Nieruchomości  RSS
WeWork w 2018 roku stracił 1,6 mld dol.


WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, firma wyceniana obecnie na 47 mld dol. upubliczniła po raz pierwszy swoje dokumenty na potrzeby pierwszej oferty publicznej. W swoim zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, spółka-matka WeWork, czyli The We Company, ujawniła miliardy strat, rozległy zbiór umów najmu i rosnące przychody – podaje Business Insider.

Źródło: www.propertynews.pl

Design coworku jak elitarne lobby hotelowe. Czy Business Link Astoria wygra w konkursie Prime Property Prize?


Warszawski Business Link Astoria stanowi przykład harmonii między pięknym designem a utylitarnością wymaganą od biura klasy premium. Projekt wnętrz autorstwa pracowni architektury i urbanistyki FBT oraz Fruit Orchard został zainspirowany elitarnym lobby hotelowym. Czy koncept zgarnie nagrodę w konkursie Prime Property Prize w kategorii "Coworking"?

Źródło: www.propertydesign.pl

Immofinanz wdraża „mixed use” dla Empark oraz sprzedaje grunty Echo Investment


Po kupnie wieży Warsaw Spire, Immofinanz stawia kolejny znaczący krok w celu optymalizacji portfela biurowego w Warszawie. Inwestor opracował dla swojego kompleksu biurowego EMPARK z łącznie 117.tys. mkw. pod wynajem, nową, wielofunkcyjną koncepcję, mającą na celu zaspokojenie rosnącego popytu na nieruchomości mieszkaniowe na terenie Służewca Przemysłowego. Firma planuje skoncentrować się na zarządzaniu i dalszym usprawnianiu czterech budynków biurowych EMPARK-u, które pozostaną w jego portfelu, a część przeznaczona na przyszłe mieszkania zostanie sprzedana polskiemu deweloperowi, Echo Investment.

Źródło: www.propertynews.pl

36 mln euro za drugi biurowiec. Skanska sprzedaje Nowy Rynek

#zrodlo
Skanska sprzedała drugi budynek z kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu firmie Corum Asset Management za 36 mln euro – poinformował lokalny portal epoznan.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Co stało się z mitem coworkingu?

#zrodlo
Coworking rośnie w siłę. Za 5-7 lat elastyczne przestrzenie biurowe zajmą około 25-30 proc. całej podaży nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Czy po drodze nie nastąpi tąpnięcie? O elastycznych powierzchniach pracy porozmawiamy podczas tegorocznej edycji Property Forum. Na wydarzenie zaprasza Maciej K. Król, szef sprzedaży i standardu obsługi klienta Business Link.

Źródło: www.propertydesign.pl

Wygrają wizjonerzy


Poprzeczka na rynku nieruchomości komercyjnych idzie do góry – klienci chcą wyżej, lepiej, ciekawiej, nowocześniej. W czasach hossy, z którą mamy obecnie do czynienia, sprzedaje się niemal każdy projekt. Hossa jednak nie trwa wiecznie. Kto zostanie na placu boju, kiedy rynek wyhamuje?

Tagi: Niemcy
Źródło: www.propertynews.pl

PropTech Festival 2019: Zagłosuj na najlepsze technologie dla nieruchomości!


PropTech Festival 2019, wydarzenie towarzyszące Property Forum 2019, wkroczyło w kolejny etap. Przedstawiamy TOP 15 innowacyjnych rozwiązania i technologii dla nieruchomości, wyselekcjonowanych z kilkudziesięciu zgłoszeń, które napłynęły do organizatora plebiscytu - Grupy PTWP, wydawcy PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl. Zapraszamy do głosowania!

Źródło: www.propertynews.pl

Czynsze rosną, koniunktura się schładza


W drugim kwartale czynsze w sektorze nieruchomości logistycznych w Europie znacząco wzrosły przy silnym popycie ze strony inwestorów, co spowodowało spadek stóp kapitalizacji o 2 punkty bazowe. Natomiast stopy kapitalizacji na europejskich rynkach nieruchomości biurowych i handlowych pozostały na dotychczasowym poziomie – wynika z najnowszego raportu „DNA of Real Estate Q2 2019", opracowanego przez Cushman & Wakefield.

Tagi: NATO, Czynsze
Źródło: www.propertynews.pl

Kujawsko-pomorskie – Panattoni Europe lubi ten region


Panattoni Europe docenia potencjał rozwojowy regionu kujawsko-pomorskiego i tworzy kolejny park logistyczny– Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 40 tys. mkw. położona jest zaledwie 3 km od obwodnicy miasta, od którego centrum dzieli ją 5,3 km. Budowa nowego parku rozpocznie się we wrześniu, zaś pierwszy najemcy będą mogli się do niej wprowadzić w I kwartale 2020 r.

Źródło: www.propertynews.pl

Jeden z największych i najbardziej zielonych biurowców w Krakowie. Tischnera Office walczy o Prime Property Prize 2019

#zrodlo
Powierzchnia całego biurowca wyniesie blisko 34 tys. mkw. Tym samym Tischnera Office będzie jednym z największych budynków biurowych w Krakowie. Spośród krakowskich biurowców wyróżni go też wyjątkowe podejście do terenów zielonych, których łączna powierzchnia stanowić będzie aż 2,6 tys. mkw., pozycjonując projekt jako jeden z najbardziej zielonych obiektów w mieście. Inwestycja firmy Cavatina walczy o nagrodę w konkursie Prime Property Prize 2019 w kategorii: Inwestycja Roku Rynku Powierzchni Biurowych.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertydesign.pl

Hub Centralny, czyli połączmy w końcu metro z Dworcem Centralnym

#zrodlo
Chyba nikogo w Warszawie nie dziwi widok dziesiątek osób ciągnących walizki na kółkach lub niosących potężny bagaż wzdłuż Alei Jerozolimskich na wysokości Pałacu Kultury i Nauki z jednej strony, oraz jednej z ostatnich w Warszawie pierzei przedwojennych kamienic, z hotelem Polonia Palace na czele, po drugiej stronie. Zaniedbany teren nad kolejowym tunelem średnicowym to jeden z najważniejszych pieszych szlaków komunikacyjnych w stolicy. Jest to bowiem łącznik pomiędzy Dworcem Centralnym oraz stacją metra Centrum. Łącznik, niestety, prowizoryczny jak cała zabudowa otoczenia wspomnianego już Pałacu Kultury i Nauki.  Pomimo faktu, iż istniejące obecnie linie metra dojeżdżają praktycznie pod sam główny miejski dworzec kolejowy (stacje Centrum oraz Rondo ONZ), to Warszawa jest jednym z unikalnych miast na świecie, w których…  metro nie jest bezpośrednio połączone ze stacją centralną. Na dobrym połączenie komunikacyjnym zyskałyby biurowce zlokalizowane przy Dworcu.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak obniżyć czynsz za magazyn?

#zrodlo
Rynek magazynowy w Polsce daje duże możliwości wyboru odpowiedniej powierzchni magazynowej do wynajęcia, a możliwe do uzyskania czynsze najmu wciąż należą do najniższych w Europie. Aby uzyskać optymalny dla naszej firmy czynsz, należy pamiętać jednak o kilku ważnych aspektach.

Tagi: Firmy, Czynsze
Źródło: www.propertynews.pl

Czy nabywcy inwestycyjni odpływają z rynku mieszkaniowegoCzy na rynku nowych mieszkań słabnie popyt inwestycyjny? Czy zmniejsza się liczba nabywców zainteresowanych zakupem nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem? Dlaczego? Sondę przygotował serwis nieruchomości Dompress.pl

Źródło: inwestycje.pl

Tak samo trudno jest kupić "M" jak 15 lat temuOstatnio dostępność cenowa mieszkań zaczęła spadać. Sprawdzamy, jak sytuacja wyglądała przez minione 15 lat. Jedna z niedawnych analiz portalu RynekPierwotny.pl potwierdza, że ostatnio tempo wzrostów cen mieszkań w metropoliach wyprzedziło podwyżki...

Źródło: inwestycje.pl

Biurko zamiast biura - już 25 tys. biurek dostepnych na pow. elastycznych


W ciągu ostatniej dekady w Polsce przybyło ponad 180 tys. mkw. powierzchni biurowej pod wynajem elastyczny i wedle prognoz ekspertów CBRE nic nie wskazuje na to aby ten trend osłabł w kolejnych pięciu latach. Jest to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na elastyczne formy wynajmu biura wśród korporacji, bardziej różnorodne formy zatrudnienia, nowe generacje wchodzące na rynek pracy oraz rozwój technologii. Coworking to bez wątpienia jedna z największych rewolucji w podejściu do miejsca pracy od czasów odejścia od indywidualnych gabinetów na rzecz przestrzeni typu open space.

Źródło: www.propertynews.pl

Wola Retro gotowa. Pierwszym najemcą będzie jej wykonawca – Grupa Budimex


Warszawski biurowiec Wola Retro uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jednym z pierwszych najemców, który wprowadzi się do budynku będzie jego główny wykonawca – Grupa Budimex. Siedziba firmy zajmie biura o powierzchni ponad 7500 mkw.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Czy Brama Miasta okaże się najciekawszym budynkiem biurowym na polskim rynku?

#zrodlo
Inwestycja Brama Miasta znajduje się przy ul. Kilińskiego 66 w Nowym Centrum Łodzi. Mocno wpisuje się w krajobraz Łodzi i jest charakterystycznym punktem na planie miasta. Inwestycja firma Skanska projektu Medusa Group walczy o nagrodę w konkursie Prime Property Prize 2019 w kategorii: Inwestycja Roku Rynku Powierzchni Biurowych.

Tagi: USA
Źródło: www.propertydesign.pl

Polska siódmym rynkiem magazynowym w UE


Całkowite zasoby magazynowe w Polsce sięgnęły 16,9 mln mkw. Popyt brutto w I półroczu tego roku przekroczył 1,6 mln mkw., do użytku oddano ponad 1,1 mln mkw. nowej powierzchni, a w budowie pozostaje 2,2 mln mkw –firma doradcza JLL podsumowała sytuację na rynku powierzchni magazynowych w Polsce na koniec I półrocza 2019.

Źródło: www.propertynews.pl

Skysawa przechodzi testy aerodynamiczne


Polski Holding Nieruchomości we współpracy z Politechniką Warszawską przeprowadził testy w tunelu aerodynamicznym dla swojej najważniejszej inwestycji - Skysawa. Wyniki analizy wiatrowej pozwolą zoptymalizować konstrukcję i materiały użyte przy realizacji kompleksu, a tym samym zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkowników budynków, jak i okolicznych mieszkańców.

Źródło: www.propertynews.pl

Polska zostawia w tyle kraje Europy Środkowo-Wschodniej


W polskie nieruchomości komercyjne w pierwszym półroczu 2019 zainwestowano aż 2,76 mld euro. To najwięcej w Europie Środkowo-Wschodniej wskazuje CBRE. Na drugim miejscu znalazły się Czechy, w których zainwestowano 1,6 mld euro, a trzecie miejsce zajęły Węgry z 0,43 mld euro inwestycji. Na polski rynek najwięcej kapitału napłynęło z Azji, następnie z Europy Zachodniej i Afryki.

Źródło: www.propertynews.pl

Biurowce jak tiramisu. Czy Silesia Business Park zgarnie Prime Property Prize 2019?

#zrodlo
Silesia Business Park tworzy otwartą przestrzeń, która stała się landmarkiem i ważnym punktem na mapie biznesowej Katowic. Budynek SBP D ma 12 kondygnacji z charakterystyczną elewacją, przez co nieoficjalnie cały kompleks został nazwany „tiramisu”. Projekt, wykonany przez pracownię medusa group, walczy o nagrodę w konkursie Prime Property Prize 2019 w kategorii "Architektura".

Tagi: USA
Źródło: www.propertydesign.pl

Gorący sierpień na rynku biurowym w Krakowie


UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park realizowanych przez Inter-Bud w ramach projektu Fabryczna City – omnifunkcyjnej inwestycji, która powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie. Umowa najmu pomiędzy UBS a krakowskim deweloperem na przeszło 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa i dotychczas największa transakcja w 2019 roku.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowe biuro Unidevelopment od Tetris


Biuro ma dawać poczucie komfortu i pozytywnie nastrajać. W siedzibie firmy Unidevelopment zapraszający charakter wnętrzom nadaje wprowadzona tam naturalna, relaksująca zieleń. Tétris opracował koncepcję, zaprojektował i wykonał prace na pow. 2,2 tys. mkw.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertydesign.pl

Mobilna tężnia w mokotowskim Emparku


Immofinanz, właściciel Emparku udostępnił pracownikom i okolicznym mieszkańcom pierwszą w Polsce mobilną wersję tężni solankowej. Projekt ten wpisuje się w strategię marketingową firmy oraz trend związany z rozwojem wellness dla sektora nieruchomości komercyjnych. Tężnia Zdrój jest realizowana we współpracy z firmą HealthDesk.

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

Kiedy gospodarka obiegu zamkniętego naprawdę wkroczy do segmentu budownictwa i nieruchomości?


Kiedy gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) naprawdę wkroczy do segmentu budownictwa i nieruchomości? Kto najszybciej wdroży ten rozwijający się trend gospodarczy – firmy dostarczające materiały, czy sami deweloperzy? Jakie korzyści niesie za sobą circular economy? Jakie są wyzwania i bariery prawne oraz organizacyjne w szybkim wdrożeniu zasad GOZ w Polsce? O tym będziemy rozmawiać podczas Property Forum 2019. Maciej Kiepal, kierownik sprzedaży, Armstrong Building Products, zaprasza na konferencję.

Źródło: www.propertydesign.pl

Skepp śmiga po Europie, a w Polsce właśnie podpisuje pierwsze kontrakty

#zrodlo
Skepp – stworzona w Holandii i działająca w siedmiu krajach Europy platforma wynajmu przestrzeni elastycznych wkroczyła do Polski. - Po trzech miesiącach mamy 40 biurowców. Umowy o współpracy dotyczące kolejnych 50 budynków są gotowe do podpisu. Pod koniec roku rozszerzymy ofertę do 250 obiektów w trzech głównych miastach. Pracujemy na arenie międzynarodowej dla IWG, WeWork i Mindspace. Będziemy także współpracować z grupą Cavatina Holding – wylicza Joost Lansink, CEO Skepp.

Źródło: www.propertynews.pl

Wkrótce ruszy budowa największej inwestycji biznesowej Trójmiasta

#zrodlo
Nowe biznesowo-usługowe centrum Trójmiasta, przyjazne środowisku i z wyjątkową architekturą – rusza projekt zakrojony na niespotykaną do tej pory skalę. Siedem wielkopowierzchniowych budynków o przeznaczeniu biurowym - z funkcjami usługowymi, rekreacyjnymi i gastronomicznymi - powstanie naprzeciwko Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To największa inwestycja biznesowa Trójmiasta w ostatnich latach.Jeszcze w piątek zostanie rozpisany przetarg na budowę pierwszego budynku, o nazwie Alpha - poinformował na konferencji prasowej prezes portu Tomasz Kloskowski. Budowa potrwa od 10 do 15 lat.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.propertynews.pl

Biuro Cavatina Holding docenione! Czy zdobędzie główną nagrodę w Prime Property Prize 2019?


Nowa siedziba Cavatina Holding mieści się w krakowskim kompleksie Equal Business Park. Za projektem wnętrz stoi wewnętrzny zespół fit-out dewelopera. Design biura został doceniony w konkursie Prime Property Prize 2019 w kategorii "Przestrzeń Komercyjna".

Źródło: www.propertydesign.pl

Tanich mieszkań jak na lekarstwo

#zrodlo

Parametry mieszkań nabywanych w Warszawie znacznie różnią się od tych kupowanych w innych dużych miastach Polski. Jednak w każdej lokalizacji ciężko jest znaleźć mieszkanie w okazyjnej cenie.

Źródło: inwestycje.pl

Nowy najemca Oxygen Park


Nowym najemcą kompleksu Oxygen Park został jeden z największych na polskim rynku operatorów branży spożywczej. Już w lipcu firma zajmie całe piętro o powierzchni 1620 mkw. 

Tagi: Firmy
Źródło: www.propertynews.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami