Internet i Komputery  RSS
Czemu branża e-commerce powinna zwrócić uwagę na zarządzanie ruchem sieciowym?


Większość polskich firm zaniedbuje kwestię zarządzania ruchem sieciowym lub zajmuje się nim samodzielnie w minimalnym zakresie. Tymczasem, jak pokazują doświadczenia rynku e-commerce, większe zaangażowanie w administrowanie siecią może nie tylko przynieść więcej zysków, ale i zapobiec dotkliwym stratom.

Źródło: di.com.pl

Nie ograniczaj się, skoro możesz grać wszędzie


Świat gracza nie musi się ograniczać do czterech ścian. Na rynku dostępnych jest coraz więcej gamingowych laptopów, które posiadają wiele zaawansowanych funkcji, podobnych do tych w tradycyjnych komputerach stacjonarnych. Grający zyskali nowy przywilej – wolność grania w kawiarni, w pracy, w parku lub na wakacjach… jednym słowem: wszędzie.

Źródło: di.com.pl

Czy europejski rynek cyfrowy jest na pewno jednolity?

#zrodlo
Obecnie czas tradycyjnej gospodarki się kończy. Weszliśmy w okres czwartej rewolucji przemysłowej. Świadomi tego europejscy politycy starają się wdrażać taką strategię, która pozwoliłaby mieszkańcom starego kontynentu stać się jej beneficjentami. Czy im się to udaje?

Tagi: Przemysł
Źródło: di.com.pl

Od maja papierosy obejmie znacznie czujniejsza kontrola

#zrodlo
Dyrektywa tytoniowa UE Track&Trace wchodzi w życie 19 maja, a to oznacza, że przedsiębiorcy mają już naprawdę niewiele czasu, żeby sprawdzić, czy dysponują infrastrukturą, która pozwoli im sprostać nowym wymaganiom. Specjalistyczne oprogramowanie może im pomóc w dostosowaniu się do nowego prawa.

Źródło: di.com.pl

Uber przeszkoli kierowców


Uber wprowadza Kodeks Postępowania Partnerów, czyli dokument regulujący współpracę między firmą a jej partnerami flotowymi. Kodeks obliguje wszystkich partnerów do przestrzegania przepisów polskiego prawa, a także respektowania innych reguł wymienionych przez markę. Inną zmianą jest wprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla kierowców.

Źródło: di.com.pl

Pozbądź się "zespołowych" haseł! Ich odgadnięcie to dla speca łatwizna

#zrodlo
Jak wynika z analiz National Cyber ​​Security Center, do najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników haseł należą kombinacje: „123456”, „qwerty” oraz „password”. Na szczycie listy znalazły się również nazwy popularnych zespołów rockowych i metalowych takich jak Blink 182, Metallica, czy Slipknot. Eksperci ostrzegają przed korzystaniem ze słabych haseł oraz przypominają, w jaki sposób generować oraz chronić dane logowania.

Źródło: di.com.pl

Co zrobić ze starym autem, żeby uniknąć kary za brak OC?

#zrodlo
Nieubezpieczony samochód może okazać się źródłem sporych problemów. Jak ich uniknąć?

Źródło: di.com.pl

Test Renault Megane GT Line TCe 160 - na co zwracać uwagę przy kupnie auta

#zrodlo
Francuskie samochody są w Polsce bardzo popularne ze względu na swój wygląd i niezawodność. Poza tym sprawdzają się w wielu przypadkach, czyli zarówno dla fanów szybkich aut, jak i rodzin z dziećmi. Jednak bardziej można się o tym dzięki testom poszczególnych modeli na stronie francuskie.pl. Szczególnie przyjrzyjmy się Renault Megane GT Line TCe 160.

Źródło: di.com.pl

Twórcy aplikacji, zwiększającej szanse w walce z alkoholizmem, pozyskali wielomilionowe wsparcie


Polski startup Addictions.ai – właściciel aplikacji mobilnej AlkyRecovery wspierającej walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich – pozyskał dofinansowanie z NCBR w wysokości 5 852 108 zł. Wkrótce ruszą prace badawczo-rozwojowe, efektem których będzie wdrożenie zaawansowanych algorytmów AI oraz uczenia maszynowego w dedykowanej aplikacji.

Tagi: Alkohol
Źródło: di.com.pl

Szukasz pracy? Skorzystaj z nowego darmowego Kreatora CV


CV to wizytówka kandydata. Stanowi ono zazwyczaj pierwsze i jedyne źródło informacji o potencjalnym pracowniku, jakim dysponuje rekruter. Dobrze przygotowany życiorys może zdecydować o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc przed jego rozesłaniem skorzystać z nowego Kreatora CV.

Źródło: di.com.pl

Od startupu do lidera nowoczesnej edukacji

#zrodlo
To opowieść o ludziach, którzy utknęli na życiowej mieliźnie, ale postanowili dać sobie drugą szansę i… nauczyć się kodowania. Twórca polskiej szkoły programowania online przybliżył nam ideę, która nieźle namieszała w edukacji i zaczęła zmieniać rynek pracy.

Źródło: di.com.pl

Powstała pierwsza na świecie platforma usług prawnych oparta na gospodarce współdzielenia


Każdy, kto potrzebuje pomocy prawnej w Estonii, może już korzystać z nowej platformy usług prawnych opartej na zasadach gospodarki współdzielenia. Jest to pierwsza tego typu platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję, która łączy ze sobą ludzi potrzebujących pomocy prawnej z odpowiednimi prawnikami.

Tagi: Intel
Źródło: di.com.pl

Nowy Huawei P30 i P30 Pro – czym się różnią?

#zrodlo
Od premiery pierwszego modelu z serii P, jakim był P9, smartfony Huawei dały się poznać jako telefony, które zasługują na szczególną uwagę. Z premierą każdego kolejnego modelu, producent wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązania techniczne, które sprawiają, że smartfony należy zaliczyć do telefonów z górnej półki. Niebawem premiera Huawei P20 i P20 Pro. Jakimi funkcjonalnościami, tym razem, producenci zaskoczą użytkowników?

Źródło: di.com.pl

Funkcja cron – sposób na cykliczne uruchamianie zadań na serwerze


Porządkowanie baz danych, czyszczenie katalogów sesji czy inne działania administracyjne – na serwerze wykonuje się wiele rutynowych, powtarzalnych operacji. Zamiast tracić czas i każdorazowo zajmować się nimi ręcznie, można skorzystać ze specjalnej funkcji cron. Na czym ona polega i jak jej używać?

Tagi: Serwery
Źródło: di.com.pl

Majowa aktualizacja dla Windows 10 z mniejszą ilością „śmieci”Majowa aktualizacja dla oprogramowania Microsoftu ma zmniejszyć ilość preinstalowanego oprogramowania. Użytkownicy będą mogli także swobodniej zarządzać wbudowanymi w system aplikacjami.

Źródło: nt.interia.pl

Bezprzewodowe lekarstwo na spadki energii


Ładowanie bezprzewodowe nie jest magią, a podstawy jego działa sięgają XIX wieku. Dowiedz się, na czym polega proces doenergetyzowania smartfona bez użycia kabla i jakie są jego zalety.

Źródło: di.com.pl

Domeny .pl bezpieczniejsze


Rejestr domeny .pl w NASK wprowadził nową usługę - .pl Registry Lock - zwiększającą bezpieczeństwo domen internetowych. Usługa ta zapewnia dodatkową ochronę przed nieautoryzowanymi bądź przypadkowymi zmianami administracyjnymi domeny, próbą jej usunięcia lub przejęcia, np. w wyniku cyberataku, błędu lub nieuprawnionego działania strony trzeciej.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Do inteligentnego fotografowania wystarczy smartfon


Minęły czasy, gdy w daleką lub nieco bliższą podróż brało się ze sobą opasłą lustrzankę ze statywem. Dzisiaj do wykonania dobrej jakości fotografii wystarczy smartfon, coraz lepiej wspomagany sztuczną inteligencją.

Źródło: di.com.pl

4 kroki, które pozwolą internaucie poczuć się bezpieczniej


Obecnie media cały czas informują o szeregu uchybień i cyberataków, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów – udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się przed nimi obronić?

Źródło: di.com.pl

Co pomoże zminimalizować ryzyka fuzji i przejęć?


Łączenie dwóch podmiotów gospodarczych jest często trudnym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę: od struktury, przez zespół aż po narzędzia czy różnice kulturowe. Wnikliwy proces due diligence jest niezbędny do zrozumienia, jak działają wszystkie elementy organizacji i jak ze sobą współpracują. Niestety, rygor stosowany w procesach tego typu nie zawsze jest stosowany w obszarze cyberochrony.

Źródło: di.com.pl

Klient, który ma możliwość wyszukania produktu, klientem kupującym


Klienci, którzy korzystają z opcji wyszukiwania w sklepie internetowym, kończą swoją wizytę zakupem znacznie częściej od pozostałych. Dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania, kupujących może być jeszcze więcej.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Na NewConnect pojawi się nowa spółka gamingowa


Giełdowa spółka – EastSideCapital SA ogłasza zmianę strategii pod nową nazwą – Falcon Games SA. Spółka rozpocznie działalność na rynku gamingowym. W pierwszej kolejności chce skoncentrować się na współprodukcji i produkcji tytułów przeznaczonych na komputery stacjonarne oraz działalności w branży wydawniczej.

Tagi: Komputery
Źródło: di.com.pl

Carsharing w stolicy coraz mocniejszy


Na stołecznych ulicach pojawi się kolejnych 500 samochodów elektrycznych. Będą to pojazdy i3, z a dostarczą je innogy i BMW Inchcape.

Źródło: di.com.pl

Skąd tak niepochlebne zdanie o polskim handlowcu?


Klienci nie mają wątpliwości – najważniejszą cechą dostawcy produktów i usług jest rzetelność oraz dotrzymywanie terminów. Problem z rzetelnością dostrzega zaledwie co piąta handlująca firma, przypisując mu znacznie niższy priorytet, niż robią to klienci – wynika z raportu „Co się naprawdę liczy w sprzedaży B2B”. Jak podkreślają eksperci ta rozbieżność jest efektem opierania swoich działań na intuicji zamiast na obiektywnych danych.

Tagi: Firmy, Znaczki
Źródło: di.com.pl

Microsoft rezygnuje z funkcji Sets dla Windows 10Microsoft rezygnuje z funkcji, która była zapowiadana od dłuższego czasu. Sets nie trafią do kolejnego uaktualnienia dla systemu Windows 10.

Źródło: nt.interia.pl

Na Dzień Ziemi (22 kwietnia) co nieco o zżeraniu energii przez technologie cyfrowe

#zrodlo
Nie drukujemy wiadomości e-mail, czytamy e-booki i e-gazety zamiast wydań papierowych, popieramy akcje prośrodowiskowe w mediach społecznościowych, korzystamy z energooszczędnych urządzeń mobilnych i oszczędnościowego trybu pracy, nie zostawiamy ładowarki w gniazdku. Ale nasze bycie eko zmniejszamy przez samo korzystanie z technologii cyfrowych.

Źródło: di.com.pl

Pomóż dziecku, które doświadcza przemocy


Nastolatki, które doświadczają przemocy w internecie, często są osamotnione - co trzeci z nich nikomu o tym nie powiedział i nie poprosił o pomoc. Co jako rodzice możemy zrobić z tym wnioskiem z badania NASK Nastolatki 3.0?

Źródło: di.com.pl

3 zmiany w PIT zapowiadane przez rząd

#zrodlo
Według zapowiedzi rządzących w 2020 roku miałyby wejść w życie znaczące zmiany w PIT. Dotyczą one obniżenia pierwszego progu podatkowego do 17%, zerowego PIT dla osób do 26 roku życia oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodu dla pracowników. Projekt ustawy zmieniającej ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni trafić do konsultacji.

Źródło: di.com.pl

Kto lubi "widełki" w ogłoszeniach o pracę?


Trend publikowania informacji o wynagrodzeniu w ogłoszeniach o pracę od lat jest standardem w wielu krajach zachodnich. W naszym kraju jego stosowanie w praktyce raczkuje, ale ze strony polityków, jak i organizacji związanych z rynkiem pracy pojawia się coraz większy nacisk na wprowadzenie takiego obowiązku.

Źródło: di.com.pl

6 rad jak szybko i bezpiecznie nauczyć się korzystania z drona

#zrodlo
Latanie dronem jest ekscytujące i może być świetną zabawą. Dron może stać się też zaawansowanym narzędziem pracy. Jednak konsekwencje niewłaściwego użytkowania sprzętu mogą być dotkliwe. Niefortunny błąd może prowadzić do zniszczenia lub utraty narzędzia. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do lotu, by wiedzieć czego się spodziewać oraz jak zachować się w określonych sytuacjach.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami