Wiadomości z Polski  RSS
Listy poparcia do KRS: Posłowie PiS znów skarżą przepisy do TK

#zrodlo

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek grupy posłów PiS o zbadanie konstytucyjności przepisów o ujawnianiu zgłoszeń kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa i ograniczaniu prawa do informacji publicznej. Podobny wniosek, złożony przez PiS w sierpniu, uległ umorzeniu.

Źródło: fakty.interia.pl

Szokująca przyszłość Polaków i polskich emerytów (koniec Polski jaką znamy)

Szokująca przyszłość Polaków i polskich emerytów (koniec Polski jaką znamy). Phil Konieczny 3.12.2019 Work Buy Consume Die

Tagi: WOŚP
Źródło: wolna-polska.pl

Fala wsparcia dla 34-latki, która w wybuchu w Szczyrku straciła rodzinę


W dwa dni na jedno z kont pomocowych dla pani Katarzyny, która w wyniku wybuchu gazu w Szczyrku straciła bliskich i dom wpłynęło blisko 400 tys. złotych. Przy ulicy Leszczynowej, gdzie w środę zginęło osiem osób, ciągle płoną znicze.

Źródło: fakty.interia.pl

Dworczyk o prawyborach w PO: Andrzej Duda to zupełnie inna liga


Debata kandydatów w prawyborach w PO kolejny raz boleśnie obnażyła braki merytoryczne i programowe tej formacji - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk.

Źródło: fakty.interia.pl

Dąbrowa: Warszawa nigdy nie zachęcała do stosowania substancji psychoaktywnych


Warszawa nigdy nie zachęcała nikogo do stosowania substancji psychoaktywnych - napisał na Twitterze Kamil Dąbrowa, rzecznik warszawskiego ratusza, odnosząc się do publikacji TVP Info. Portal podał, że organizacje pozarządowe, które firmują logo stolicy, mają informować m.in. jak zażywać narkotyki.

Źródło: fakty.interia.pl

Tomasz Grodzki i Sławomir Neumann oceniają debatę prawyborczą PO


Marszałek Senatu Tomasz Grodzki i były szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann skomentowali sobotnią prawyborczą debatę PO, w której udział wzięli Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak. Politycy różnią się w ocenach.

Wielkopolskie: Pożar chlewni. Zginęło kilkaset zwierząt


Strażacy walczą z pożarem chlewni w wielkopolskich Zaworach. Według wstępnych ustaleń, nie ma osób poszkodowanych. Natomiast w płomieniach zginęło kilkaset prosiąt.

Źródło: fakty.interia.pl

Trzebinia: Betonowy gigant runął w 3,5 sekundy


Zaledwie 3,5 sekundy zajęło powalenie potężnej żelbetowej konstrukcji w Elektrowni Siersza w Trzebini (woj. małopolskie). Chłodnia kominowa nr 4 runęła w wyniku eksplozji 3 tys. ładunków o łącznej wadze 217,25 kg.

Źródło: fakty.interia.pl

GUS: Coraz więcej turystów nad polskim morzem


Na obszarach nadmorskich z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało w 2018 r. ponad pięć mln osób, czyli więcej o 9,4 proc. niż w 2017 r. - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Tagi: GUS, Lego
Źródło: fakty.interia.pl

Żałoba po tragedii w Szczyrku

#zrodlo

Władze Szczyrku, po tragicznym wybuchu gazu, w którym zginęło osiem osób, ogłosiły w mieście żałobę. Dostępu w okolice gruzowiska strzegą policjanci, a na miejscu pracują śledczy. Rośnie liczba zniczy zapalanych przez mieszkańców i turystów.

Tagi: Policja
Źródło: fakty.interia.pl

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Czas paprotek w polityce się skończył


- W sensie symbolicznym i politycznym żegnamy się z Magdaleną Ogórek - mówi Interii Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - To zamknięty rozdział, czas sprowadzania kobiet do roli paprotek w polityce się skończył. Jesteśmy w innej rzeczywistości politycznej - merytorycznej i poważnej. Kobiety pełnią inną funkcję w polityce - nie godzą się na bycie zabiegiem PR-owym, ale mają swoją podmiotowość - dodaje posłanka Lewicy.

Źródło: fakty.interia.pl

Co z państwową komisją ds. pedofilii? Nie ma ani jednego kandydata

#zrodlo

Nadal nie powołano członków państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. Choć ustawa obowiązuje od dwóch miesięcy, do Sejmu i Senatu nie wpłynęły żadne kandydatury. Członków komisji dotąd nie powołali też premier, prezydent i rzecznik praw dziecka.

Źródło: fakty.interia.pl

Kidawa-Błońska: Zasypywać podziały. Jaśkowiak: Stać po stronie słabszych


"Kandyduję, bo jestem kobietą, a kobieta lepiej da radę zasypywać podziały w społeczeństwie" - prezentowała się w debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska. "Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych" - mówił Jacek Jaśkowiak.

Źródło: fakty.interia.pl

Prawyborcza debata PO. Małgorzata Kidawa-Błońska kontra Jacek Jaśkowiak


Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzą się w bezpośredniej debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej, która rozpoczęła się ok. godz. 11 w Warszawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Markiewicz: Z naszej strony ręka jest wyciągnięta. Chcemy rozmawiać


"Wyrok TSUE jest podstawą do pewnej zadumy, żeby klasa polityczna zrobiła dwa kroki do tyłu, złapała głębszy oddech. Z naszej strony ręka jest wyciągnięta. Chcieliśmy rozmawiać przez cztery lata, chcemy rozmawiać nad tym, co zrobić, żeby obywatele jak najmniej ucierpieli" - mówił szef stowarzyszenia Iustitia Krystian Markiewicz w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. "Apelowaliśmy do pana prezydenta, pana premiera, ministra sprawiedliwości: porozmawiajmy. Zamiast tego słyszę ciągle ataki na sędziów, na 'przewrotowców', 'polityków'. Ten...

Źródło: fakty.interia.pl

Ślaskie: Wypadek pod ziemią. Poszkodowanych sześciu górników

#zrodlo

Sześciu górników zostało niegroźnie poturbowanych w wyniku piątkowego wypadku podziemnej kolejki, przewożącej pracowników w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie (woj. śląskie). Po badaniach w szpitalu wszyscy poszkodowani zostali wypisani do domu.

Źródło: fakty.interia.pl

Poszukiwania w Wilczym Szańcu. Odkryto przedmioty z czasów Hitlera


Podczas poszukiwań prowadzonych w Wilczym Szańcu odkryto butelki i talerze, pojemniki po kosmetykach, maszynki do golenia, tubki od pasty do zębów, a także szyld z zakładu fryzjerskiego z czasów Hitlera. Znaleziska wzbogacą ekspozycję, prezentującą życie codzienne w kwaterze.

Tagi: Fryzjer
Źródło: fakty.interia.pl

Największy przemyt od 30 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty


Sąd Rejonowy Gdańsk Południe wydał w piątek późnym wieczorem nakaz tymczasowego aresztowania podejrzanych o przemyt narkotyków. Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu do Polski 1859 kg kokainy wartej około 2,2 mld zł.

Źródło: fakty.interia.pl

Trwa nabór wniosków w programie "Maluch plus"


Do 12 stycznia 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku niesamorządowym - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tagi: Rodzice, Plus
Źródło: fakty.interia.pl

Kontrowersje wokół "opłatka" w Sejmie. Posłowie KO i Lewicy podzieleni


Posłowie z Lewicy i KO, którzy podczas ślubowania nie wypowiadali słów: "Tak mi dopomóż Bóg", są podzieleni w sprawie uczestnictwa w spotkaniu opłatkowym w Sejmie. Większość pytanych podkreśla, że Sejm to miejsce świeckie, a takie uroczystości uznają za religijne, więc się na nie wybiorą.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Jakubczyk: Myślenie czarzaste

„Chcieliśmy z wielkim szacunkiem, w tym miejscu, po pierwsze – pokłonić się tym, którzy walczyli i doprowadzili do tego, że to miejsce możemy nazywać Polską. Bez względu na to, czy byli to żołnierze polscy, czy byli to żołnierze radzieccy – stwierdził na szczecińskim wiecu SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że żołnierzy radzieckich zginęło w Polsce ok. 700...

Źródło: wolna-polska.pl

Ta ustawa zagwarantuje pokój w Polsce na wieki wieków…

Bardzo pomysłowy program p. Macieja Maciaka z Włocławka. – Patryk Jaki chce oddać Żydom polski majątek, – Patryk Jaki planuje posłać służbę więzienną na front – pomagamy wykazać się miłością do ojczyzny naszym politykom i również wysyłamy ich na front. Kasia

Tusk dla "GW": PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata


"To tylko kwestia przesunięcia w czasie, ale PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata" - mówi w wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej" szef Europejskiej Partii Ludowej i były lider PO, Donald Tusk.

Źródło: fakty.interia.pl

Zagrożenie bombowe. Ewakuowano bazę lotniczą na Florydzie

#zrodlo

Z powodu zagrożenia bombowego w piątek po południu ewakuowano część bazy Patrick Air Force Base w hrabstwie Brevard na Florydzie - podaje AP.

Źródło: fakty.interia.pl

Karczewski: Byłem i jestem przekonany, że wszystko robiłem zgodnie z prawem


Miałem pewność, że moja praca na dyżurach w szpitalu w okresie gdy byłem wicemarszałkiem była zgodna z prawem, taką interpretację przedstawiali mi prawnicy z Kancelarii Senatu - mówi wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS), odnosząc się do materiału TVN24.pl.

Źródło: fakty.interia.pl

Róża Thun: Bardzo dużo osób mówi, że zmiana w PO jest potrzebna. Trzeba ich słuchać


"Myślę, że od czasu do czasu jest potrzebna wymiana przewodniczącego czy przewodniczącej" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Róża Thun, europosłanka Koalicji Obywatelskiej. "Nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić".

Źródło: fakty.interia.pl

Świąteczny Stół Pajacyka: Wystarczy iść na kawę albo na kolację

#zrodlo

Polska Akcja Humanitarna zaprasza 6 grudnia do odwiedzenia restauracji, kawiarni i pubów. Wiele lokali gastronomicznych w całej Polsce bierze udział w 18. już edycji Świątecznego Stołu Pajacyka – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której przekażą 10 proc. swojego dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci.

Źródło: fakty.interia.pl

Zmiana prezesa w polskim paliwowym kolosie


Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca; funkcję prezesa powierzyła Jarosławowi Wittstockowi, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. korporacyjnych - poinformowała w piątek w komunikacie spółka.

Tagi: Lotus, Lotto
Źródło: fakty.interia.pl

Zbiórka pieniędzy dla kobiety, która w wybuchu w Szczyrku straciła dom i rodzinę

#zrodlo

Fundacja "Let's Go" z Sosnowca zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla 34-letniej Katarzyny, która w tragedii w Szczyrku straciła dom i rodzinę.

Tagi: Rodzice, Katar
Źródło: fakty.interia.pl

Kraków: jak dojechać do szpitala? Do akcji wkracza Rzecznik Praw Pacjenta

#zrodlo

Pacjenci z karetki wynoszeni są przed wejściem do baru, potem ratownicy niosą ich na noszach przez kilka ulic. Tak często wygląda dowóz pacjentów do szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie - nawet tych w stanie zagrożenia życia.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami