

Źródło: fakty.interia.pl

Rząd chce powołać urząd ds. walki z pedofilią


Rząd chce powołać nowy urząd, który zajmie się walką z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich. Projekt wkrótce ma ujrzeć światło dzienne - dowiaduje się KAI.

Tagi: Seks
Źródło: fakty.interia.pl

Kaczyński przekazał "trzynastkę" na cele charytatywne. Kogo wsparł?


Prezes PiS przekazał swoją "trzynastą emeryturę" na cele charytatywne. Pieniądze trafiły do stowarzyszenia Dalej Razem, które zajmuje się osobami z autyzmem – informuje Radio Zielona Góra. "Wielkie zdziwienie, zaskoczenie" – mówi wzruszony ojciec jednego z podopiecznych stowarzyszenia.

Źródło: fakty.interia.pl

Andrus w RMF FM: Nigdy nie dostałem propozycji startu w wyborach


"Nigdy nie dostałem takiej propozycji. Nie przyjąłbym jej (…). Ja się żadnej partii nie boję, ale żadna partia nie bierze na poważnie tego typu kandydatur” – tak Artur Andrus odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy kiedykolwiek dostał od jakiejkolwiek partii politycznej zaproszenie do startu w wyborach.

Tagi: Wybory
Źródło: fakty.interia.pl

Rozbito grupę zajmującą się sprzedażą przemysłowego cukru jako spożywczego


Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób, które zajmowały się skupowaniem hurtowych ilości cukru przemysłowego i sprzedażą go jako spożywczego. Według śledczych przestępcy mogli wyłudzić kilka milionów złotych.

Źródło: fakty.interia.pl

Trzaskowski o wyborach: Są powody do zaniepokojenia


Do koalicji przed wyborami parlamentarnymi powinno dojść jak najszybciej. Jedność przy systemie d’Hondta to warunek sine qua non ich wygrania - uważa prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Podejrzany o zabójstwo Kristiny ze statusem więźnia niebezpiecznego


22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin nadano status więźnia niebezpiecznego - poinformowała rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Mężczyzna jest pod szczególnym nadzorem.

Źródło: fakty.interia.pl

Śląskie: Cysterna staranowała radiowóz. Dwaj policjanci zostali ranni


W środę dwaj policjanci trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej po tym, jak cysterna uderzyła w radiowóz, w którym siedzieli. Wypadek na S1 w Sosnowcu (woj. śląskie) na nitce w kierunku Łodzi spowodował poważne utrudnienia w ruchu.

Źródło: fakty.interia.pl

Czy Białostocka Kuria dopuściła się profanacji Kościoła Katolickiego?

16 czerwca 2019 roku w Bazylice Św. Rocha w Białymstoku za przyzwoleniem ks. Proboszcza Tadeusza Żdanuka, a z polecenia Arcybiskupa dr Tadeusz Wojdy, odbył się koncert Festiwalu Kultury Żydowskiej Zachor – Kolor i Dźwięk. Czy Arcybiskup swoją decyzją chciał upokorzyć ks. proboszcza za jego wieloletnią patriotyczną postawę i kazania napełniające otuchą nasze serca? “My, parafianie...

Źródło: wolna-polska.pl

RPD chce szybkiego podpisania nowelizacji kodeksu karnego


Należy apelować do prezydenta Andrzeja Dudy o możliwie rychłe podpisanie nowelizacji kodeksu karnego - ocenił rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Jego zdaniem, nowelizacja ta jest "społecznie oczekiwana".

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami