Wiadomości z Polski  RSS
​Michał Kamiński: Nikt z nas nie pójdzie na rozmowy z PiS


- Nikt z nas nie pójdzie na rozmowy z PiS i z pewnością zrobimy wszystko, by lider PO Grzegorz Schetyna nie popsuł opozycji zwycięstwa w Senacie - powiedział we wtorek Michał Kamiński, który uzyskał mandat senatora. - Wybierzemy w dyskusji jednego kandydata, poprzemy go i obronimy polski ustrój - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

​Jarosław Gowin: Premierem będzie Mateusz Morawiecki, to poza dyskusją


- Premierem nowego rządu będzie Mateusz Morawiecki, to poza dyskusją - powiedział we wtorek wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie). Dodał, że jego partia w pełni zgadza się w tej sprawie z PiS.

Źródło: fakty.interia.pl

Senat dla opozycji. Jaki ruch wykona PiS?

#zrodlo

Opozycja odbija Senat - to jedno z największych zaskoczeń wyborów parlamentarnych. Co to jednak oznacza w praktyce i jaki ruch może wykonać PiS, by ponownie przejąć izbę wyższą?

Źródło: fakty.interia.pl

Budka kandydatem na nowego szefa PO? "Nie wykluczam żadnego scenariusza"

#zrodlo

- Przed nami kwestie rozliczenia kampanii, ale nie wykluczam żadnego scenariusza. Zwłaszcza po tym wyniku wyborczym, który dzięki zaufaniu mieszkańców województwa śląskiego osiągnąłem - powiedział wiceprzewodniczący PO Borys Budka, pytany o to, czy zamierza kandydować na szefa PO.

Źródło: fakty.interia.pl

Partie obłowią się na subwencjach

#zrodlo
Rekordowa frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych to świetna wiadomość dla wszystkich ogólnopolskich ugrupowań, ponieważ otrzymają one największe w historii pieniądze w ramach subwencji budżetowej. Obłowią się również „antysystemowcy” z Konfederacji, zaś rocznie na konta ich partii wpływać będzie prawie siedem milionów złotych. Przed dziewięcioma laty Sejm zdecydował się na obniżenie partyjnych subwencji o blisko połowę,...

Źródło: wolna-polska.pl

Szkoła policealna – alternatywa dla studiów!

Masz ukończoną szkołę średnią? Chcesz kształcić się dalej, ale studia nie wchodzą w grę? W takim przypadku wybierz szkołę policealną i zdobądź dla siebie przyszłościowy zawód! Coraz więcej absolwentów szkół średnich posiada problem z wyborem odpowiedniej ścieżki swojej dalszej kariery. Do dyspozycji mamy wprawdzie wiele interesujących kierunków studiów, ale obecnie wykształcenie wyższe wcale nie gwarantuje...

Źródło: wolna-polska.pl

Sławomir Nitras w RMF: Nie ogłaszałem, że prezes NIK złożył rezygnację


"Zadałem pytanie. Nie ogłaszałem, że Marian Banaś (prezes NIK – przyp.red) złożył rezygnację" - twierdzi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Sławomir Nitras. "Uważam, że źródło z którego miałem informacje, jest wiarygodne - przekonuje.

Źródło: fakty.interia.pl

Opolskie: Samochód osobowy wjechał pod pociąg


76-latek ominął w Brzegu kolumnę samochodów czekających przed przejazdem kolejowym, po czym wjechał samochodem osobowym pod pociąg. Rannych zostało pięć osób. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność za spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym.

Źródło: fakty.interia.pl

​Dymisja Mariana Banasia otworzy drogę do zmian w rządzie?


Jeśli faktycznie Marian Banaś zrezygnuje z bycia prezesem Najwyższej Izby Kontroli, a jego miejsce zajmie Jerzy Kwieciński, może to oznaczać otwarcie furtki do zmian w rządzie, których beneficjentami będą ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina.

Źródło: fakty.interia.pl

Marek ​Suski: Realizacja zobowiązań na pierwsze 100 dni jest utrudniona


- Realizacja zobowiązań, które złożyliśmy na pierwsze 100 dni rządów będzie utrudniona ze względu na sytuację w Senacie, ale będzie to możliwe do wykonania - ocenił w programie "O co chodzi?" w TVP Info szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybory 2019. Oni uzyskali rekordowe poparcie w całym kraju. Kidawa-Błońska bez konkurencji. Galeria


Liderka warszawskiej listy KO Małgorzata Kidawa-Błońska otrzymała 416 030 głosów I był to zdecydowanie najlepszy wynik w ostatnich wyborach w skali kraju. Prezes PiS Jarosław Kaczyński uzyskał w tym samym okręgu 248 935 głosów. Oto dziesiątka posłów z najwyższym poparciem.

Źródło: fakty.interia.pl

Nie jest pewne, czy Zieloni dołączą w sejmie do klubu KO

#zrodlo

"To nie jest decyzja wyłącznie trojga posłów, tylko chcemy, żeby to była decyzja przedyskutowana przez Radę Krajową" - powiedziała o kwestii dołączenia posłów Zielonych do klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej współprzewodnicząca partii Małgorzata Tracz.

Źródło: fakty.interia.pl

Opozycja: Szef NIK złożył rezygnację? PiS dementuje

#zrodlo

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zwołali we wtorek po południu konferencję prasową, podczas której przekazali, że dotarła do nich informacja o dymisji szefa NIK Marina Banasia i zażądali od marszałek Sejmu Elżbiety Witek, by ją potwierdziła. "Żadne pismo w sprawie rezygnacji prezesa NIK do mnie nie wpłynęło" - poinformowała Elżbieta Witek. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM - jeszcze w tym tygodniu powinna być gotowa opinia CBA na temat oświadczenia majątkowego Banasia i to od niej mają zależeć dalsze losy urzędnika.

Źródło: fakty.interia.pl

Podlaskie: Ewakuowano ludzi po odkryciu niewybuchów


W Kolnie na prywatnej posesji odkryto dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. Do akcji wkroczyli saperzy. Służby ewakuowały ponad dwa tysiące osób i zamknęły drogę krajową.

Źródło: fakty.interia.pl

24. października posłowie otrzymają zaświadczenie o wyborze

#zrodlo

Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, 24 października, w Sali Kolumnowej Sejmu, odbędzie się uroczystość wręczenia posłom kolejnej kadencji zaświadczeń o wyborze. Dzień później swoje zaświadczenia otrzymają senatorowie.

Tagi: NATO, Sejm, Senat
Źródło: fakty.interia.pl

Iwona Hartwich została posłanką, ale ma zakaz wejścia do Sejmu


Iwona Hartwich uzyskała mandat poselski w wyborach parlamentarnych. Wcześniej, jako jedna z matek protestujących wraz z niepełnosprawnymi dziećmi, dostała zakaz wstępu do Sejmu. W tej sytuacji będzie musiała złożyć specjalny wniosek o zniesienie zakazu.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybory 2019. Ci posłowie weszli do Sejmu z najniższym poparciem. Galeria


Przed czterema laty zaledwie 1011 głosów dało mandat poselski Zbigniewowi Gryglasowi, który wówczas startował z listy Nowoczesnej (w ostatnich wyborach przegrał, próbując z listy PiS). Tym razem dostanie się do Sejmu wymagało większego poparcia, ale nie aż tak bardzo. Robert Obaz (SLD) został posłem, uzyskując tylko 4205 głosów.

Tagi: SLD, Sejm, Wybory
Źródło: fakty.interia.pl

Z serialu do Sejmu. Dominika Chorosińska dostała się do Sejmu

#zrodlo

Kandydująca z list Prawa i Sprawiedliwości aktorka Dominika Chorosińska, fanom polskich seriali znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Figurska, otrzymała prawie 10 tysięcy głosów i została posłanką w nowej kadencji Sejmu.

Źródło: fakty.interia.pl

Prezes NIK złożył rezygnację? Opozycja chce odpowiedzi od marszałek Sejmu

#zrodlo

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zwołali we wtorek po południu konferencję prasową, podczas której poinformowali, że w związku z medialnymi doniesieniami o rezygnacji prezesa NIK Mariana Banasia żądają od marszałek Sejmu Elżbiety Witek potwierdzenia tych informacji.

Źródło: fakty.interia.pl

Konfederacja w Sejmie: Sformujemy jedno koło poselskie


Janusz Korwin-Mikke zapowiadał, że jeśli Konfederacji nie uda się zdobyć 15 mandatów, potrzebnych do założenia klubu poselskiego, jego partia i Narodowcy założą dwa osobne koła poselskie. Na wtorkowej konferencji prasowej, wbrew jego wcześniejszym słowom, liderzy Konfederacji ogłosili, że koło będzie jedno. "Pracujemy razem" - ogłosił Robert Winnicki.

Źródło: fakty.interia.pl

Sąd Najwyższy umorzył sprawę pytania o powołanych w zeszłym roku sędziów


Siedmioro sędziów Izby Karnej Sądu Najwyższego umorzyło we wtorek sprawę pytania o "wątpliwości co do poprawności" powołania w zeszłym roku nowych sędziów SN i ich uprawnień do orzekania. Obecnie w Izbie Karnej nie ma żadnego takiego sędziego, co było powodem umorzenia.

Źródło: fakty.interia.pl

Śmiertelny wypadek na torach w okolicy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek


W poniedziałek ok. godz. 11, w okolicy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek, pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna-Gliwice, wtargnęła osoba postronna. "Zginęła na miejscu" - poinformował Martyn Janduła z PKP PLK . "Ruch pociągów prowadzony jest po torach podmiejskich" - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Dominik Tarczyński przestanie być "rezerwowym europosłem"?


Dominik Tarczyński uzyskał mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych. Tym samym, przestał być "rezerwowym europosłem". Wątpliwości rozwiała Państwowa Komisja Wyborcza.

Tagi: Parlament
Źródło: fakty.interia.pl

Sędzia Sądu Najwyższego poskarżył się Gersdorf. Chodzi o zachowanie "starych" sędziów


Sędzia nowo utworzonej Izby Kontroli SN, Antoni Bojańczyk, skierował skargę do prezes tego sądu w związku z "poniżającymi i wykluczającymi" zachowaniami części tzw. "starych " sędziów - dowiedziała się PAP w Sądzie Najwyższym. Bojańczyk poczuł się dotknięty m.in. ociąganiem się z podaniem mu dłoni na powitanie.

Źródło: fakty.interia.pl

Katowice: Ojciec i syn razem do Sejmu, ale różnych politycznych barwach


W okręgu nr 31, obejmującym m.in. Katowice, mandat do Sejmu wywalczyli Andrzej Sośnierz i Dobromir Sośnierz, prywatnie ojciec i syn. W parlamencie będą reprezentować dwie różne partie.

Tagi: Katowice, Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Borusewicz apeluje do PiS o rezygnację z wznawiania posiedzenia Senatu. Koc: Kuriozalny apel

#zrodlo

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO) zwrócił się z apelem o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu kończącej się kadencji. "To apel o dbałość, o zasady, które obowiązują w polityce i parlamencie" - dodał. Zdaniem wicemarszałek izby Marii Koc (PiS), apel Borusewicza "jest kuriozalny". Według niej taki apel może dotyczyć już nowej kadencji Senatu, gdzie zmienia się układ sił.

Źródło: fakty.interia.pl

Pomorskie: 28-latek ugodzony nożem w Nowym Dworze Gdańskim


Policja z Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie) szuka mężczyzny, który w środku dnia, na jednej z ulic w tym mieście, zaatakował nożem 28-latka. Poszkodowany jest w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów zadano mu 12 ciosów nożem w tułów.

Źródło: fakty.interia.pl

Bogdan Borusewicz apeluje do PiS o rezygnację z wznawiania posiedzenia Senatu


Z apelem o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu kończącej się kadencji - zwrócił się we wtorek wicemarszałek izby Bogdan Borusewicz (PO). To apel o dbałość o zasady, które obowiązują w polityce i parlamencie - dodał.

Źródło: fakty.interia.pl

Wiosna i Razem zwołują zarządy krajowe. Tematem przyszły klub lewicy w Sejmie

#zrodlo

Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem Adriana Zandberga zwołują posiedzenia swoich zarządów krajowych, którym przedstawią sytuację po wyborach parlamentarnych. Wśród tematów obrad tych gremiów będą sprawy związane z przyszłym klubem lewicy w Sejmie.

Źródło: fakty.interia.pl

Grzegorz Schetyna: Tylko zintegrowana opozycja daje szansę na zwycięstwo


Pakt senacki dał zwycięstwo, to wielka lekcja demokracji i polityki, tylko zintegrowana, współpracująca ze sobą opozycja daje szansę na zwycięstwo wyborcze - powiedział we wtorek jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, szef PO Grzegorz Schetyna.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami