Wiadomości z Polski  RSS
Biedroń: Schetyna woli rozmawiać z Kaczyńskim


"Szef PO Grzegorz Schetyna woli rozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim niż z prodemokratycznymi politykami. To chęć utrzymania status quo i duopolu" - uważa lider Wiosny Robert Biedroń. Według niego Schetyna "czerpie garściami" z programu Wiosny. "PO boi się debaty programowej" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Kopcińska ws. matur: Dajemy furtkę samorządom


"Matury odbędą się w terminie. Gdyby był problem z wydaniem świadectw maturzystom, dajemy furtkę samorządom" - powiedziała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Tagi: Matura
Źródło: fakty.interia.pl

Magdalena Adamowicz o Krystynie Pawłowicz: Razem możemy wiele zmienić


"Krystyna Pawłowicz mogłaby się przyłączyć do koalicji przeciwko mowie nienawiści. Ona też jest bardzo hejtowana, wspólnie możemy wiele zmienić" - podkreśliła w środę kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Magdalena Adamowicz.

Źródło: fakty.interia.pl

Zalewska: Jesteśmy przygotowani do egzaminów maturalnych


Jesteśmy przygotowani do egzaminów maturalnych zarówno pisemnych, jak i ustnych - oceniła w środę szefowa MEN Anna Zalewska. Jak dodała, rodzice i maturzyści nie powinni się o to martwić.

Źródło: fakty.interia.pl

Lubelskie: Strażacy wezwani do pożaru znaleźli zwłoki mężczyzny


Strażacy wezwani do pożaru w lesie znaleźli w trakcie gaszenia spalony samochód i nadpalone zwłoki mężczyzny - informuje "Kurier Lubelski".

Źródło: fakty.interia.pl

Danuta Holecka szefową "Wiadomości"

#zrodlo

Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" - poinformował "Press".

Źródło: fakty.interia.pl

Srebrne Usta dla Ewy Kopacz za wypowiedź o dinozaurach


Tegoroczną zwyciężczynią plebiscytu Srebrne Usta, organizowanego przez radiową Trójkę, została była premier Ewa Kopacz.

Źródło: fakty.interia.pl

Dera w RMF o "ustawie maturalnej": Myślę, że z prezydentem te przepisy nie są konsultowane

#zrodlo

"Na pewno trzeba będzie zabezpieczyć się prawnie, przed tym żeby matury się odbyły, bo dobro młodzieży jest w tym momencie najważniejsze" – mówi o nowelizacji ustawy oświatowej w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. "Dzisiaj został złożony projekt, to prawo musi być skuteczne.(...) Decyzję pan prezydent będzie podejmował w momencie, kiedy to prawo zostanie przez Sejm uchwalone” – zaznacza polityk. Na pytanie, czy przepisy były konsultowane z Andrzejem Dudą, prezydencki minister odpowiada:...

Źródło: fakty.interia.pl

Dworczyk o wypowiedzi premiera na temat polskich sędziów

#zrodlo

"Możemy dyskutować, czy takie bądź inne sformułowanie było bardziej lub mniej szczęśliwe, ale istotą dyskusji jest jakość systemu sądownictwa" - tak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego na temat polskich sędziów.

Źródło: fakty.interia.pl

"DoRzeczy": Danuta Holecka szefową "Wiadomości"


Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" - podał w środę nieoficjalnie portal DoRzeczy.pl. Do tej pory p.o. szefa "Wiadomości" był Jarosław Olechowski.

Źródło: fakty.interia.pl

"PO ma związek z Fundacją Otwarty Dialog? To kłamstwo"


Sugerowanie, że Platforma Obywatelska ma związek z Fundacją Otwarty Dialog to zwyczajne kłamstwo - powiedział PAP poseł PO Mariusz Witczak. O związki Platformy z fundacją pytała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: fakty.interia.pl

​Kaczyński: Uważam, że to my wygramy wybory parlamentarne


"Uważam, że na jesieni nie wygra nowe, nie wygrają 'tamci', ale to my wygramy" - podkreślił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że Polska może, utrzymując obecne tempo rozwoju gospodarczego, dogonić poziom życia w Niemczech w ciągu 20 lat.

Źródło: fakty.interia.pl

Bartłomiej M. dłużej pozostanie w areszcie


Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił w środę przedłużyć o dwa miesiące areszt wobec b. rzecznika ministerstwa obrony narodowej Bartłomieja M. oraz trzech innych podejrzanych o działanie na szkodę resortu i koncernu zbrojeniowego PGZ - przekazał PAP prok. Andrzej Dubiel.

Gersdorf zarzuca Morawieckiemu kłamstwo


Porównywanie polskiego wymiaru sprawiedliwości do francuskiego reżimu kolaborującego z nazistowskimi Niemcami podważa wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej i uwłacza godności piastowanego urzędu - oceniła I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. - To kolejne na przestrzeni ostatnich lat wystąpieniem szefa polskiego rządu na forum międzynarodowym, w którym posługuje się on nieprawdą - dodała.

Tagi: Niemcy, Dodge
Źródło: fakty.interia.pl

Dworczyk: Minister Zalewska będzie uczestniczyła w obradach okrągłego stołu


"Obrady okrągłego stołu rozpoczną się o godz. 12.00 w piątek, prace w podstolikach odbędą się 30 kwietnia, a dalsze prace - w kolejnych tygodniach" - poinformował w środę na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, udział w oświatowym okrągłym stole weźmie minister edukacji Anna Zalewska.

Andrzej Duda: Formuła okrągłego stołu nie najszczęśliwsza

#zrodlo

Rozumiem, że zaproponowana formuła okrągłego stołu jest nie najszczęśliwsza. Jestem gotów wesprzeć rozmowy w formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego, jeśli trzeba, wezmę w nich udział - oświadczył w środę w Białogardzie prezydent Andrzej Duda.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Bartłomiej M. dłużej pozostanie w areszcie

#zrodlo

O dwa miesiące został przedłużony tymczasowy areszt dla byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieja M. Taką decyzję podjął właśnie warszawski sąd okręgowy.

Źródło: fakty.interia.pl

Prezes PSL: Szykujemy się na walkę łeb w łeb do końca


Głosując na kandydata Koalicji Europejskiej, niezależnie z jakiej partii pochodzi czy jest kojarzony z jakąkolwiek partią, wybiera się osobę, która chce silnej Polski w Europie, nie chce tej pozycji Polski, która jest dzisiaj, czyli bycia czarną owcą w oślej ławce, nie chce Polski, która nie rozdaje kart, tylko jak lokaj czeka w przedpokoju - mówi Interii Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i jeden z liderów Koalicji Europejskiej.

Źródło: fakty.interia.pl

W czwartek Sejm rozpatrzy wniosek w sprawie odwołania Zalewskiej


Czwartkowe posiedzenie Sejmu, które miało być jednodniowe, zostało przedłużone do piątku. Posłowie rozpatrzą wniosek PO-KO o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej - poinformowało w środę PAP Centrum Informacyjne Sejmu. Także prawdopodobnie w czwartek odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu w sprawie noweli prawa oświatowego dotyczącego matur.

Tagi: Sejm, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Broniarz: Rząd stwarza jeszcze większe zagrożenie

#zrodlo

Rząd, próbując ratować sytuację, stwarza jeszcze większe zagrożenie, kłopoty uczniom, nauczycielom i dyrektorom, samemu umywając ręce – ocenił prezes ZNP Sławomir Broniarz, komentując rządową propozycję zmian w Prawie oświatowym.

Źródło: fakty.interia.pl

Odwołanie minister edukacji. Sejm rozpatrzy wniosek w czwartek


Czwartkowe posiedzenie Sejmu, które miało być jednodniowe, zostało przedłużone do piątku. Posłowie rozpatrzą wniosek PO-KO o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej - poinformowało w środę PAP Centrum Informacyjne Sejmu.

Źródło: fakty.interia.pl

Gdańsk: Dwulatek błąkał się samotnie w parku. Matka była pijana


Gdańscy policjanci zaopiekowali się dwuletnim chłopcem, który błąkał się samotnie po jednym z miejscowych parków. Funkcjonariusze odnaleźli matkę chłopca: miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej.

Źródło: fakty.interia.pl

Roszczenia żydowskie – syndrom osy zielonookiej

#zrodlo
Żydzi żądają od Polski – kamienic, lasów, fabryk, bilionów złotych oraz dzieł sztuki, miejsc kultu, judaiców i żydowskiej własności kulturowej, żydowskich archiwaliów. (Stworzyli sobie podstawy prawne – Deklaracja Terezińska, Akt 447, JUST) Sam tytuł ustawy 447 „Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017” („Sprawiedliwość dla Ocalałych, którzy nie otrzymali rekompensat”) jest fałszywy, ponieważ...

Źródło: wolna-polska.pl

Premier przedstawił szczegóły "ustawy maturalnej"


Podjąłem decyzję o wniesieniu na Radę Ministrów propozycji zmian w prawie, które zabezpieczą i zapewnią klasyfikację uczniów oraz przebieg matur - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: fakty.interia.pl

Tusk przed komisją sejmową. Horała podał datę


Na 29 maja przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został wezwany przed sejmową komisję śledczą ds. VAT - poinformował w środę szef komisji Marcin Horała.

Źródło: fakty.interia.pl

​Grupiński: Morawiecki nie powinien pełnić funkcji premiera

#zrodlo

- Mateusz Morawiecki jest dziś premierem skompromitowanym, nie powinien pełnić funkcji prezesa Rady Ministrów - powiedział w środę poseł PO Rafał Grupiński. Chodzi m.in. o niedawne słowa, które szef rządu wypowiedział w Nowym Jorku na temat polskich sędziów.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: 46-latek śmiertelnie przygnieciony przez koparkę


W Paczkowie na Opolszczyźnie zginął 46-letni mężczyzna uderzony, a później przygnieciony przez koparkę. Na miejsce wezwano policję i prokuratora.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

"Plany prezydenta Kaczyńskiego są po części zrealizowane"

#zrodlo

Umowę o dofinansowanie rozbudowy terminala LNG podpisano w środę w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). "Polska będzie wkrótce suwerenna w zakresie dostaw gazu" – powiedział podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Źródło: fakty.interia.pl

Tomasz Frankowski ogłasza dokument "Europejskie Podlasie"


Walka o większe pieniądze z UE dla województwa podlaskiego, polityka senioralna, edukacja, rolnictwo - to niektóre elementy dokumentu "Europejskie Podlasie", który ogłosił w środę w Białymstoku lider miejscowej listy Koalicji Europejskiej w wyborach do PE Tomasz Frankowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Bitwa Dwóch Armii w Krakowie


Wyjątkowo hucznie obchodzono tegoroczne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa w Krakowie. We wtorek, dzień po świętach wielkanocnych, można tam było podziwiać rekonstrukcje historyczne z udziałem 300 wojów i białek. Widzowie mogli zobaczyć starcie dwóch armii czy odwiedzić osadę słowiańską.

Tagi: USA, Wielkanoc
Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami