Gospodarka  RSS
Godusławski o wynikach wyborów: Status quo? Rynki to lubią

#zrodlo
Stabilność i przewidywalność polityczna – na tym zależy rynkom i tego oczekują od rządzących. W 2015 r., po tym jak Andrzej Duda wygrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego, a Prawo i Sprawiedliwość zmierzało do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, nie brakowało głosów, że dla rynków to zła wiadomość, co będzie oznaczało oczywiście, że złoty się osłabi, obligacje znajdą kupców, ale trzeba będzie im płacić większą premię, a indeksy giełdowe zanurkują.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Uniezależniamy się od gazu ze Wschodu

Przedsięwzięcia takie jak Baltic Pipe czy Korytarz Północ-Południe sprawią, że nasz kraj oprócz zaspokojenia własnych potrzeb będzie mógł czerpać korzyści z zaopatrywania w błękitne paliwo także innych państw.

Tagi: Paliwa
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zagraniczny partner to pewność i bezpieczeństwo

Inwestycje obcego kapitału w Polsce szansą dla polskiej przedsiębiorczości? Czy może czynnikiem blokującym rozwój rodzimych marek? – zastanawiali się uczestnicy jednej z debat podczas Kongresu 590

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Doliną Krzemową nie jesteśmy, ale mamy swoje zalety

Od trzech dekad tworzymy w Polsce system wsparcia innowacyjności. I chociaż jeszcze nie daje on efektów pod postacią produktów unikatowych na skalę światową, to budowa nowoczesnego biznesu jest nieco prostsza niż kiedyś.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska energetyka w 2040 roku

#zrodlo
Przejście z konwencjonalnych na odnawialne źródła energii wiąże się z koniecznością dywersyfikacji dostaw, rozbudowy sieci oraz zmianą modelu finansowania inwestycji. Jak poradzą sobie z tymi wyzwaniami największe polskie spółki?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Lotniczy hub na miarę potrzeb

#zrodlo
Centralny Port Komunikacyjny to przedsięwzięcie mogące przynieść ogromne korzyści, ale warunkiem jest perfekcyjne przygotowanie projektu, które weźmie pod uwagę interesy wszystkich jego uczestników.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

"Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości". Oto najlepsza polska marka, produkt i usługa

#zrodlo
Za nami VII edycja akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. W tym roku temat przewodni brzmiał: Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Medal Pokojowej Nagrody Nobla wspiera najbiedniejszych. Wybijany tylko ze złota z certyfikatem Fairmined Gold

Cały świat zadaje sobie dziś pytanie: Kto w tym roku zdobędzie Pokojową Nagrodę Nobla? Oficjalna lista nominacji musi być utrzymana w tajemnicy, jednak sami nominujący ujawniają, kogo zgłosili do nagrody. Wśród kandydatów jest organizacja ekologiczna WWF, saudyjscy aktywiści walczący o prawa kobiet, Jerzy Owsiak, Greta Thunberg, a nawet Donald Trump. Laureat zostanie ogłoszony w piątek, 11 października, samo zaś wręczenie nagrody nastąpi w Oslo 10 grudnia. Warto podkreślić, że medal, który otrzyma osoba zasłużona dla pokoju, promuje niezwykłą inicjatywę.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Konferencja "Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny” już 17 października

Już po raz czwarty w Rzeszowie w ramach współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i rzeszowskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się Ogólnopolska Konferencja poświęcona społecznej odpowiedzialności administracji, w tym roku pt. „Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zagórski: We should make every effort to exploit this potential [NPBP]

Andreas Maierhofer, CEO of T-Mobile interviewing Marek Zagórski, Minister of Digital Affairs

Tagi: T-Mobile
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości" już dziś! Zwieńczy VII edycję akcji DGP

#zrodlo
Wydanie specjalne DGP i wieczorna gala „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wieńczą trwającą od 9 września VII edycję akcji. W tym roku temat przewodni brzmiał: Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner. Redakcja postanowiła wsłuchać się w głos tych, którzy przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki i pomagają w rozwoju naszego eksportu. Zagraniczni inwestorzy to nie tylko miejsca pracy, ale przede wszystkim ważna cześć internacjonalizacji polskiej gospodarki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: 5G Switched On

#zrodlo
As market after market switches on “5G NR” (5G New Radio), we are at a truly momentous point in time. No previous generation of mobile technology has had the potential to drive economic growth to the same extent, going beyond connecting people to fully realizing the Internet of Things and the Fourth Industrial Revolution.

Tagi: Internet
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: Challenges and benefits related to the digital development of the factory

We can surf the technological wave as the future becomes part of our daily work. However, we must put in some effort beforehand, especially in the organization of – and approach to – people.

Tagi: WOŚP
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: Slowdown requires higher concern

The new global growth model and its implications for business, risk management, and themes that drive our world.

Tagi: Modelki, Glock
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: The Future is Now

We were astonished by the closeness of vision in the texts that we present to you today, despite their thematic variety. Although they were written by representatives of very different industries, business chiefs from very different paths, from Poland and abroad, leading organizations ranging from the large to the small, the picture we received was surprisingly clear and aligned.

Tagi: Chiny, Smart, Chile
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

[Wydanie specjalne DGP] Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Polscy i międzynarodowi przedsiębiorcy piszą o biznesie

Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP: Oddajemy dziś Państwu wyjątkowo spójne wydanie. Napisane – w części po polsku, a w części po angielsku – przez polski i międzynarodowy biznes. Przedsiębiorcy i menedżerowie, niezależnie od rodzaju kapitału, który reprezentują, i swoich korzeni, mierzą się bowiem z bardzo podobnymi wyzwaniami. Żyją w rzeczywistości, w której polska gospodarka jest coraz bardziej zintegrowana ze światem; w której polskie firmy zmieniają Europę i świat, a zagraniczni inwestorzy pomagają modernizować nasz kraj.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Cyfryzacja może nas uchronić przed pułapką średniego rozwoju

Michał Krupiński: Musimy inwestować w innowacje. Ale nie skupiać się na stworzeniu nowych rewolucyjnych pomysłów – programów czy produktów IT – ale adaptować te, które wykorzystują dojrzalsze gospodarki. I doskonaląc ich wykorzystanie i będąc wciąż krajem tańszym niż Europa Zachodnia czy USA, budować na nowo nasze przewagi.

Tagi: USA, Europa
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: Pamiętaj, chemiku młody [FELIETON]

Co podatki mają wspólnego z chemią? Nie wymagamy od osób zajmujących się fiskalizmem wielkiej wiedzy z tej dziedziny, ale okazuje się, że przydatne są nawet podstawy. W tym przypadku chodzi o dwie znane ze szkoły substancje – wodę (H2O) i etanol (C2H5OH).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: Rejestry po estońsku, czyli jak dać obywatelom i gospodarce wędkę, a nie rybę

Ten artykuł jest o Estonii - kraju położonym niedaleko od Polski (z Suwałk do miejscowości Valga na granicy łotewsko – estońskiej jest zaledwie 546 kilometrów), a który wyprzedził Polskę (i znakomitą większość krajów świata) w dziedzinie cyfryzacji o dekadę.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

NPBP: Efektywność biznesu dzięki cyfryzacji. Tak, ale…

Sprawne, przejrzyste państwo. Jasne, klarowne podatki. Zadowoleni przedsiębiorcy. A to wszystko dzięki bardzo dobrym programom. Tak powinno być dzięki cyfryzacji polskiej gospodarki i państwa”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przyszłość jest teraz. Co mają do powiedzenia przedsiębiorcy? [AKCJA DGP]

Zaskoczyło nas to, jak spójne w swojej różnorodności są teksty, które dziś Państwu prezentujemy. Mimo że napisali je przedstawiciele bardzo różnych branż i ludzie z bardzo różnym biznesowym doświadczeniem – menedżerowie i przedsiębiorcy, Polacy i obcokrajowcy, kierujący organizacjami wielkimi i bardzo małymi – to obraz, który otrzymaliśmy, tworzy logiczną całość i jest kompletny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Redeleanu: Druga Japonia? Dziś lepiej być drugą Polską [WYWIAD]

Dziękuję za możliwość tego spotkania i cieszę się, że – występując tu w roli reprezentanta biznesu – będę miał okazję porozmawiać z panem o wyzwaniach, jakie tworzy globalizacja, cyfryzacja i rozwój nowych technologii. Zarówno przed przedsiębiorcami w Polsce, jak i przed kierowanym przez pana urzędem, który w swojej misji ma ochronę konsumentów, ale także konkurencji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Doskonale Bezużyteczny Plan, czyli jak ciągłe zmiany wpływają na biznes [FELIETION]

Mówienie o świecie ciągłej zmiany, określanym jako świat VUCA (od ang. słów: volatility – zmienność, uncertainty – niepewność, complexity – złożoność, ambiguity – niejednoznaczność), wydaje się dziś głoszeniem banałów. Większość z nas doskonale czuje tempo i zakres dokonujących się zmian.

Tagi: Ciąża
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Woźniak: Zaskarżyliśmy do TSUE kwestię przesyłu gazu OPAL-em

Końcówka 2019 roku jest dla nas niesłychanie ryzykownym okresem - mówi w rozmowie z DGP na Kongresie 590 Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Regulski: Dla Ruchu zaczął się nowy etap

- W ostatnim kwartale, w Ruchu obserwujemy powolne odbicie się od dna - mówi w rozmowie z DGP na Kongresie 590 Piotr Regulski, członek zarządu Ruch S.A.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Łęgiewicz: Samsung rozpocznie współpracę z rządem w zakresie cyberbezpieczeństwa

- Nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa danych, które są przechowywane w naszych urządzeniach. W Polsce mamy wyjątkowo wysoko wykwalifikowany zespół w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego razem z rządem będziemy pracować nad stworzeniem bezpiecznych polityk – mówi DGP Jacek Łęgiewicz, Dyrektor do spraw publicznych Samsung Polska.

Tagi: Samsung
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

17 proc. europejskiej produkcji drobiu pochodzi z Polski, a w kraju 17-18 proc. pochodzi z Cedrobu

Polska zapewnia 17 proc. europejskiej produkcji drobiu, a w Polsce 17-18 proc. pochodzi z Cedrobu. Jak prowadzić biznes, by osiągać taki wynik?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przedstawiciele MŚP na Kongresie 590 apelują o równe traktowanie polskich i azjatyckich firm

Uszczelnienie systemu VAT i pobór cła od azjatyckich sprzedawców to działania niezbędne, by wyrównać szanse polskiego sektora MŚP w branży e-commerce - przekonywali eksperci podczas Kongresu 590.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak wyobrażasz sobie świat bez pracy? Zapraszamy na Open Eyes Economy Summit 2019

Współczesny świat stawia przed nami ciągle nowe, wymagające wyzwania. Jak sobie z nimi radzić? Jak nie dopuścić do kryzysu? Jak żyć by szanować planetę i budować odpowiedzialne społeczeństwo? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań możesz poznać już wkrótce w Krakowie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pekao przygotowuje budżet na przyszły rok. Podtrzymuje cele strategii do 2020 r.

Bank Pekao przygotowuje budżet na 2020 rok, który będzie uwzględniał m.in. wysokość składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) na przyszły rok. Bank Pekao podtrzymuje cele zawarte w strategii do 2020 roku, poinformował ISBnews prezes Michał Krupiński.

Tagi: Banki, Pekin
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-10-15 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-10-15
USD 3,8952 -0,02%
EUR 4,2949 -0,05%
CHF 3,9000 -0,27%
GBP 4,9282 +0,58%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Kontakt z nami