Internet i Komputery  RSS
Rodzaje namiotów eventowych (reklama)


Trudno wyobrazić sobie event bez namiotów reklamowych, nawet jeżeli cała impreza odbywa się w zamkniętej hali. Okazuje się bowiem, że namioty przy tego typu okazjach nie pełnią wyłącznie roli ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ich głównym zadaniem jest promocja danej marki lub firmy. Warto zatem poznać rodzaje namiotów, jakie są wykorzystywane podczas eventów.

Źródło: di.com.pl

W Nowym Roku ograniczymy czas korzystania z internetu i bardziej będziemy strzegli swojej prywatności online

#zrodlo
2019 rok nie był najłatwiejszy dla naszych prywatnych danych. Wzrost odnotowały przypadki kradzieży haseł (o 60% w porównaniu z 2018 r.) oraz danych uwierzytelniających logowanie, w szczególności tych dotyczących stron pornograficznych oraz innych zasobów przeznaczonych dla dorosłych (wzrost o ponad 100%). Pewnie dlatego wśród noworocznych postanowień na 2020 r. na popularności zyskały cyfrowe postanowienia.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Cyberszantaż: jak uchronić dane przed dostaniem się w niepowołane ręce


W filmie Okup z 1996 Tom Mullen (Mel Gibson) stojąc na czele zespołu agentów FBI bohatersko ratuje swojego syna ze szponów złoczyńcy. Podczas gdy film ten, jak wiele innych, tonie w obrazach stosów banknotów równo ułożonych w eleganckich walizkach i widowiskowych strzelanin, strategia współczesnych kryminalistów rozwinęła się w kierunku szantażowania firm poprzez przejęcie ich danych.

Tagi: Filmy, Firmy, FBI
Źródło: di.com.pl

Czym jest cyberstalking i jak się przed nim chronić?


Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, co dwunasty Polak był lub jest ofiarą stalkingu czyli nękania. Odmianą tradycyjnego stalkingu jest cyberstalking - inaczej nazywany uporczywym nękaniem osoby za pomocą rozmów telefonicznych, SMS-ów, e-maili czy listów, któremu towarzyszą groźby i agresywne zachowania, śledzenie, obserwowanie, podglądanie, wywołujące u ofiary negatywne emocje, od strachu po skrępowanie. Cyberstalking jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Za przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Może również zostać orzeczony zakaz zbliżania się.

Tagi: Badania, SMS
Źródło: di.com.pl

Naruszenie dóbr osobistych w Internecie - w którym sądzie szukać ochrony


Zjawisko naruszenia dóbr osobistych w Internecie jest dość powszechne. Często jedynym rozwiązaniem, aby usunąć skutki takich naruszeń lub zapobiec dalszym naruszeń jest złożenie pozwu do sądu powszechnego o ochronę dóbr osobistych. Pytanie tylko do jakiego sądu taki pozew należy wnieść? Wprowadzenie do Kodeksu postępowania cywilnego nowego przepisu rozszerza możliwości w tej kwestii.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Błąd w Uniksie, który może doprowadzić do wielkich problemówNa początku roku niektóre drukarki oraz kasy fiskalne nie były w stanie wystawić paragonów z właściwą datą. Sprawcą zamieszania był "błąd zegara". Oprócz utrudnień w sprzedaży, błąd nie stanowił większego problemu. Jednak systemy informatyczne i maszyny, z których korzystamy każdego dnia, mają wady wynikające z niemożliwości przewidzenia każdego scenariusza ich użytkowania. Największym problemem, z jakim będzie musiała zmierzyć się branża IT, jest kwestia systemów opartych na Uniksie.

Tagi: Fiskus
Źródło: nt.interia.pl

Dell prezentuje nowe modele laptopów z serii Latitude i XPS

#zrodlo

Marka Dell zaprezentowała najnowsze modele laptopów Latitude i XPS. Urządzenia wykorzystują sztuczną inteligencję, są gotowe na łączność 5G oraz wyróżniają się oryginalnym wzornictwem.

Tagi: Intel
Źródło: nt.interia.pl

Program do fakturowania – wygoda i bezpieczeństwo


W Polsce, podobnie jak w większości państw, obrót pomiędzy firmami dokumentuje się przy pomocy faktur. Ponadto obowiązkiem każdego przedsiębiorcy wynikającym z prawa podatkowego jest ewidencjonowanie przychodów w celu ich opodatkowania na podstawie wystawionych faktur, rachunków lub utrwalonych przy pomocy urządzeń elektronicznych, takich jak kasy lub drukarki fiskalne. Współcześnie ręczne wystawianie faktur odeszło do lamusa, a arkusz kalkulacyjny z powrotem gra bardziej analityczną rolę. Powszechną praktyką stało się wykorzystywanie zaawansowanych systemów służących do zarządzania sprzedażą, których jedną z funkcji jest oprogramowanie do fakturowania. W artykule przeczytasz, w jakie funkcje powinien być wyposażony dobry program do faktur, a także czy tradycyjne oprogramowanie jest w stanie sprostać wymogom stawianym przez Ministerstwo Finansów. Dowiesz się również, co wpływa na intuicyjność systemu i bezpieczeństwo przechowywanych w nim danych.

Źródło: di.com.pl

10 postanowień noworocznych nt. bezpieczeństwa w sieci na 2020 rok


Wchodząc w 2020 rok zastanawiamy się nad tym, jakie cele i plany mamy postawić sobie w kolejnym roku. Refleksja powinna dotyczyć nie tylko naszych postanowień, ale również zachowań w sieci. Internet bowiem jest świetnym narzędziem do pracy, rozrywki, ale również miejscem, w którym pojawiają się zagrożenia naruszające naszą prywatność oraz prowadzące nawet do kradzieży naszych oszczędności. Kamil Sadkowski, starszy analityk zagrożeń w ESET radzi, jak zachować bezpieczeństwo w sieci w 2020 roku.

Źródło: di.com.pl

W jaki sposób program Horyzont 2020 pomógł polskim firmom? - case study BCAST

#zrodlo
Przed nami ostatnie tury naborów horyzontalnych aplikacji. W związku z tym warto już teraz przyjrzeć się, jaki wpływ na działalność beneficjentów dofinansowania miały otrzymane fundusze i co udało się dzięki nim osiągnąć. Jest to o tyle ważne, że już niedługo firmy i instytucje naukowe będą mogły zgłaszać się do następnego programu ramowego, Horyzontu Europa, którego budżet będzie jeszcze większy, niż ten w Horyzoncie 2020.

Tagi: Firmy, Europa
Źródło: di.com.pl

W 2020 spędzimy poza pracą prawie jedną trzecią roku


Niekorzystny układ kalendarza powoduje, że w bieżącym roku trudniej będzie odpocząć w trakcie długich weekendów. Szczególnie skąpa może okazać się majówka. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że i tak poza pracą spędzimy ponad jedną trzecią dni 2020 roku.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

Pracodawco, o tym warto pamiętać na przełomie 2019 i 2020 roku


Przełom roku to okres, w którym następują istotne zmiany prawne, pociągające za sobą nowe obowiązki pracodawców. O czym każdy zatrudniający powinien pamiętać, mając na uwadze aktualne przepisy prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i socjalnych? Aplikant radcowski Agata Majewska z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy specjalnie dla pracodawców, przygotowała listę 10 zadań do zrealizowania na przełomie roku.

Źródło: di.com.pl

Co czeka kierowców w 2020 roku? Ma być drożej

#zrodlo
Od nowego roku zdrożeją alkohol, prąd, żywność czy opłaty za wywóz śmieci. Z większymi wydatkami powinni liczyć się też kierowcy. Zdrożeją nowe i używane samochody. Więcej zapłacimy za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Nawet o 700 złotych więcej wyniesie kara za brak OC dla właścicieli aut osobowych.

Źródło: di.com.pl

2020 ma przynieść radykalne zmiany regulacyjne w świecie technologii


Innowacje technologiczne nie zwolnią tempa. Oznacza to jednak, że musimy przyspieszyć pracę, by móc sobie z nimi poradzić - pisze Brad Smith, Microsoft President, Chief Legal Officer. Jak możemy sobie z nimi poradzić i co będzie się działo w polityce technologicznej w ciągu kolejnej dekady, możecie przeczytać w pierwszej części podsumowania.

Tagi: Microsoft
Źródło: di.com.pl

100 nowych audiobooków i 5 tomików poezji na Wolnych Lekturach


W 2019 roku w serwisie Wolne Lektury pojawiło się 100 nowych audiobooków i 5 kolejnych tomików poezji współczesnych autorów.

Tagi: Audi
Źródło: di.com.pl

SMS od dziennikarza - czy text message journalism to trend na 2020 r.?


Dostajemy od mediów tyle informacji, że nie potrafimy ich przyswoić. Często nie mamy nawet wyboru, co wyświetla się nam na ekranach. A gdyby na telefon odbiorcy przychodziło to, co naprawdę go interesuje? Powiadomienia od ulubionego reportera albo relacje z wybranych wydarzeń. W USA media już wprowadzają takie usługi, a doświadczenia SMSAPI pokazują, że jest to możliwe także w Polsce.

Tagi: USA, SMS
Źródło: di.com.pl

Dziewięć milionów procent za bitcoina w ciągu dekady. Wzrost wartości kryptowaluty coraz mniej prawdopodobny

#zrodlo
Jeśli ktoś 10 lat temu zainwestował w kryptowaluty, prawdopodobnie zyskał fortunę. Dziewięć milionów – taki procentowy wzrost zanotował bitcoin w ciągu ostatniej dekady (od lipca 2010 r.), wg danych agencji Bloomberg. W tym samym czasie główne indeksy giełdowe w USA wzrosły o 300 proc., złoto o 25 proc., a indeks największych polskich spółek WIG20 spadł o ok. 8 proc. – pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Źródło: di.com.pl

Polskie firmy rekrutacyjne bez kompleksów na światowych rynkach


Polskie agencje rekrutacyjne szukają pracowników już nie tylko dla firm w Europie, ale również w krajach arabskich. Okazuje się, że to lepszy biznes niż współpraca z Norwegami czy Czechami.

Tagi: Firmy, Praca
Źródło: di.com.pl

Szczęśliwego Nowego Roku 2020

#zrodlo
Zdrowia, jak najlepszych relacji z najbliższymi i przyjaciółmi, mnóstwa pozytywnych i ekscytujących chwil w życiu, dobrobytu i odrobiny szczęścia, gdy potrzebne! :-)

Tagi: Zdrowie
Źródło: di.com.pl

Najnowsze modele Acer Swift i Aspire dostępne w Polsce

#zrodlo

Notebooki Aspire 3 i 5 zostały wyposażone w procesory i3-10210U oraz i5-10210U. Wydajność Swift 3 zapewniają układy i3-1035G1, i5-1035G1 oraz i7-1065G7, a najbardziej mobilnego w serii Swift 5 i5-1035G1 oraz i7-1065G7.

Tagi: Modelki
Źródło: nt.interia.pl

Dokonaj darmowego e-zwrotu z Pocztą Polską i wymień prezenty na te właściwe!


Według analiz prowadzonych przez Pocztę Polską, Polacy coraz częściej korzystają z możliwości odesłania zakupionego towaru. W ciągu ostatnich jedenastu miesięcy placówki pocztowe zrealizowały o 92% więcej e-zwrotów niż w ubiegłym roku. Zwiększa się również liczba sklepów, które pozwalają swoim klientom na tego typu działania. Czy więc nietrafiony prezent możemy odesłać bez konsekwencji finansowych? W jakim terminie należy dokonać zwrotu towaru, by został on zaakceptowany przez e-sklep?

Źródło: di.com.pl

W ciągu sześciu lat inwestycje PGNiG Ventures mogą sięgnąć 100 mln zł


Grupa Kapitałowa PGNiG postanowiła zainwestować w innowacyjne projekty energetyczne. W tym celu utworzono PGNiG Ventures, czyli fundusz typu venture capital.

Źródło: di.com.pl

Kolejny cyberatak na stację telewizyjną

#zrodlo
W nocy z 8 na 9 grudnia amerykańska stacja telewizyjna KHQ-TV padła ofiarą cyberataku. Tym razem cyberprzestępcy postanowili uderzyć w pracę dziennikarzy, a konkretnie w oprogramowanie odpowiadające za przygotowanie lokalnych wiadomości. Pracownicy stacji zmuszeni byli do pracy w utrudnionych warunkach.

Źródło: di.com.pl

Virgin Mobile Polska zostanie skontrolowane przez UODO


Kradzież danych osobowych abonentów prepaid Virgin Mobile Polska została zgłoszona do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W związku z powyższym Urząd zapowiedział przeprowadzenie kontroli u operatora, aby ustalić okoliczności tej sprawy.

Źródło: di.com.pl

Kampania \'Nie hejtuję – reaguję\' o roli świadków hejtu


Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła ogólnopolska kampanię „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla osób, które doświadczyły zachowań przemocowych w internecie.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Firmom coraz trudniej o specjalistę IT. Co zrobić by zainteresować programistę ofertą pracy w firmie?


Zapotrzebowanie na programistów stale rośnie. Obecnie jest to jeden z najbardziej pożądanych i pewnych zawodów na świecie. Jednak pomimo wysokich zarobków i zachęcających ofert pracy, rynek wciąż zmaga się z niedoborem specjalistów z branży IT.

Tagi: Firmy, Praca
Źródło: di.com.pl

Biznes w świecie miliarda aplikacji, czyli jak nimi zarządzać, by nie wypaść z rynku


W trzecim kwartale 2019 r. konsumenci wydali ponad 21 mld dolarów na swoje ulubione aplikacje mobilne, co stanowi wyniki o 23 proc. większy niż jeszcze rok temu. Te dane pokazują jak istotne jest, by biznes odnalazł swoją drogę w tym nowym cyfrowym i aplikacyjnym świecie, gdzie smartfon staje się nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności. Czy jednak biznes jest gotowy na zmianę, a jeśli nie to dlaczego trzeba coś z tym zrobić?

Źródło: di.com.pl

Znamy finalistów polskiej edycji konkursu Chivas Venture


Piątka najciekawszych polskich startupów powalczy o udział w finale konkursu Chivas Venture. Wydarzenie zaplanowane jest na 15 stycznia 2020 roku. Zwycięzcy polskiej edycji będą mieli szansę zmierzyć się z reprezentantami innych państw o nagrodę z puli miliona dolarów. Na globalny finał finaliści będą musieli wybrać się do Kanady.

Źródło: di.com.pl

Co to jest VPN? Sprawdź jak zabezpieczyć swój komputer i telefon!

#zrodlo
Nigdy dotąd nie używałeś VPN? Nie martw się, każdy musi kiedyś zacząć. Jeśli zastanawiasz się czym VPN jest, jak działa, do czego można go użyć i jakie daje korzyści, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj dowiesz się wszystkiego, co początkujący użytkownik powinien wiedzieć o tej technologii.

Źródło: di.com.pl

Windows 7 - co dalej z jego użytkownikami?

#zrodlo

Poczciwa siódemka była jednym z najlepiej dopracowanych systemów komputerowych jakie wydał gigant z Redmond. Już za niecały miesiąc Microsoft kończy jego wsparcie.

Źródło: nt.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami