Nieruchomości  RSS
Największe biurowe otwarcia pierwszej połowy 2019 roku. Jest co oglądać


Moda na designerskie biura trwa w najlepsze. Z każdym kolejnym rokiem firmy i marki coworkingowe prześcigają się między sobą o stworzenie najbardziej komfortowej, przyjaznej i obfitującej w wysmakowany design przestrzeni do pracy. Jak wypadła I połowa 2019 roku? Oceńcie sami.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertydesign.pl

Robert Pawłowski wzmacnia BNP Paribas Real Estate Poland


Robert Pawłowski dołączył do grona ekspertów BNP Paribas Real Estate Poland, obejmując stanowisko zastępcy dyrektora Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych. Do jego głównych obowiązków należeć będzie doradztwo w procesie wynajmu powierzchni przemysłowych i magazynowych.

Źródło: www.propertynews.pl

Podatek katastralny odwołany. Pytanie, czy to faktycznie powód do radości...Kiedy już mogło się wydawać, że prawdopodobieństwo zastąpienia w Polsce podatku od nieruchomości, wraz z podatkiem rolnym i leśnym podatkiem katastralnym z wolna się materializuje, prezes rządzącej partii nieoczekiwanie, acz dość kategorycznie wykluczył..

Tagi: Podatki
Źródło: inwestycje.pl

Sopot przyciąga inwestorów nie tylko prestiżowymi adresami

#zrodlo

Trójmiejski rynek nieruchomości wkrótce będzie trzecim rynkiem biurowym w Polsce, którego zasoby przekroczą 1 mln m kw. powierzchni. Choć najwięcej nowoczesnych biur powstaje w Gdańsku, to najbardziej prestiżowy adres zyskują przedsiębiorcy wybierający...

Źródło: inwestycje.pl

Wiecha na inwestycji magazynowej w Świebodzinie

#zrodlo
Kolejny etap realizacji projektu logistyczno-magazynowego w Świebodzinie został zwieńczony wiechą.Oznacza to zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie realizacji prac budowlanych wewnątrz budynku.Projekt w formule BTS (built to suit) powstaje we współpracy Polskiego Holdingu Nieruchomości i Hillwood Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Blackstone sprzedaje, Mirae kupuje, Hines doradza


Seulski fundusz inwestycyjny Mirae Asset Global Investments kupił od Blackstone dwa centra logistyczne nieopodal Wrocławia oraz Konina o łącznej powierzchni ponad 163 tys. mkw. Podczas transakcji kupującemu doradzała firma Hines Polska, która jednocześnie pełni rolę Asset Managera.

Źródło: www.propertynews.pl

IKEA postawiła na nowe rozwiązania logistyczne


Parcel Unit w Siechnicach pod Wrocławiem to nowa jednostka logistyczna IKEA, która zapewni realizację małych zamówień składanych przez stronę internetową, w sklepie lub przez telefon.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowy wymiar biura


Open space’y, osobne biura, współdzielone kuchnie i recepcja, a to wszystko z zachowaniem prywatności firmy i bez coworkingu. Tak wygląda nowa przestrzeń biurowa we Wrocławiu.

Źródło: www.propertynews.pl

Setka dla Castoramy, czyli podwójny finisz Panattoni


Panattoni Europe ukończył budowę 100 tys. mkw. centrum logistycznego dla Castorama Polska. Inwestycja powstała w Strykowie, a jej realizacja była podzielona na dwa etapy.

Źródło: www.propertynews.pl

Smart city służy mieszkańcom i biznesowi


Idealne miasto powinno liczyć ok. 50 tys. mieszkańców, bo władze mają z nimi łatwiejszy kontakt i mogą reagować na ich potrzeby. Idea smart city niweluje barierę, która powstaje szczególnie w dużych ośrodkach. – Digitalizacja nie tylko optymalizuje załatwianie urzędowych spraw, ale też pomaga budować rozwiązania biznesowe choćby poprzez upublicznianie danych – tłumaczy Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Źródło: www.propertynews.pl

Centrum logistyczne Hillwood w Markach będzie większe


Hillwood rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Markach k. Warszawy. Najnowsza inwestycja to budynek o powierzchni 5,6 tys. mkw. dla firmy Alcomex, producenta sprężyn skrętnych do drzwi podnoszonych w zastosowaniach przemysłowych i mieszkaniowych. Hillwood planuje dalszy rozwój centrum logistycznego, położonego w pobliżu drogi ekspresowej S8.

Źródło: www.propertynews.pl

PRA na dłużej w Catalina Office Center


Pharmaceutical Research Associates (PRA) zdecydował się przedłużyć umowę najmu ponad 2 tys. mkw. powierzchni w biurowcu Catalina Office Center.

Tagi: Praca
Źródło: www.propertynews.pl

Ghelamco zainwestowało, Budimex wybudował. Krakowski biurowiec bez tajemnic


Ekologiczny, przyjazny i nowoczesny - taki jest krakowski biurowiec .BIG, który Budimex wybudował dla Ghelamco.

Źródło: www.propertynews.pl

Służewiec już nie pustoszeje. Jeden z największych obszarów biznesowych w Polsce zmienia oblicze


Warszawski Służewiec od pewnego czasu przechodzi prawdziwą metamorfozę. Firma doradcza Savills przyjrzała się dotychczasowym oraz planowanym zmianom w tym regionie oraz m.in. temu jak rozkłada się poziom pustostanów w starszych i młodszych budynkach biurowych, fali ich modernizacji dotyczącej prawie połowy biurowców, które mają co najmniej 10 lat, a także rozwojowi infrastruktury oraz rozbudowie oferty hotelowej i mieszkaniowej.

Źródło: www.propertynews.pl

Lux Med w krakowskim biurowcu

#zrodlo
Lux Med dołączył do najemców O3 Business Campus w Krakowie. Nowa placówka zajęła 2,2 tys. mkw. i już przyjmuje pacjentów.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

Biurowiec w dawnej fabryce Stoewera zyskał drugie życie

#zrodlo
Blisko 150 lat temu w budynkach na szczecińskiej dzielnicy Niebuszewo firma Stoewer uruchomiła odlewnię, w której powstawały m.in. maszyny do szycia i pracowało kilka tysięcy robotników. W ostatnich latach budynki raczej straszyły niż cieszyły, aż w końcu na ich rewitalizację zdecydowało się Modehpolmo. Fabryka II, bo tak nazywa się inwestycja dewelopera, będzie pełnić funkcje handlowo-usługowe.

Źródło: www.propertynews.pl

Postawili na skandynawskie korzenie. Zobacz wnętrza biura Natural Pharmaceuticals


Natural Pharmaceuticals to najnowszy projekt Massive Design zrealizowany w budynku Graffit na warszawskim Mokotowie. Inwestorowi zależało na tym, aby nowe biuro było przyjazne i komfortowe dla pracowników oraz pokazywało skandynawskie korzenie firmy. Projektanci posługiwali się więc możliwie najprostszymi środkami wyrazu architektonicznego stawiając na naturalną kolorystykę i kierując się w stronę prostych i funkcjonalnych rozwiązań meblowych.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertydesign.pl

Immofinanz robi kolejny krok do przejęcia Warsaw Spire


Immofinanz SP wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia wieży Warsaw Spire. To kolejny krok na drodze do finalizacji transakcji.

Tagi: UOKiK
Źródło: www.propertynews.pl

Mińska 25 zmienia właściciela


Mińska-Development, spółka z grupy Soho Development, zawarła ostateczną umowę sprzedaży prawa wieczystego użytkowania działki zlokalizowanej przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie.

Tagi: Mińsk
Źródło: www.propertynews.pl

Czy praca nomada zrewolucjonizuje sektor biurowy?


Praca w przyszłości zyska charakter nomadyczny. Będzie mogła być wykonywana z dowolnego miejsca na świecie dzięki technologii. Być może biurowce się uratują, ale większego znaczenia nabiorą alternatywne miejsca pracy. - W przestrzeni publicznej pojawią się salki konferencyjne, rezerwowane aplikacją telefoniczną przez digitalnych namadów i freelancerów – przewiduje Maciej Mikołajczyk, członek zarządu Mikomax Smart Office.

Tagi: Smart, Praca
Źródło: www.propertynews.pl

PHN rusza z budową wieżowca SKYSAWA przy Świętokrzyskiej


Wkrótce przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie powstanie wieżowiec SKYSAWA. Budowa flagowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości rozpocznie się w najbliższych dniach. Projekt ma już prawomocne pozwolenie na budowę.

Źródło: www.propertynews.pl

W Kielcach wyrosną trzy nowe biurowce


Trzy nowe biurowce powstaną wkrótce w Kielcach. Wszystkie wybudują urzędy - Narodowy Fundusz Zdrowia, Urząd Marszałkowski oraz kontrolowane przez samorząd województwa Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii - podaje echodnia.eu.

Źródło: www.propertynews.pl

Thai Wok po raz trzeci w Trójmieście

#zrodlo
Sieć restauracji Thai Wok otworzy swój nowy lokal w budynku Neon w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Będzie to jej druga placówka w Gdańsku i trzecia w Trójmieście, w którym widzi duży potencjał dalszego rozwoju. To także kolejny punkt na gastronomicznej mapie Alchemii, która liczy już kilkanaście różnych podmiotów. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.propertynews.pl

Łódź ma szansę w tym roku zwiększyć zasoby biurowe o prawie jedną piątą


Łódzkie projekty jak Fuzja, Nowe Centrum Łodzi, HI Piotrkowska, czy Monopolis pozwolą podbić pozycję miasta na biznesowej mapie Polski.

Tagi: Łódź
Źródło: www.propertynews.pl

Miastotwórcza inwestycja Echo z kamieniem węgielnym


Symboliczny kamień węgielny pod budowę Fuzji został uroczyście położony przez Hannę Zdanowską - prezydent Łodzi, Nicklasa Lindberga - prezesa Echo Investment – spółki, która jest inwestorem i deweloperem projektu. W uroczystości wzięli także udział Przemysław Łukasik oraz Łukasz Zagała - architekci Medusa Group, którzy opracowali koncepcję urbanistyczną i architektoniczną całego projektu. Projekt będzie się składał z czterech budynków mieszkaniowych z ponad 600 lokalami, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw.

Tagi: USA, Przemysł
Źródło: www.propertynews.pl

Kultowa klubokawiarnia pod nowym adresem


Pardon, To Tu, warszawska klubokawiarnia wybrała na swoją nową lokalizację budynek biurowy International Business Center należący do funduszu Deka Immobilien. W transakcji najmu właściciela obiektu reprezentowała firma doradcza Savills.

Źródło: www.propertynews.pl

Biurowa Łódź: nowe inwestycje zaburzą równowagę?


Na łódzkim rynku najmu powierzchni biurowych już od kilku lat obserwujemy stan równowagi pomiędzy popytem a podażą. Według raportu „Occupier economics: Rynek biurowy w Łodzi 1 kw. 2019 r.” firmy doradczej Cresa, zasoby powierzchni biurowej w tym mieście wzrosły o prawie 8 proc. rok do roku i na koniec I kw. 2019 r. wyniosły 471,2 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Panattoni buduje największe centrum logistycznego Carrefour Polska


Panattoni Europe wmurował kamień węgielny pod budowę największego centrum logistycznego firmy Carrefour Polska w kraju. Będzie to obiekt o charakterze BTS i powierzchni ponad 63,6 tys. mkw. Inwestycja powstaje w Rawie Mazowieckiej, a jej zakończenie zaplanowane jest na koniec 2019 roku.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Inwestorzy wciaż wierzą w Służewiec


Blisko 35 tys. mkw. wynajętych biur w I kw. 2019 roku, 3,9 tys. mieszkań oddanych do użytku w ostatnich trzech latach i ponad 600 milionów euro w transakcjach na rynku biurowym od 2015 roku - międzynarodowa agencja doradcza JLL przeanalizowała aktywność inwestorów na warszawskim Służewcu Przemysłowym.

Źródło: www.propertynews.pl

Antysmogowe chodniki przy High5ive


Wokół trzeciego i czwartego budynku kompleksu High5ive w Krakowie Skanska wybuduje 1,9 tys. mkw. chodnika z tzw. „zielonego betonu”, który czyści powietrze ze szkodliwych substancji pochodzących ze spalin samochodowych. Pierwsza część chodnika zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami