Nieruchomości  RSS
Zielone światło dla nowych biur we Wrocławiu. i2 stawia na projekt wielofunkcyjny


i2 Development wybuduje nowy kompleks we Wrocławiu. Wśród planowanych funkcji znajdują się biura.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Duża hala magazynowo-produkcyjna powstanie w Poznaniu


PKB Pekabex przygotował realizację hali magazynowo-logistyczno-produkcyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym w Poznaniu.

Tagi: Poznań
Źródło: www.propertynews.pl

Średnie miasta potrzebują białych kołnierzyków


Mają potencjał i zasoby ludzkie, brakuje im, m.in. prestiżowych lokalizacji i wysokiej jakości kształcenia. Choć miasta średniej wielkości i największe regionalne rynki biurowe w Polsce dzielą lata świetlne to w najbliższych latach ten dystans może się zmniejszyć.

Źródło: www.propertynews.pl

Operator biur serwisowanych nowym najemcą Business Garden


Firma Inoffice Group wynajęła 1668 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w kompleksie biurowym Business Garden Warszawa.

Źródło: www.propertynews.pl

Hurtowy oddział Specjał podwaja powierzchnię w Szczecinie


Grupa Kapitałowa Specjał zdecydowała się przenieść zachodniopomorski oddział do budynku 7R City Flex Szczecin, który mieści się w granicach miasta. Nowa hurtownia zajmie ponad 4,7 tys. mkw. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Tagi: Szczecin
Źródło: www.propertynews.pl

Centrum dystrybucyjne Biedronki czeka rozbudowa


Właściciel sieci Biedronka ruszy wkrótce z rozbudową centrum dystrybucyjnego w Wojniczu. Firma otrzymała już decyzję środowiskową w tej sprawie. Prace budowlane obejmą halę magazynową, część biurowo-socjalną i pomieszczenia techniczne wraz z instalacjami wewnętrznymi.

Źródło: www.propertynews.pl

EEC 2019: Kapitał lubi spokój i przewidywalność. Na jakie ułatwienia czeka nieruchomościowy biznes?


Stabilność polityczna i przewidywalność legislacyjna są kluczowe dla utrzymania poziomu aktywności inwestorów na polskim rynku nieruchomości komercyjnych i kolejnych rekordów transakcyjnych. Co zrobić, by otoczenie prawno-podatkowe w Polsce nie blokowało, a wręcz stymulowały rozwój tego sektora? Na ten temat porozmawiamy w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019 (13-15 maja, MCI i Spodek w Katowicach).

Źródło: www.propertynews.pl

W regionach powstaje 930 tys. mkw. biur

#zrodlo
Największe ośrodki regionalne w Polsce - Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin i Szczecin - dysponują już łącznie ponad 5 mln mkw. powierzchni biurowych, dzięki oddaniu do użytkowania w ostatnich tygodniach kilku nowych obiektów - wynika z danych Walter Herz.

Źródło: www.propertynews.pl

Asseco w nowym biurowcu


Asseco Poland dołączył do grona najemców Imagine, kompleksu biurowego powstającego przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi. Biura firmy zostaną umiejscowione w budynku A, zajmując w nim 1730 mkw. powierzchni.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Trzy rynki pod znakiem inwestycji

#zrodlo
Polska cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów z Azji. W Czechach rynek inwestycyjny jest zdominowany przez rodzimych kupców, a w Rumunii wolumen transakcji inwestycyjnych osiągnął w zeszłym roku poziom blisko 1 mld euro. Pomimo pewnych przeszkód stojących na drodze rozwoju prognozy dla wszystkich trzech rynków są niezwykle obiecujące.

Źródło: www.propertynews.pl

Eltek inwestuje, Panattoni zbuduje


Panattoni Europe podpisał umowę z Eltek Poland na budowę obiektu produkcyjno-magazynowego w formule build-to-own (BTO). Inwestycja o powierzchni 11,4 tys. mkw. powstanie w Bielsko-Białej, a termin jej przekazania przyszłemu właścicielowi przypada na w IV kwartał 2019 r. Za doradztwo firmie Eltek odpowiedzialne było AXI Immo.

Źródło: www.propertynews.pl

Nie będzie fuzji nieruchomościowych gigantów?


Cromwell Property Group odstąpił od decyzji zakupu udziałów RDI.

Źródło: www.propertynews.pl

Wystartowała kolejna edycja BikeDay & Rak’n’Roll


W kwietniu ruszył kolejny cykl rowerowych spotkań BikeDay & Rak’n’Roll, którego celem jest promocja zdrowego trybu życia i dojeżdżania rowerem do pracy. Organizatorem akcji jest Bike2Box - Bikethinking Organisation, która od ponad 6 lat wspiera firmy w przesiadce na rower.

Tagi: Rowery, Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Największe laboratorium wirtualnej rzeczywistości B2B najemcą... magazynu


Z zewnątrz budynek największego w Europie laboratorium wirtualnej rzeczywistości B2B nie różni się niczym od innych znajdujących się w parku logistycznym P3 Prague Horní Počernice. Jednak wewnątrz skrywa coś wyjątkowego: to magazyn, który równie dobrze może być bankiem, albo samochodem, albo nawet powierzchnią planety Mars.

Tagi: Banki
Źródło: www.propertynews.pl

EEC 2019: Biurowce nowej generacji - moda czy potrzeba?


Nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania, zielone dachy i przyjazne otoczenie. Jak tworzy się biurowce i biura XXI wieku? O tym porozmawiamy na Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Katowicach.

Źródło: www.propertynews.pl

Dantex Plaza przedłuża kolejne umowy najmu


McCANN Worldgroup oraz IPG Mediabrands światowi liderzy w branży reklamowej przedłużyli umowy najmu w budynku A kompleksu Dantex Plaza zajmując łącznie blisko 4,7 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Amerykański Infor otwiera centrum szkoleniowe we Wrocławiu. Pierwsze takie na świecie


W kwietniu br. Infor, dostawca aplikacji biznesowych działających w chmurze, uruchomił Europejskie Centrum Szkoleniowe — Infor Academy we Wrocławiu.

Źródło: www.propertynews.pl

Kolejne centrum logistyczne DHL Express z certyfikatem


Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Energetyczna rewolucja w budownictwie


Sektor budowlany nieustannie rośnie, rozwija się i ewoluuje, co kreuje ogromne zapotrzebowanie na kolejne materiały, powodując tym samym, że skala problemów środowiskowych związanych z tą branżą stale się pogłębia. Politycy, architekci, a także eksperci i decydenci branży deweloperskiej zauważają związane z tym zagrożenia i już podejmują działania, które pomogą ograniczyć szkodliwy wpływ budownictwa na środowisko. Jakie? O tym porozmawiamy na Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Katowicach.

Źródło: www.propertydesign.pl

Nowy klub fitness w Orange Office Park


Nowy klub Fitness Platinium KKF powstaje przy ul. Klimeckiego 1 w Orange Office Park. Otwarcie zaplanowane zostało na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

Tagi: Orange
Źródło: www.propertynews.pl

Poznański biurowy ogród w komplecie. Drugi etap Business Garden Poznań oddany do użytku


Najnowsze poznańskie biurowce firmy Vastint Poland otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Zespół pięciu budynków biurowo-usługowych o powierzchni 46 tys. mkw. najmu oraz wolnostojący garaż wielopoziomowy zostały wybudowane w ramach drugiego etapu Business Garden. Ambicją Vastint Poland jest uzyskanie certyfikatu LEED Platinum dla wszystkich nowych budynków kompleksu.

Tagi: Poznań, Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Buma nie zwalnia tempa w Krakowie. Nowe biurowce na starcie


Grupa Buma realizuje trzy kolejne budynki o powierzchni 37 tys. mkw. na terenie kompleksu biurowego Dot Office.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

100 tys. mkw. innowacji, czyli „Integral” w obiektach Cavatina

#zrodlo
Ponad 100 tys. mkw. obejmie najnowszy projekt lidera polskiej branży nieruchomości komercyjnych Cavatina Holding S.A. Deweloper wdroży dedykowaną aplikację umożliwiającą nie tylko kompleksowe zarządzanie budynkiem, ale również przestrzenią i pracą pracowników. Z innowacji skorzysta ponad 15 tys. osób we flagowych inwestycjach na terenie Warszawy, Wrocławia i Katowic. Za wdrożenie odpowiedzialne będzie Zonifero z Grupy Kapitałowej TenderHut.

Źródło: www.propertynews.pl

Budowa biurowca we Włocławku przyspiesza


Biurowiec Geodezji we Włocławku zostanie oddany do użytku wcześnie o trzy miesiące - podaje nwloclawek.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Złote łuki w biznesowym centrum Warszawy

#zrodlo
W budowanym na warszawskiej Woli kompleksie wieżowców The Warsaw HUB powstanie restauracja McDonald’s. Będzie to pierwszy lokal tej sieci w nowym centrum biznesowym Warszawy.

Źródło: www.propertynews.pl

ABSL przeciwne zniesieniu limitu składek na ubezpieczenia społeczne

#zrodlo
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych po raz kolejny zwraca uwagę na szereg negatywnych skutków, które przyniesie zniesienie limitu składek na ubezpieczenia społeczne. Wśród nich jest obniżenie konkurencyjności Polski i polskiego rynku pracy, powiększanie się luki wykwalifikowanych pracowników, która już dziś jest poważnym wyzwaniem dla pracodawców oraz w konsekwencji utrata wysokiej jakości i wartości inwestycji w naszym kraju.

Źródło: www.propertynews.pl

Szybciej i łatwiej na biurowy Służew. Marynarska - otwarta


Na tę wiadomość czekało tysiące pracowników zagłębia biurowego na warszawskim Służewcu. Od czwartkowego wieczoru kierowcy będą jeździć obiema poszerzonymi nitkami ulicy Marynarskiej.

Źródło: www.propertynews.pl

Platforma dla artystów najemcą Hillwood Marki I


Cushman & Wakefield reprezentowała Displate w transakcji najmu powierzchni magazynowo-biurowej o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. w parku magazynowym Hillwood Marki I pod Warszawą.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

Puls Rynku Nieruchomości – Kwiecień 2019

#zrodlo

Po bardzo dobrym dla banków pod względem sprzedaży kredytów 2018 roku, przyszedł czas podsumowań i prognoz na 2019. W I kw. 2019 zgodnie z przewidywaniami widać spadek ilości udzielanych kredytów przez banki. Możemy także zaobserwować zaostrzenie...

Tagi: Banki
Źródło: inwestycje.pl

Łódzki kompleks GTC z certyfikatem

#zrodlo
University Business Park zlokalizowany przy ul. Wólczańskiej w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM In-Use dla obydwu budynków A i B wchodzących w skład kompleksu.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami