Wiadomości z Polski  RSS
Mateusz Morawiecki: Będzie bezpieczniej, lepiej i piękniej


- ​Nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne - mówił premier Mateusz Morawiecki w niedzielę na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie). Podkreślał tez rolę programów społecznych PiS w "budowaniu poziomu życia takiego albo jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej".

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Jak na wódkę, to do Krakowa? Kontrowersyjny spot American Airlines

#zrodlo

American Airlines od przyszłego roku uruchomi regularne połączenie między Chicago i Krakowem. Największa linia lotnicza promuje je w nowym spocie, który już wywołał spore kontrowersje.

Tagi: Kraków
Źródło: fakty.interia.pl

"Jedynki" Lewicy: Zandberg w Warszawie, Czarzasty w Sosnowcu


​Adrian Zandberg z Razem będzie "jedynką" w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Krzysztof Śmiszek z Wiosny otworzy listę wrocławską - wynika z niedzielnej prezentacji "jedynek" Lewicy.

Źródło: fakty.interia.pl

Kaczyński: Abp Jędraszewski broni normalnej polskiej rodziny


- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność - mówił Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego PiS w Stalowej Woli. Wyjaśnił, że chodzi mu o tych, którzy "atakują nasze świętości, atakują Kościół" i chcą, aby "to, co dla Polaków jest normalnością, zostało podważone".

Źródło: fakty.interia.pl

Naczelnik TOPR o akcji w jaskini: Musimy się przygotować na dni, tygodnie działań


- Wydaje się, że jedyną metodą dotarcia do uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej jest szereg działań pirotechnicznych - przekazał naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Ratownicy obawiają się o zdrowie, a nawet życie grotołazów. Przygotowują się też do długotrwałych działań w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Źródło: fakty.interia.pl

Rekordowe ceny warzyw na stoiskach


Susza spowodowała, że na stoiskach ceny warzyw są rekordowo wysokie. Na cenę wpływ ma też wiele innych czynników, np. prąd, paliwo i siła robocza, które też ostatnio drożeją. Najwyższe ceny osiąga pietruszka, ale kosztuje mniej niż rok temu. Drogie są również ziemniaki. - Podrożała większość warzyw, to nie jest związane tylko z warunkami atmosferycznymi, ale też z kosztami produkcji, które rosną. Podrożało paliwo, podrożały nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Bardzo duży wpływ ma też brak siły roboczej do pracy w rolnictwie, bo...

Źródło: fakty.interia.pl

Wielkopolskie: Szczęśliwy finał poszukiwań 56-latka


Poszukiwany 56-letni podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w Wielkopolsce, został odnaleziony. Jak poinformowała policja, zdrowiu mężczyzny nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Mężczyzna w czwartek, 15 sierpnia, wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zniknął na dwa dni. Jest on osobą niezdolną do samodzielnego funkcjonowania. W jego poszukiwania zaangażowanych było około stu osób, w tym m.in. strażacy, policjanci oraz członkowie specjalnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Przeczesywano drogi i pola, sprawdzane były też wnętrza...

Źródło: fakty.interia.pl

Sondaż: Ponad połowa Polaków nie chce startu Kuchcińskiego w wyborach


​Ponad połowa Polaków deklaruje, że według nich były marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie powinien znaleźć się na listach wyborczych PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla "Rzeczpospolitej".

Źródło: fakty.interia.pl

Grzegorz Długi z Kukiz'15 nie wystartuje w jesiennych wyborach

#zrodlo

​Poseł Kukiz’15 Grzegorz Długi oświadczył w niedzielę, że nie będzie startował w październikowych wyborach parlamentarnych. "Jest tylu znakomitych kandydatów, że ja nie muszę" - powiedział w programie "Śniadanie w Polsat News".

Źródło: fakty.interia.pl

CIR o lotach premiera Mateusza Morawieckiego


Premier Mateusz Morawiecki w trakcie 20 miesięcy swojego urzędowania odbył ponad 200 lotów, uczestnicząc w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami - poinformowało w niedzielę Centrum Informacyjne Rządu.

Źródło: fakty.interia.pl

Grotołazi uwięzieni w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach


Niedzielę rano (18 sierpnia) kolejna grupa ratowników TOPR wyruszyła na pomoc uwięzionym grotołazom, którzy utknęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach.

Tagi: TOPR
Źródło: fakty.interia.pl

W sobotę utonęło w Polsce pięć osób


W sobotę utonęło w Polsce pięć osób - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zaapelowało, aby w czasie wypoczynku nad wodą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Źródło: fakty.interia.pl

Czesław Kwaśniak – chrześcijańska twarz KONFEDERACJI

Po odejściu Godek z Konfederacji – skazany dwukrotnie z kodeksu karnego – Czesław Kwaśniak (na zdjęciu) stał się nową, chrześcijańską (sic!) twarzą partii Korwina-Mikke i Brauna. Spryt polityczny Czesława Kwaśniaka – toromistrza i spedytora kolejowego z podtarnowskiej wsi Borzęcin, określanego czasem mianem „małopolskiego Dyzmy”, sprawił, iż już w 1998 roku został radnym Sejmiku Małopolskiego. Był...

Tagi: Sejm
Źródło: wolna-polska.pl

Dwóch grotołazów utknęło w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Skomplikowana akcja ratunkowa

#zrodlo

Od kilkunastu godzin trwa akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Dwóch grotołazów utknęło w jednym z korytarzy, gdzie od wyjścia odcięła ich woda.

Tagi: WOŚP, Jaskra
Źródło: fakty.interia.pl

​MRPiPS: Wniosek o 500 plus nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów


Wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus" nie wymaga dołączania żadnych dodatkowych dokumentów. Nie ma obowiązku m.in. dostarczenia orzeczenia o rozwodzie, separacji czy o miejscu zamieszkania dziecka - przypomina ministerstwo rodziny.

Źródło: fakty.interia.pl

Kaczyński: Nie można zakazać marszów LGBT ze względu na Unię Europejską

#zrodlo
W niedzielę przez partii rządzącej odwiedził Zbuczyn koło Siedlec i wziął udział w pikniku rodzinnym. Kamera telewizji TVN24 zarejestrowała jego rozmowę z jedną z uczestniczek pikniku, w której Kaczyński się tłumaczył z bierności swojej partii wobec tęczowych prowokacji. Kobieta zadała Kaczyńskiemu pytanie, co jego partia zamierza zrobić z tęczowymi paradami.  „My się na to jako...

Tagi: TVN24, TVN
Źródło: wolna-polska.pl

Akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Kolejna grupa ratowników w drodze na miejsce

#zrodlo

Od kilkunastu godzin trwa akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Dwóch grotołazów utknęło w jednym z korytarzy jaskini, gdzie od wyjścia odcięła ich woda. Nie ma kontaktu z pierwszymi dziewięcioma ratownikami, którzy wczoraj wieczorem wyruszyli do jaskimi. W związku z tym podjęto decyzję o wysłaniu kolejnej grupy.

Tagi: WOŚP, Jaskra
Źródło: fakty.interia.pl

Skomplikowana akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej


Nawet do ośmiu godzin może potrwać wyprawa grupy ratowników TOPR, którzy w sobotę wieczorem pospieszyli z pomocą dwóm grotołazom, którzy utknęli w zalanej Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach.

Tagi: TOPR
Źródło: fakty.interia.pl

Giertych: Dostałem propozycję startu z list KO do Senatu


Prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu, ale w piątek podjąłem decyzję o odrzuceniu tej propozycji - poinformował prawnik, był wicepremier i były szef MEN Roman Giertych.

Źródło: fakty.interia.pl

Miał molestować pensjonariuszkę Domu Pomocy Społecznej. 63-latek trafił do aresztu


Zarzut doprowadzenia 71-letniej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Rudzie do poddania się innym czynnościom seksualnym usłyszał 63-letni mężczyzna, również mieszkaniec tego DPS. Grozi mu za to do ośmiu lat pozbawienia wolności. Podejrzany decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Źródło: fakty.interia.pl

Akcja ratunkowa w Jaskini Śnieżnej w Tatrach

#zrodlo

Trwa akcja w Jaskini Śnieżnej w Tatrach. Na razie nie są znane szczegóły. Wiadomo, że w akcji bierze udział śmigłowiec TOPR.

Źródło: fakty.interia.pl

W Radomsku przeszedł Marsz Równości

#zrodlo

Pod hasłem "Miłość. Równość. Akceptacja" przeszedł w sobotę w Radomsku (Łódzkie) pierwszy Marsz Równości, zorganizowany przez środowiska LGBT. Na trasie przemarszu odbyły się zgromadzenia jego przeciwników. Policja zatrzymała jedną osobę, która ukradła tęczową flagę - podaje PAP.

Źródło: fakty.interia.pl

Sławomir Neumann zapowiada złożenie zawiadomienia przeciwko CBA


"W poniedziałek zamierzam złożyć zawiadomienie do prokuratury przeciwko CBA, które - moim zdaniem działając na polityczne zamówienie - próbuje oczerniać mnie i pomawiać" - powiedział w sobotę Sławomir Neumann. Szef klubu PO-KO odniósł się w ten sposób do sprawy zarzucanych mu nieprawidłowości w wydatkach jego biura poselskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

"Fakt" o drogim samochodzie szefa KNF. Jastrzębski komentuje

#zrodlo

Nowy szef Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski zrezygnował z używania zakupionych wcześniej limuzyn i jeździ specjalnie dla niego wypożyczonym samochodem marki bmw, którego wartość to ok. 600 tys. zł - podał w sobotę "Fakt". Do sprawy odniósł się sam Jastrzębski, który zdementował doniesienie "Faktu". "Niestety, jak pewnie wielu fanów motoryzacji mogę jedynie pomarzyć o takim modelu" - napisał na Twitterze szef KNF.

Źródło: fakty.interia.pl

Napad na taksówkarza w Pruszkowie. Policja złapała sprawców


Policjanci zatrzymali 17-latka i 16-latkę, którzy napadli na taksówkarza w Pruszkowie. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im za to do 12 lat więzienia - poinformowała w sobotę Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Źródło: fakty.interia.pl

Konwencja wyborcza PSL-Koalicji Polskiej. "Jesteśmy za silną Polską"


- Nie jesteśmy antyPiS-em, ani antyopozycją. Jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił w Płocku podczas krajowej konwencji wyborczej Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Po konwencji wyborczej PSL zaprezentowało "jedynki" na listach.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzepecki z Kukiz'15 zrezygnował z "jedynki" w okręgu konińskim


Poseł Łukasz Rzepecki z Klubu Poselskiego Kukiz'15 nie będzie startował z pierwszego miejsca na listach komitetu PSL-Koalicja Polska, w okręgu konińskim. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w sobotę.

Tagi: PSL
Źródło: fakty.interia.pl

PSL prezentuje "jedynki" na listach wyborczych


- Nie jesteśmy antyPiS-em, ani antyopozycją. Jesteśmy za silną Polską - mówił w Płocku podczas krajowej konwencji wyborczej Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Ludowcy mają dziś przedstawić liderów list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska.

Źródło: fakty.interia.pl

Jacek Sasin apeluje do PO: Zakończcie tę "haniebną" praktykę


- Opozycja funduje Polakom kampanię, która ma być kampanią "fake newsów" - ocenił w sobotę wicepremier Jacek Sasin. Zaapelował do liderów PO, m.in. szefa partii Grzegorza Schetyny, aby zakończyli "haniebną praktykę uderzania w Polaków fałszywymi informacjami".

Źródło: fakty.interia.pl

Sprawa Arkadiusza Kraski. Onet publikuje nagranie z monitoringu

#zrodlo

Onet dotarł do nagrania z monitoringu, na którym w większości widać przebieg zbrodni, o którą oskarżony jest Kraska. Dowód świadczący o niewinności mężczyzny, zarejestrowany na kasecie VHS, widniał w wykazie dowodów rzeczowych, ale nigdy go nie odtworzono - podaje portal.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami