Internet i Komputery  RSS
Nowa generacja urządzeń z serii HP EliteBook

#zrodlo

Zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, wyraźny i jasny ekran oraz procesor AMD Ryzen Pro – to najnowsza propozycja amerykańskiego producenta dedykowana dla biznesu.

Źródło: nt.interia.pl

Dlaczego warto odwiedzać antykwariaty?

#zrodlo
Antykwariat to przedsiębiorstwo, które handluje starymi przedmiotami o wartości historycznej, materialnej lub estetycznej. Najczęściej sklep proponuje książki lub meble. Rozkwit antykwariatów w Europie przypada na przełom XVI-XVII wieku. W Polsce, pierwsze tego rodzaju firmy pojawiły się w XIX wieku. Antykwariaty cieszą się zainteresowaniem głównie kolekcjonerów i miłośników sztuki. Warto jednak wspomnieć, że nawet obecnie – w dobie ery cyfryzacji, firmy antykwaryczne mają swoich odbiorców.

Źródło: di.com.pl

Skuteczne zabezpieczanie towarów – kartony i folie stretch dostępne w ilościach paletowych


Jeżeli prowadzisz sklep wysyłkowy czy hurtownię, doskonale wiesz, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie towarów. Firma Rajapack przygotowała szeroką ofertę kartonów i folii stretch, które możesz zamówić w ilościach paletowych. Poznaj szczegóły i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z takiej formy dostawy.

Źródło: di.com.pl

Polski rynek crowdfundingowy pracuje nad samoregulacją

#zrodlo
Crowdfunding - coraz popularniejsze wśród Polaków finansowanie społecznościowe - nie doczekał się jeszcze w Polsce konkretnej regulacji prawnej, więc jest regulowany przez przepisy różnych aktów prawnych. To rodzi wątpliwości interpretacyjne. To może się zmienić - nad kodeksem dobrych praktyk pracuje sam sektor.

Tagi: Rodzice
Źródło: di.com.pl

Pracuj Ventures nie ustaje w inwestycjach


Ostatnich kilka dni przyniosło aż dwie informacje o inwestycjach Pracuj Ventures - funduszu założonego w tym roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców, nie zwalnia tempa. W maju firma zainwestowała w Kadromierz (platforma do zarządzania czasem pracy). Sierpień przyniósł dwie kolejne inwestycje.

Źródło: di.com.pl

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada kolejne ułatwienia dla obywateli


Rada Ministrów przyjęła zmiany w ustawie o informatyzacji. Umożliwi ona wprowadzenie nowych rozwiązań dla obywateli. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza także przypominajkę telefoniczną i upływie ważności dowodu osobistego dla posiadaczy profilu zaufanego.

Źródło: di.com.pl

Last minute? Uważaj na te zapisy!


Popularność wyjazdów typu last minute w Polsce nie maleje. Wyjazdy kupowane na ostatnią chwilę często kryją jednak niemiłe niespodzianki. Te mogą nie tylko popsuć wyjazd, ale też mocno uderzyć po kieszeni. Na jakie zapisy uważać?

Źródło: di.com.pl

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

#zrodlo
Szczuła sylwetka jest marzeniem wielu osób. Nic dziwnego, że podejmują oni starania i decydują się na regularne treningi. Obecnie aktywność fizyczna stała się naturalnym elementem życia i stanowi doskonałe uzupełnienie zdrowej i zbilansowanej diety.

Tagi: Zdrowie
Źródło: di.com.pl

Sprawdzamy nadmorskie miejscowości! Sarbinowo - miejsce błogiego relaksu


Morze Bałtyckie to doskonałe miejsce na letni wyjazd. Wodne sporty i plażowanie pomogą nam się zrelaksować oraz naładować baterię na kolejne dni. Na polskim wybrzeżu nie brakuje interesujących miejscowości, a każda z nich ma wiele do zaoferowania polskim turystom. Godnym odwiedzenia miejscem jest Sarbinowo położone na Wybrzeżu Słowińskim.

Źródło: di.com.pl

Propaganda na Facebooku: kto i jak chce wpływać na wyborców

#zrodlo
Wraz ze startem kampanii wyborczej ruszyła akcja „Kto cię namierzył”. Jej inicjatorzy zwracają uwagę na problem jawności działań propagandowych prowadzonych na Facebooku oraz związanych z nimi możliwości manipulacji. Zachęcają też użytkowników Facebooka do korzystania z wtyczki „Kto cię namierzył” i sprawdzania, kto chce wpłynąć na ich decyzje wyborcze.

Tagi: Facebook
Źródło: di.com.pl

Aktualizacja Windows 10 polepszy czas pracy na baterii i zwiększy wydajność sprzętów

#zrodlo

Aktualizacja dla Windows 10 oznaczona numerem 19H2 ma przynieść dwa ważne usprawnienia. Sprzęty działające pod kontrolą wspomnianego systemu będą działać szybciej i dłużej na jednym ładowaniu.

Źródło: nt.interia.pl

Fani gier mobilnych. Coraz liczniejsza grupa, coraz większy potencjał

#zrodlo
Fani gier mobilnych najczęściej grają w domu (44%) oraz w komunikacji miejskiej (30%), a ponad 1/3 z nich gra tylko w darmowe gry. Takie dane przynosi najnowsze badanie Mexad Games, przeprowadzone we współpracy z Mobile Institute.

Tagi: Badania
Źródło: di.com.pl

Polacy wybierają pracę ze względu na dostęp do technologii


Z najnowszego raportu firmy VMWare wynika, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników, znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe i przyciągają uzdolnionych fachowców. Trend ten dotyczy zarówno krajów Europy Zachodniej, jak i polskich firm.

Tagi: Firmy
Źródło: di.com.pl

InPost stawia na usługę dla... graczy komputerowych


Ciekawy przykład odpowiedzi na trend, jakim jest rosnące znaczenie graczy jako konsumentów zaprezentował InPost. Dzięki specjalnemu programowi dla graczy może dotrzeć do 20 mln osób - na tyle szacuje się liczbę graczy komputerowych w Polsce.

Źródło: di.com.pl

Facebook walczy z aplikacjami generującymi kliknięcia w reklamy

#zrodlo
Facebook złożył pozew przeciwko firmom udostępniającym fałszywe aplikacje, które bez wiedzy użytkownika sztucznie klikały w reklamy. Tylko w zeszłym miesiącu użytkownicy pobrali ze sklepu Google Play fałszywe aplikacje ponad 32,5 milionów razy!

Źródło: di.com.pl

Kod pocztowy i data urodzenia wystarczą, aby zidentyfikować nas w sieci

#zrodlo
Wykonywanie anonimowych działań w sieci nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Eksperci są zgodni co do tego, że zebranych w różnych bazach zanonimizowanych danych nie da zabezpieczyć się przed ponownym przypisaniem ich do konkretnych osób. Sprawdź, jakie zagrożenia niesie zbyt częste podawanie informacji w sieci.

Źródło: di.com.pl

Internet mobilny wakacyjnie niezbędny


Jak wynika z najnowszej analizy Gemius/PBI, w lipcu odsetek użytkowników, którzy łączyli się z siecią wyłącznie za pośrednictwem urządzeń mobilnych wynosił w soboty i niedziele średnio 51%. Analogiczna średnia dla pozostałych dni tygodnia wyniosła w lipcu 44%.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Jeszcze kilka dni. Trwają konsultacje społeczne Strategii Cyberbezpieczeństwa


Strategia Cyberbezpieczeństwa to plan działania na kolejne pięć lat - ma wskazać, jakie działania zwiększą poziom bezpieczeństwa narodowego w przestrzeni wirtualnej. Dokument zostanie przyjęty w formie uchwały Rady Ministrów. Do 16 sierpnia trwają konsultacje społeczne

Tagi: Narodowcy
Źródło: di.com.pl

Twoja firma przyjmuje wysokie płatności w gotówce? Ustawa AML dotyczy także ciebie!


Po roku obowiązywania ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML) niewielu przedsiębiorców z branż innych niż finansowa wie, że w ogóle ich ona dotyczy, a jej przepisy mogą być dla przedsiębiorców bardzo ryzykowne. Co więcej, coraz częściej pojawiają się kary.

Źródło: di.com.pl

Wydatki na IT - tempo wzrostu zwalnia. Koniec prosperity?

#zrodlo
Wydatki na IT rosną wolniej niż się spodziewano. W tym roku, według analityków z Instytutu Gartnera, będą ponad pięciokrotnie mniejsze niż zakładały to prognozy z początku roku. Tylko segment oprogramowania utrzyma wysokie tempo wzrostu. Idą trudne lata dla IT?

Tagi: Rosja
Źródło: di.com.pl

Rusza przedsprzedaż gry WARSAW

#zrodlo
Producent WARSAW wraz z partnerami informują o uruchomieniu przedsprzedaży gry na terenie Polski. Kupując grę przez specjalną stronę oraz u wskazanych na niej partnerów, polscy gracze zapłacą za tytuł niższą cenę niż w pozostałych kanałach dystrybucji.

Tagi: Kanada
Źródło: di.com.pl

Wartość internautów, a właściwie ich danych, jest śmiesznie znikoma


Nie wszystko można kupić, ale wszystko można wycenić - w świecie handlu danymi internauta kosztuje mniej niż najtańszy iPhone - ten najbardziej wartościowych (Amerykanin czy Brytyjczyk) musiałby sprzedawać swoje dane nieprzerwanie przez 3 lata. A Polak?

Źródło: di.com.pl

Zarządzanie relacjami z klientem - jak zwiększyć sprzedaż w firmie?


Właściwe zarządzanie relacjami z klientami pozwala budować silną markę, jest również kluczowe w procesie zwiększania sprzedaży w firmie. Narastająca konkurencja, a także rozwój nowych technologii sprawiają, że oczekiwania względem obsługi klienta stale rosną. Dzięki Systemom Zarządzania Relacjami z Klientem (CRM – z ang. Customer Relationship Management) możliwe stało się gromadzenie wiedzy o klientach i ich zachowaniu, a także budowanie w oparciu o te informacje odpowiedniej, długofalowej relacji, której zasadniczym celem jest utrzymanie lojalności klienta wobec danej marki.

Źródło: di.com.pl

Użycie wtyczki "Lubię to" prowadzi do współadministrowania danymi osobowymi


Podmioty zamieszczające wtyczkę „Lubię to” na swoich witrynach internetowych są wspólnie z Facebookiem (dostawcą wtyczki społecznościowej) administratorami danych osobowych osób korzystających z witryn takich podmiotów. Przy czym odpowiedzialność tych podmiotów ogranicza się do operacji zbierania danych oraz ich transmisji do Facebooka - informuje UODO w komunikacie prasowym.

Źródło: di.com.pl

HP prezentuje nowe desktopy z serii HP EliteDesk i ProDesk

#zrodlo

Firma HP rozszerza portfolio jednostek stacjonarnych o nowe urządzenia z serii HP EliteDesk 800 G5 oraz ProDesk 600 i 400.

Źródło: nt.interia.pl

Ruszyły testy innowacyjnej usługi Pakiety Mobilności Vooom


Pakiety Mobilności Vooom to pionierska usługa dla firm stawiających na nowoczesne benefity pracownicze, szukających ekologicznych i odpowiedzialnych społecznie rozwiązań. Startup Vooom, który w jednej aplikacji pozwala zaplanować podróż po mieście różnymi środkami komunikacji miejskiej i współdzielonej, wprowadził także nowe udogodnienie dla swoich użytkowników.

Źródło: di.com.pl

Dzielny maluch - komputer Fujitsu Esprimo G558Hałasujące, duże, kurzące się pod biurkami pecety większości z nas kojarzą się głównie z czasami słusznie minionymi. Komputer w dwudziestym pierwszym wieku wcale jednak tak wyglądać nie musi.

Tagi: Komputery
Źródło: nt.interia.pl

Poznajcie SAP Fiori

#zrodlo
Aby stworzyć aplikację odpowiadającą na potrzeby użytkowników, warto wyjść naprzeciw ich wymaganiom i oczekiwaniom. Dzięki takiemu podejściu i praktykom User Experience, powstała niezwykle intuicyjna aplikacja SAP Fiori. W połączeniu z metodą Design Thinking oraz najnowszą technologią, SAP Fiori stała się czymś znaczniej więcej niż tylko interfejsem użytkownika. Mimo widocznych zmian w wyglądzie takich jak nowe fonty, kolory czy ilustracje, aplikacja może realnie usprawnić działanie firm. SAP Fiori pozwala na dobranie aplikacji według własnych potrzeb, a ponadto daje możliwość korzystania z nich na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, a nawet smartwatche.

Źródło: di.com.pl

Nowy monitor LG UltraFine 5K dla miłośników Apple

#zrodlo

LG UltraFine 5K (model 27MD5KL) to monitor 5K stworzony z myślą o miłośnikach firmy Apple. Co w nim niezwykłego?

Tagi: Apple, Firmy
Źródło: nt.interia.pl

Dla marek: jak mówić do fanów, a raczej fanek, e-sportu?

#zrodlo
Mexad Games i Mobile Institute przeprowadziły kompleksowe badanie polskich fanów e-sportu i gamingu. Jak mówi raport pt. E-sport w Polsce. Jakimi konsumentami są fani e-sportu i gier?, zarówno internauci (71%), jak i fani gier oraz esportu (70%), są zgodni - esport powinny wpierać marki kierujące ofertę zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami